Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ismersz/tudsz olyan anyukát,...

Ismersz/tudsz olyan anyukát, akinek a 12heti UH jó volt, a vérvétel integrált-kombinált-négyes-stb mindenféle eredménye jó volt, és mégis Down szindrómás lett a babája?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 09:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én az országos kardiológián dolgoztam a gyerek születése előtt és ott sok a Down-kóros baba. Szinte mindegyiknek van valamilyen szívhibája.

Ott sok anyuka mesélte, hogy az összes eredménye negatív lett és mégis beteg baba született.

Én sem értem, hogyan, végig ez miatt rettegtem, de szerencsére nem lett baj.

2011. aug. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

A Down-kórnak a méhen belüli élet folyamán felismerhető testi jegyei jellegzetesek, és az esetek egy részében ultrahangvizsgálattal már a terhesség első harmadában is láthatók, elősegítve ezzel a Down-kóros magzatok kb. 50%-ának felismerését. Kimutatásuk nem jelent egyértelmű diagnózist, pusztán a 21-es triszómia lehetőségét vetik fel. A Down-kór kockázata emelkedik az édesanya életkorával, 34-35 év körül már indokolt a genetikai vizsgálat a fokozott kockázat miatt.

A Down-kór diagnosztikája és szűrése. A 21-triszómia diagnosztizálásához szolgáló ún. citogenetikai vagy molekuláris genetikai vizsgálatok szükségesek, amelynek alapját a magzati biológiai mintából kinyert DNS képezi. Magzati biológiai mintavétel lehet a lepényboholy-mintavétel, a magzatvíz-mintavétel vagy a köldökzsinór biopszia (chordocentézis). Ezek a mintavételi eljárások 0,5-2-3% közötti eséllyel vetélést is okozhatnak. Ennek megfelelően csak a Down-kórra nézve fokozott kockázatú terheseknek ajánlhatók.

A magzatvíz-mintavétel (genetikai amniocentesis) a genetikai rendellenességek felderítése céljából a világon legelterjedtebben és leggyakrabban alkalmazott vizsgáló eljárás. A vizsgálat elvi alapját az a tény képezi, hogy a magzatvíz kisebb-nagyobb mennyiségben a magzat teljes genetikai állományát tartalmazó, magzati eredetű sejteket tartalmaz. A beavatkozás a 16-20. terhességi hét között végezhető el; optimális időpontja a 18. hét körül fogalmazható meg.

A beavatkozás a terhes hasfalán keresztül, fekvő testhelyzetben történik. Minden esetben részletes ultrahang-vizsgálat előzi meg, ami lehetővé teszi a magzat elhelyezkedése, a lepény helyzete, valamint a magzatvíz hozzáférhetősége tekintetében a megfelelő tájékozódást. A beavatkozás helyét mindig a magzattól távol, lepénymentes területen választjuk ki. A beavatkozás során kb. 7-10 ml magzatvíz kerül eltávolításra. Amennyiben a vizsgálatra ikerterhességben kerül sor, mindkét burok belsejéből kell megfelelő mennyiségű mintát nyerni. A vizsgálatot követő hetekben a magzat visszapótolja a vizsgálat kapcsán elvesztett magzatvíz-mennyiséget, sőt időnként átmeneti magzatvíz-többlet is kialakulhat, mely azonban általában néhány héten belül rendeződik. Ennek kapcsán semmilyen szülészeti szövődménytől, veszélytől nem kell tartani.

2011. aug. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nemrég született egy Gyöngyösön, minden eredménye rendben volt, mégis down kóros lett.
2011. aug. 23. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%
Kedves 2. válaszoló:Ezt eddig is tudtuk,de köszönjük!
2011. aug. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

nem leszólást vártam én csak azt szerettem volna ha a kérdező megnyugszik ugyan is szerintem ha valaki minden vizsgálaton részt vesz esetleg a babája érdekében pénzt nem sajnálva elmegy egy 4D-s genetikai ultrahangra akkor nem hiszem hogy ez megtörténhet én 27hetes terhes vagyok és saját megnyugtatásomra sokat olvastam erről!

Most 32 éves vagyok és ez idő alatt még egy olyan anyukával sem találkoztam vagy nem is hallottam olyanról akinek minden vizsgálata tökéletes lett és mégis beteg babája született.

Az ellenkezőjéről igen!


Köszönöm a leszólást de nem neked szántam hisz a kérdést nem te tetted fel!!!!!!!

2011. aug. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolónak:egyáltalán nincs igazad!Sajnos,még akkor is születhet betegena baba,ha integrált,vagy kombinált teztetn voltál,és fizetős UH-ra mész(ahol ugye hosszan nézik a babát,a legjobb gépekkel dolgoznak,és 4D-t is csinálnak).A mai napig 2 módja van annak,hogy 100%-ra megtudd:az egyik a chorionboholy biopszia,a másik az amniocentézis(bár mint tudjuk,némi kockázattal jár mindkét vizsgálat).Nekem a 2. babánál volt amniom,mert nagyon rossz volt az integrált teszt eredménye(szerencsére negatív lett az eredmény).Különben az orvosok is azt mondják,hogy csak az invazív vizsgálatok valamelyike hoz biztos eredményt.Nem véletelen,hogy minden UH vizsgálat leletén rajta van,hogy teljességel nem tudják kizárni a rendellenességek jelenlétét.Nekem olyan leletem is volt,amire az volt írva,hogy durva fejlődési rendellenesség nem ábrázolódik.Magyarul megvan keze lába,a fontosabb szervei,az agya stb.ám ettől még bármi lehet.
2011. aug. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Kedves 3. hozzászóló! Annak a gyöngyösi hölgynek volt fogadott orvosa? Tudod esetleg, hogy kihez járt?
2011. aug. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

az utolso elötti válaszolonak!

Ugyan erröl irtam az elsö válaszomban és leszoltak hogy ezt tudjuk!

Én még mindig a kérdezönek irtam és akkor sem hiszem hogy rendszeres orvosi ellenörzés mellett megtörténhet!ez az én véleményem nem akarok senkit meggyözni csak a kérdezöt megnyugtatni!

2011. aug. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, volt orvosa a gyöngyösi kismamának, sőt, az az orvos még ajánlotta is neki a magzatvíz vizsgálatot annak idején, minden különösebb ok nélkül (ő ajánlja a legtöbb betegének), de a szülők féltek a vetélés kockázatától. Ez érthető persze, szerencsétlen dolog, hogy pont megtörtént velük.
2011. aug. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igazából meglepő azért számomra, hogy a sok vérvétel és mindenféle vizsgálat után még mindig van valamennyi esélye annak, hogy betegen szülessen egy baba.

Sajnos előfordul ezek szerint.


A vizsgálati módokkal tisztában vagyok- de köszönöm a részletes tájékoztatást. :)

2011. aug. 24. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!