Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen lehet enni házi...

Terhesen lehet enni házi sonkát, kolbászt vagy szalonnát?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem mert én úgy tudom hogy az nincs megfőzve csak füstölve.Ez nyersnek húsnak számít vagy nem?
2011. szept. 9. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Nyugodtan egyél, ha jólesik.
2011. szept. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

egyél nyugodtan

amit a boltban veszel, az sincs megfőzve

2011. szept. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
A várandósság nem betegség, ehetsz mindent, ami jólesik. Én a csilisbabot ettem kilószám.
2011. szept. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%
a botulizmus miatt nekem a doktornő ellejavallta a házisonkát (nem tudom, a többit miért nem). Viszont botulizmusban évente 1-2 ember betegszik meg Mo-on, elég kevés rá az esélyed. Kolbászt, szalonnát én is ettem.
2011. szept. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
ehetsz bármit amit az elött is ettél terhes vagy nem beteg, egyél ami jól esik :)
2011. szept. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Ez fura nekem is, mert itt Spanyolorszagban (nagy sonka es kolbaszevok) igazabol tiltjak. A vedono ad egy papirt, hogy mit nem szabad enni-inni, csinalni, es azok kozt ott van - a bolti sem javallott, de a hazi semmikepp sem. Nem a botulizmus miatt, hanem a toxoplazmozis miatt. Itt amugy mind a 3 vervetelnel csinalnak toxooplazma probat is, es ugy hallottam, hogy otthon nem. Pedig az aztan tenyleg csunya dolgokat tud csinalni a szegeny bebivel.
2011. szept. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Ehetsz bármit, nem lesz bajotok.
2011. szept. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 sumergo ***** válasza:
43%

Kérdeztem dietetikust, és a védőnőt is, szerinte is tilos a csak füstölt dolgokat enni, teljesen mindegy, hogy házi, vagy bolti, mert az nyers. A lényeg, hogy csak a főzött, sütött húsokat szabad megenni! Tehát a házi szalonnát, ha megpirítod, úgy már megeheted.


31+5 hkm

2011. szept. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!