Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhes vagyok és...

6 hetes terhes vagyok és fogalmam sincs már mit ehetek és mit nem?

Figyelt kérdés
Mindenhol mást olvasni,én szeretem a parizert és a virslit is,állítólag nem ajánlott.Sajnos olyat is olvastam,hogy a tehén tej sem,mert pasztőrizálatlan..Ajánlott a hal is,de rengeteg ki van zárva azok közül is,hogy melyik fajtát nem lehet.Meg kefírt se.Könyörgöm..Nektek erről mi a véleményetek?
2011. szept. 8. 21:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt egyél, amit kívánsz. A tested fog jelezni. Ami tényleg inkább hanyagolj: nyers hús és nyers tojás (pl tatár beefsteak, tiramisu)

Gratulálok, élvezd a terhességet, ne szorongj apróságok miatt. :)

2011. szept. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát én 7 hetes terhes vagyok és van 2 gyermekem is.Én mindent ettem velük is,és most is.Eddig semmi baj nem történt,és szerintem nem is lesz.Nem kell a terhességet ennyire túlreagálni.Nyugodj meg,és egyél bátran mindent.

Egyébként nagyon aranyos volt a kérdésed.:)

Boldog babavárást!

2011. szept. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem 7 hetesen derült ki, hogy a pocakomban van! Addig az új üzlet nyitása körüli teendők miatt alig ettem.

Egész pocakosságom alatt azt ettem amit megkívántam, kivéve a tengeri herkentyűket, nem rendesen megsütött, átsütött dolgokat. Semmi baja nem lett a kicsinek sem, meg nekem sem. Lehet, hogy csak szerencsés vagyok/voltam , nem tudom. Imádom a párizsit kefirrel egy időben ez volt a reggelim mindennap!!


Én azt mondom, hogy a nyers vagy félig nyers húsokat/ételeket kerüld el, na meg az igazi TSZ tejet! Minden más mehet ha a dokid/védőnőd nem tilt el.


Nekem még a napi 1 fekete kávé is kötelező volt, mert a vérnyomásom pocakosan is 70/50 volt!

2011. szept. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A bolti tej pasztörizált, azt lehet, kefírt is simán, ahogy előttem írták, tatárbifsztek és nyers dolgok, pl. majonéz házilag nem ajánlott.
2011. szept. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy ez is sz@rrá van bonyolítva.

Az a lényeg, hogy a májjal vigyázz!!!

Reggel egy kávé nekem engedve volt.

Meg is pusztultam volna, ha nem ihatok egy jó bögre kakaót amikor csak akarok.Szét ettem az agyam tejbegrízből is!

Sok gyümölcs, változatos étrend kell, és sok folyadék.Én a helyedben most kerülném a kóla és társait.Rostos gyümilé, vagy szénsavmentes ásványvíz.Igaz én nagyon rosszul lévős terhes voltam, és az egyetlen ami segített az a HT keksz volt 1 pohát cocacolával!!!Csak ebben az esetben ittam.

Ne bonyolítsd ezt az egészet túl.Próbálj egészségesen étkezni, és nem lesz baj.Terhességem elején én is tiszta pánikban volt, de aztán rá jöttem, hogy teljesen felesleges.

De majd mész a védőnőhöz, tőle tudsz tanácsot kérni.Ha nem vaskalapos, akkor mindenről felvilágosít!!!

Kellemes baba várást, és sok egészséget nektek!!!

8 hós babás anyuka

2011. szept. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok: én is megittam napi 2 kávét. A nőgyógyászom mondta, hogy simán lehet. Sőt! 5 hetes voltam, amikor kiderült a turpisság, addig dohányoztam is (lehet fujjogni). A fiam majd kicsattan az egészségtől! A terhesség vége felé nagyon kívántam a Cola-t. 1-2 pohárral azért abból is benyomtam. Ettem pácolt heringet is amikor azt kívántam.
2011. szept. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,a kávétól alapból undorodom most meg a kólától és a húst sem kívánom.De a friss tehéntejet akkor kerüljem?Inkább a bolti?Én fordítva gondoltam volna,meglepett.
2011. szept. 8. 22:18
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem azt a tejet is ihatod, csak forrald fel előtte. :)
2011. szept. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
ja oké kösz :)
2011. szept. 8. 22:28
 10/13 nittababy ***** válasza:

én egész terhesség alatt tehéntejet ittam és semmi bajom nincs töle sött még adoki is mondta hogy nyugottan mindent ami szem szájnak ingere!ami létezet én mindent ettem csipsz kola narancs kefir energia ital mert éppen azt kivántam és ami kivánsz id meg csak ne literszámra!jó baba várást


egy 6 hónapos kislány anyukája

2011. szept. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!