Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért gondolok folyamatosan...

Miért gondolok folyamatosan rosszra? Mindig agyalok, hogy minden rendben lesz a babával, míg meg nem születik, szülés után nem lesz semmi baj? Lelkiismeretfurdalásom van

Figyelt kérdés

29 hetes kismama vagyok

állandóan azt akarom érezni hogy mozogjon a kicsikém, férjem agyára megyek

már lelkiismeretfurdalásom van, hogy csak a rosszra gondolok a születendő gyermekemmel kapcsolatban!

igaz más is van így? hogy tudnék csak a jókra gondolni? és nem a rossz dolgokra,

vásároltam a kicsinek 1-2 kisruhát, de minden alkalommal amikor ezt teszem belémnyilal hogy nem túl korai még, mi van ha baj lesz emiatt,

szörnyű érzés, sokat sírok emiatt!!

MIT CSINÁLJAK? ÖTLETEKET várok, köszönöm


2011. aug. 21. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Foglald le magad, túlságosan ráérsz az agyalásra!...

Olvass, főzz, varrj magadnak kismamaruhát, csinálj valami hasznosat, ami elvonja a figyelmed!...

Ne foglalkozz állandóan a babával!!!...

Vagy ha mégis muszáj, akkor beszélgess hozzá, énekelj neki, dudorásszál, zenélj neki valami nyugtatót, stb...


Kisbaba-holmikat meg ráérsz majd 8 hónaposan bevásárolni!

2011. aug. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is sokszor eszembe jut, hogy minden oké-e odabent.Én még csak 16 hetes vagyok, így a mozgását sem érzem.De tényleg próbáld meg elhessegetni a rossz gondolatokat, mert a végén még tényleg bevonzod.Hidd el minden rendben lesz!!!!!
2011. aug. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudtok elmenni 4d uh-ra? Én azután nyugodtam meg, a 24. héten voltunk.
2011. aug. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mintha ezt a kérdést én írtam volna ki...Én végül beláttam, hogy sajnos egyedül nem tudok a negatív lelkiismeret-furdalás spirálból kilábalni, ezért:

- elkezdtem napi szinten jógázni, ami nagyon jó feszültségoldó és

- elmentem pszichológushoz, aki nagyon sokat segít.


Én úgy gondoltam, jobb ezeket a dolgokat szülés előtt rendbe tenni, mert szülés után sokkal nehezebb lesz minden...

Sok szerencsét és hidd el, nem vagy(unk) egyedül ilyen problémákkal, de ettől még egészséges nyugodt babád fog születni!!! Gondolj erre és Te is keress olyan tevékenységet / segítséget, ami megnyugtat!

2011. aug. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!