Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 12. heti ultrahang után...

A 12. heti ultrahang után vissza kell menni a nőgyógyászomhoz pl. az eredmény miatt, hogy kiértékeljék? Vagy mi a legközelebbi alkalom?

Figyelt kérdés
Nekem a kórházban csinálja, valószínűleg szonográfus az ultrahangot. Jó lenne tudni, mikor kell utána legközelebb orvoshoz menni?
2009. ápr. 15. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Amint megvan az uh eredmény, én mentem a védönöhöz, és utánna a dokihoz is az eredménnyel.
2009. ápr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A védőnő általában visszarendel az ultrahang után, de a kiskönyvben benne van, hogy mikor kell hozzá menni. A 12. hetes ultrahang azért is fontos, mert abból ki tudják számolni, hogy mikor a legidáliasabb menned az Afp vérvételre. Ha addig is aggódsz, vagy kíváncsi vagy, hogy milyenek az eredmények, nyugodtan felkeresheted hamarabb is a védőnőt, nálunk pl. van külön fogadóórája.
2009. ápr. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Elég a védőnőhöz menni az eredménnyel? Nem kell visszamenni a nőgyógyászomhoz? Mivel az uh-t nem ő fogja csinálni...
2009. ápr. 15. 21:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem nincs orvosom, tehát nem is mentem vissza orvoshoz "kiértékelésre". Az ultrahang nem egy kiértékelhető eredmény, ott a baba méreteit írják le. A védőnő meg tudja mondani, hogy melyik rövidítés mit jelent, de ha gond lenne, azt már az ultrahangot végző személy is elmondja. Engem majdnem fél óráig ultrahangoztak, mindenét megmutogatták. Nagyon édes volt a picur. A dokihoz nem muszáj szerintem visszamenned, biztos megmondta, hogy mikor menj legközelebb, szerintem elég akkor menni, akkor megmutathatod neki az eredményt. Ha meg nagyon aggódsz, akkor elég a védőnőhöz menni. Legalábbis mivel nekem nincs orvosom, a védőnő a tanácsadásán adta a 12. hetes ultrahang alapján a beutalót a 16. hetes vérvételre.
2009. ápr. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!