Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan kismam, akinek...

Van olyan kismam, akinek pajzsmirigy alulműködés volt a teherbeesés akadálya mennyi idő után lett meg a kívánt érték és mennyi idővel utána sikerült a baba, illetve kellett e stimulálo gyógyszert szedni vagy sikerült anélkül is?

Figyelt kérdés

4,6 os max tsh tartomány mellettnekem 5,2 lett az értékem sajnos valószinű ezért nem estem teherbe, juniusra kaptam időpontot, mire számítsak mennyi idő míg az érték 2 re lemegy és lehet biztonsággal babát vállani és egyből sikerül is stimuláló nélkül (Closty)?

Nagyon vártuk a babot nem gondoltam h ilyen akadály gördül elénk remélem azért ebben az évben sikerül babásodni


2009. ápr. 18. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem gyerekkorom óta pajzsmirigy problémám van, de eddig sosem volt komoly, úgymond mindig a normál tartományba volt,utoljára 2 éve volt nézve.Januárba teherbe estem és 9 hetes terhesen derült ki hogy alulműködésem van,azóta szedem a thiroxint.Most nem tudom hogy akkor a teherbeesésemkor is alulműködött vagy csak utána, mert elvileg akkor nem tudtam volna teherbeesni.Szedsz az alulműködésre valamit?Mert nekem azt mondta az orvos, hogy ha elkezdem szedni rá a thiroxint, úgy kb 2 hét alatt kezd maj normalizálódni az érték, és aterhességem alatt is 2 havonta kell nézni aszintet.
2009. ápr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerencsére nekem hamarabb kiderült a betegségem mint ahogy babát szerettünk volna.2éve diagnosztizálták nálam az alulműködést,akkor a TSH 6,84 volt.Nekem majdnem 1 évig tartott mire sikerült lejjebb tornázni az értéket.De lehet ez ember függő,szerintem változó,hogy kinek, mennyi idő alatt sikerül az értéket a normálisba terelni.

Aztán amikor "zöld lámpát" kaptunk 3 hónap után sikerült teherbe esnem,mindenféle stimuláló szer nélkül.De sajnos missed ab lett a vége,6 hetesen.Nem tudom akkor milyen TSH szintem volt,de a legutóbbi vérképem 0,46 volt és a műtét után pedig 2,66.De annyi más okból kifolyólag mehet el a baba.Megvártunk 4 mensi vérzést és utána már rögtön teherbe is estem.9 hetesen mentem először dokihoz,mert azt az időpontot ajánlotta,akkor TSH 4 volt.Megemelte a gyógyszeradagomat L-Thiroxyn 75 mikrogram naponta.Előtte 50-75 volt váltakozva.Aztán majd csak 16 hetesen mentem de akkor már 0,94 volt a TSH, legközelebb 36 hetesen kell mennem vérvételre.A gyógyszeradagom maradt 75 mikrogram.

Én csak azt tudom neked ajánlani,hogy mindenféleképpen várjátok meg amíg jó lesz a vérképed, nem érdemes kockáztatni.Nekem azt mondta a doki,hogy ha degenerált babát akarunk, akkor annak semmi akadálya.Bocs a kifejezésért de nekem is így mondta.Sok türelem kell hozzá,de megéri.Biztos sikerül még ebben az évben összehozni egy szép egészséges babát.Sok sikert és minden jót kívánok nektek. Bocsi,hogy ilyen hosszúra sikerült a mondandóm.

23 hetes

2009. ápr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia!

Nekem pajzsmirigy túlműködésem volt, de a vérvétel (tsh) nem mutatta ki. Természetgyógyásznál voltam, egy bemérésen, és ott "diagnosztizálta". (mert am. a tüneteim, erre utaltak, csak a vérkép nem) Ott javasoltak 1 gyógynövényes bogyót ami igaz h 6000 ft volt, de a tünetek elmúltak, és előtte nem sikerült teherbe esnem, most elkezdtem szedni pont mensi alatt ezt a bogyót, és már a következő nem jött meg!!! :-))))) Lehet h nem ettől, de vmi akkor is megváltozott... És ez a bogyó mindkét típusra jó, mivel normalizálja a p.mirigy működést!

Bocsi a hosszú válaszért... de ajánlom bárkinek!

2009. ápr. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat kedves h bíztattok egy picit megijedtem ettől de remélem nem lesz baj és nemsokára mi is zöld utat kapunk boldog babavárást!!
2009. ápr. 19. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!