Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama, aki...

Van itt olyan kismama, aki sokat stresszelt a terhessége alatt, és ennek ellenére nyugodt babája született?

Figyelt kérdés
A stressz forrását most még 3-4 hétig nem tudom kiiktatni, viszont a helyzetet nehezíti, hogy nagyon aggódom, hogy vajon nem lesz-e ettől nyugtalan majd a baba? Köszönöm! 22 hkm
2011. aug. 17. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:

én is stresszeltem magam eleget, a fiam mégis egy kisangyal. Ha gondolod, írd le, mi a stressz forrása, összehasonlíthatjuk:)

Mi épp a baba érkezése előtt 1 hónappal kezdtük átépíteni a lakást, olyan rumliból mentem szülni, hogy ha védőnő látta volna, biztos nem enged minket haza:( Előtte határidős munkám volt, akadt olyan nap, mikor hajnali 4-ig dolgoztam.

2011. aug. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekünk nagyon összejöttek a dolgok,amikor kiderült,hogy babát várok(anyagi,munkahely,stb.).Évek óta akartunk babát,de semmi és aztán amikor éppen nem akartunk a helyzet miatt és vigyáztunk is,na akkor jelentkezett.Már ez stressz volt,kettős érzés.Boldog is voltam és nem is.Aztán végig volt stressz,persze próbáltam nem mindenen stresszelni.Ezek ellenére olyan nyugodt kislányom született,hogy jobbat kívánni sem lehetne.Most lesz 1 éves,türelmes,nyugodt,igaz annál mozgékonyabb.Már régóta át alussza az éjszakákat és 1 kezemen meg tudom számolni,hogy hányszor volt rossz napja annyira,hogy nem tudtam mit kezdeni vele.Nagyon jó baba!Boldog,egészséges baba várást kívánok neked!Valamint sok örömet a babádhoz miután megszületett!
2011. aug. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia.Mi koltozes elott alltunk,a penzt osszeraktulk nagy nehezen(kulfold alberlet)de nem talaltuk meg a tokeletes hazat sot at is vertek minket soha nem sirtam annyit mint amennyit akkor megis egy tunderi kislanyom van.Eljatszik magaban,nem siros,mindent jol visel(leszamitva a hasfajos korszakat).Most 9 honapos es meg mindig nyugodt baba.

En is azt hallottam akinek nyugodt volt a terhessege annak nyugodt babaja lesz.Erdekes a terhessegem minden volt csak nem nyugodt.

2011. aug. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is pont úgy volt, mint a 14.23-as válaszadónál.

2 évig nem jött össze, aztán a férjem elvesztette a munkáját, én utolsó éves voltam az egyetemen (levelezőn), ami mellett ekkor már nem tudtam dolgozni, mert nem tudtam összeegyeztetni a sulis gyakorlataimmal a munkámat.

Mi sem akkor terveztük, de pont akkor fogant a babánk.

Az elején nem tudtam mit kezdeni a helyzettel.

Albérletbe költöztünk, mert a férjem csak a fővárosban tudott normális munkát találni.

Sokszor volt dühkitörésem, nagyon ideges voltam, aztán a középidőtől már talán kevesebbet aggódtam, de azért mindig volt min idegeskedni...

Mégis egy nyugodt kisfiam van.

2011. aug. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Kedves Első! Én is kisfiút várok és részben nálam is munkahelyi forrású a stressz. Sok a munka az irodában, senkit nem érdekel, hogy babát várok, és nagyon el vagyok fáradva, főleg lelkileg, bármire ugrok már. Legkorábban szeptemberben mehetnék majd esetleg szabira, addig pedig a hétvégék sajnos nem elég hosszúak ahhoz, hogy a felhalmozódott (lelki) fáradtságot kipihenjem. A hasam szerencsére nem görcsöl, nem keményedik, de a kisfiam elég mozgékony, ilyenkor mindig azt hiszem, hogy szegénykém, az én pörgésem miatt. Hétvégenként pedig, amikor kicsit lazíthatnék, az terheli a lelkemet, hogy a heti stressz vajon ártott-e a kisfiamnak..ördögi kör, amiből majd csak szabi révén tudok kitörni...
2011. aug. 17. 15:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Menj el egy par nap betegszabira!
2011. aug. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nagyon sokat stresszeltem mégis nyugodt a kislányom.El akartak küldeni pszicológushoz is mert annyira féltem meghalok szülés közben vagy a baba lesz beteg.Ugyhogy lelkileg eléggé megviselt a terhesség.Tegnap volt 7 hetes és eddig kb 5ször kellett felkelnem hozzá éjjel és nappal is jól elvan bár akkor nem alszik már olyan sokat.

2011. aug. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is végig stresszeltem a terhességem.És nagyon aktív baba volt a fiam a pociba.Mikor megszületett,első két hétbe olyan nyugodt volt,hogy szinte észre se lehetett venni,hogy van:)

3 hónapos koráig semmi gond nem volt vele,akkor jött sajnos a hasfájós időszak na az borzasztó volt 6 hónapos koráig.

6 hós korától egészen 12 hós koráig semmi gond nem volt vele, még akkor sem mikor jöttek a fogai.

12 hónapos korától-16 hónapos koráig annyira nyugodt gyerek volt,hogy 1-2 játékkal akár 2-3 órát is elvolt egyedül,sőt nem is igényelte,hogy játszanak vele szinte soha.Elvolt magának.16 hónapos korától meg mint akit kicseréltek volna,rettenetesen ingerlékeny,akaratos, makacs,hiszit lett.16 hós korától 25 hós koráig heti szinten 3-4 szer vitt be minket a mentő a sűrgőségire, mert a fiam olyanokat produkált hogy szörnyű.Egyszerűen már kezelhetetlen volt.Szerencsére mostmár 1 hónapja bölcsis és szépen lenyugodott,nagyon szeret járni, már fele annyi rosszaságot sem csinál mint előtte.Mostmár ahogy telnek a napok egyre nyugisabb megint.

2011. aug. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!