Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27 hetes terhes vagyok, és...

27 hetes terhes vagyok, és lázas! Tanácsok? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Gyógyszert nem vettem be (elvből utálom őket), teát iszogatok, meg inhalálok.

Lehet baja a picinek? Érzem, hogy mocorog, de mégis :/

Orvoshoz kéne mennem, ügyeletre?


2011. aug. 22. 22:06
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
a láz többet árt a picinek, mint a gyógyszer! Ha végképp nem akarsz gyógyszert bevenni, akkor gyakori hűtőfürdő! De én inkább megmutatnám orvosnak, megmondod, hogy babát vársz, ír megfelelő gyógyszert.
2011. aug. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

C.vitamin , gyümik, tea, ásványvíz és igen, egy doki!

1-2 szem gyógyszer nem méreg, de leviheti a lázadat, úgy hogy hütőfürdőzni sem kell. ( nagyobb pocakkal amúgy is macerás)

2011. aug. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm!


Nincs fürdőkádunk, max zuhanyozni tudok, de azt nem bírom ki :/

Iszom a teácskámat, vitaminok tömkelege van bennem, inhaláltam is.

Párom szerint vegyek be egy algorirynt, ha reggelre nem jobb, menjünk dokihoz.

2011. aug. 22. 22:16
 4/10 anonim ***** válasza:

Az algopyrin a legjobb terhesség és szopi alatt! :) Bátran vedd be!Ezt éjjel ki is izzadhatod :)


DE!Én mindenképp reggel elmennék az orvoshoz, akár lesz még lázad akár nem!

Kipróbálhatjátok a vizes borogatást is (ha nem túlmagas a lázad)csukló bok homlok(halánték), gyakori cserével!


Jobbulást!

2011. aug. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenki kapott zöld kezecskét :)
2011. aug. 22. 22:23
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
fentieket kiegésziteném azzal,h lavórba is teheted a lábaid,az is leviszi a lázat.38 alá kell vinni! 28 km
2011. aug. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia én is azt mondom,hogy csillapítsd a lázad tehetsz a talpadra reszelt krumplit meg hideg vizes borogatás de én inkább Panadolt vennék be nem Algopyrint,nekem a védőnő,az orvos meg a patikus is ezt ajánlotta mert azt babák is szedhetik.

De mindenképp tartsd a lázad 38 alatt!


Jobbulást kívánok!

27hetes km

2011. aug. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Reszelt krumpli a tenyérre-talpra, de remélem, eddig már lement a lázad.
2011. aug. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Sucuj ***** válasza:
hagyma tea!!!! állítólag a legjobb ilyenkor!
2011. aug. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Czeizel Endre azt írta valamelyik könyvéen, hogy az anyai láz az összes magzati fejlődési rendellenesség 6 (!) százalékáért felelős! A láz nem játék, le kell vinni. Már az is árthat, ha egy napon kersztül 38.5 fölött van a lázad. Hívd fel a dokidat vagy az ügyeletet, hogy milyen lázcsillapítót vehetsz be, nekem Algopyrint mondta a dokim, de bizonyosodj meg inkább magad! Bár leginkább azt remélem, hogy mostanra már megoldódott a probléma...


24 hkm

2011. aug. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!