Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt hasonló eltérés? Végül...

Volt hasonló eltérés? Végül mennyivel született és hány hétre a baba? Szerintetek most számítsak arra, hogy 2 hetet simán ráhúzunk? - nem módosította a szülés várható idejét!

Figyelt kérdés

Ma voltam uh-n. A saját számításaim,és az állítható ciklus hosszúságú kalkulátorok szerint is (és a ciklus.hu szerint is) ma vagyok 38+0 hetes. A 18 és 28. heti uh-k szerint csütörtökön leszek 38+0 hetes. Ma a fejméret (82,6mm) 33+4 hetesnek volt megfelelő,a comb pedig (69,8mm)35+4 hetesnek.

A doki egyértelműen megállapította,hogy max.36 hetes vagyok-ami lehetetlen,mert tudom mikor fogant a kicsi!


3. baba,a lányoknál az utolsó uh-t nem csinálta meg, a nagyobb 3130 g-al született,40+3hetesen,a kicsi 2980g-al 41+0 hetesen- nála elöregedett a méhlepény.

Nem tudom kellene aggódni,vagy sem,de én azzal "nyugtatom" magam,hogy kicsi baba lesz.


2011. aug. 30. 15:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tudod mikor voltál együtt a pároddal, de lehet hogy nem termékenyült meg rögtön aznap. A beágyazódás akár 2 hét is lehet, és lehetséges, hogy ebből adódik neked az eltérés. És valóban nem 38 hetes vagy, hanem csak 36, vagy 37. Nekem is ez volt anno. Ciklus szerint 2 héttel több oltam, mint uh szerint. Nekem akkor azt mondta a doki, hogy a gépi pontosabb. És valóban a gépi jött be nekem, mert ha ciklusi számítás szerint szültem volna, akkor 42+3 hetesen szültem volna.
2011. aug. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
"A 18 és 28. heti uh-k szerint csütörtökön leszek 38+0 hetes." A mai adatok alapján viszont nem.
2011. aug. 30. 15:25
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia,És mekkora volt 28-32 hetesen a baba?bpd?
2011. aug. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

nem is tudom, én inkább aggódnék, hog y valamiért megállt a fejlődésben, ha eddig megfelelő volt a mérete.

Ennyir nem lehet eltérő a 28 heteshez képest.

Biztos nincs valami gond?

2011. aug. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A papíron az van,hogy a lepénnyel nincs gond,de én csak arra tudok gondolni,hogy megint az a ludas (a 2. babónál is az volt a baj,ami csak a méhlepény megszületése után derült ki-akkor nem volt 4. uh,a gyerkőc születése után hamar behozta a súly-és méretbeli lemaradást).


A 28. heti uh-eredmények megfelelőek,a számolthoz képes csak 2 nap eltérés van. BPD: 70mm-28+0 hét,FL:50mm-28+0 hét.

2011. aug. 30. 16:39
 6/14 anonim ***** válasza:
szerintem ne aggódj, ez nem akkora eltérés. kisebb lesz, annyi. az enyém 5! héttel volt elmaradva, ami a végén derült ki, de nem lett baj, csak nagyon kicsi volt. nálam magzatvízproblémák voltak. az nálad rendben van?
2011. aug. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha alepény miatt nem tud fejlődni, akkor abból nagy gond is lehet. szerintem ne hagyd annyiban, menj el másik dokihoz.!
2011. aug. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Az doki szerint a m.víz általános mennyiségű.

Másik dokihoz sajnos nem tudok menni-több oka van. Ráadásul felénk olyan dokik vannak,akik lehordanak mindennek,mert másnap felkerestük x problémával,mert előző nap,annál a dokinál,akihez járni szoktam, válasz nélkül maradtunk.- volt már benne részem!


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!

2011. aug. 30. 17:12
 9/14 A kérdező kommentje:

Ja,az lemaradt,hogy kevesebbet is mozog mostanában.

Hétfőn kell a védőnőhöz mennem,majd mond valamit.

Az egyik ismerős is kicsike gyerkőcöt szült pár hete-noha ott a szülők nem olyan kicsik,mint mi- ugyan ehhez a dokihoz járt terhesgondozásra.


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!

2011. aug. 30. 17:15
 10/14 anonim ***** válasza:
nekem 12hetes uh-ig a korának megfelelő volt,majd 2 héttel kisebbnek mérték a következő uh-okon! Én is tudom 100%ra a fogantatás időpontját! Nem írják át nekem sem a szülés időpontját,mert az első uh-okat veszik alapul,annyit jelent,hogy kisebb a baba!
2011. aug. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!