Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesseg elso harom honapjaba...

Terhesseg elso harom honapjaban eljarhatok fogorvoshoz (korona, furas, tomes, fajdalomcsillapitas) nem art a babamnak?

Figyelt kérdés
2011. szept. 10. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
fogorvoshoz célszerű elmenni, mert a terhesség és szoptatás miatt rengeteg kalcium vonódik ki a szervezetedből és ez a fogaid rovására megy. a fogdokinak meg mond meg, hogy terhes vagy és olyan fájdalomcsillapítót fog adni.
2011. szept. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk kötelező elmenni az első orvosi körben fogorvoshoz.

Mind a kétszer az első alkalommal megnézte van e valami problémám, és megbeszéltük, hogy a 16.héttől megcsinálja. Ő az elején csak ha nagyon kell sürgős, szereti alkalmazni a fájdalomcsillapítást. Ha sűrgős kínzó gondjaim lettek volna biztos talált volna módot a kezelésre előbb is.

2011. szept. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

3 fogorvost kérdeztem meg eddig, mind azt mondta, hogy a terhességnek semmi köze a fogak romlásához, max. nagyobb lesz a hajlam a fogíny-gyulladásra.

Csak azt nem értem, miért mondják, mert nekem is- és sok ismerős kismamának lukadnak ki sorra a fogai, vagy esnek ki a tömései...

Na, erről ennyit.

A terhesség bármely szakaszában mehetsz fogorvoshoz egyébként, az injekció helyileg hat, nem "megy" át a babához. (A fájdalomra szedett fájdalomcsillapító meg annál rosszabb.)Csak mindig szólnod kell előtte, hogy Te kismama vagy, x hetes.

Két dolgot nem szabad terhesség alatt: 1. röntgeneztetni 2. fogat húzni (csak nagyon-nagyon speciális esetben)

2011. szept. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor ez olyan mint a hajfestés, mindenki másképp gondolja.

9 hetes voltam, amikor begyulladt a még bent lévő bölcsességfogam (32 évesen, ha-ha), majd' megőrültem a fájdalomtól.

A klinikán azt mondták, természetesen RTG nem lehet, és a 10. hét előtt még fájdalomcsillapítást is csak nagyritkán alkalmaznak. Nekem is a 16. hetet mondták, hogy addig bírjam ki. Kibírtam.

2011. szept. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam fogorvosnál még annó. 1 hónapig jártam hetente 2-szer. Csinálgatta a fogaimat. Fúrás-tömés-fogkőszedés és igen szabad érzéstelenítőt használni. Ez volt nála az első kérdésem! De megnyugtatott, hogy a babának semmi baja nem lesz tőle. A 3. válaszolónak van igaza, mert röntgenez-ni nem szabad csak a kismamákat. Azt nekem sem csinálták!!! Viszont fogat húzni nálunk terheseknek is húznak. :S

38 hetes kismami

2011. szept. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
pont az első 3 hónapban nem ajánlották nekem az érzéstelenítést,róngent
2011. szept. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia az első fogászati röntgenemet 8 hetesen csinálták egy nagy műtét előtt, 3 ólommellényben, nagyon körültekintően. Antibiotikum kúra, majd műtét- érzéstelenítővel. Holnap megyek 34hetesen foghúzásra, mert most meg egy másik gyulladt be iszonyatosan, amire szintén antibiotikum kezelést kaptam, és nem lehet megmenteni sehogyan. (Röntgent most senki nem mert csinálni). Az elmúlt 2 napot a fogászaton töltöttem, és nem kevés érzéstelenítőt kaptam bele. Az orvosok (fogorvos, szájsebész, nőgyógyász) folyamatosan konzultáltak, hogy mit lehet és mit nem szedni, adni stb. Szóval amiket írtál, valószínű belefér. Kitartás hozzá!
2011. szept. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!