Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért befolyásolja a front és...

Miért befolyásolja a front és a telihold a terhességet illetve a szülést?

Figyelt kérdés

ma mind a 2 lesz.Reggel asszem távozott a nyákdugó,most pici mensi szerű görcseim vannak,de tényleg nagyon kicsik.Lenne méd időnk mert 36+3 hetesek vagyunk.De szerintetek ettől lehet ma valami? Tapasztalatok frontra teliholdra?

köszi mindenkinek előre is aki ír.


2011. szept. 12. 12:18
 1/8 A kérdező kommentje:
ja,bocsu az asszm az arra vonatkozott,h tojásfehérje szerü dolog volt a wc-be pisilés után.
2011. szept. 12. 12:20
 2/8 A kérdező kommentje:
bocsu= bocsi.Nah tányleg front lesz. :-))
2011. szept. 12. 12:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Létezik szimpatikus és paraszimpatikus idegrendszer.


A szimpatikus idegrendszer feladata a szervezet vészhelyzetben történő aktivizálása, a létfontosságú szervek vérellátásának, vésztartalékok mobilizálása. Hatására emelkedhet a vérnyomás, gyorsulhat a légzés, viszont a "kevésbé fontos" zsigerek működése (pl. gyomor-béltraktus, méh) lassul.

A paraszimpatikus idegrendszer a szervezet működésének tartalékoló, biztonságos, nyugodt módját aktivizálja. Hatására a keringés lassul, a belek működése gyorsul, és fokozódik a méhtevékenység is.

(Ezért is indul be sokszor éjszaka a szülés, mert nyugodt körülmények között a méhtevékenység fokozódik.)

Az időjárási frontok gyakorta okozzák a paraszimpatikus idegrendszer felerősödését, ilyenkor "nyomott" közérzetünk van, leesik sokszor a vérnyomásunk, lelassulunk, viszont a méhtevékenység ilyen állapotban könnyebben gyorsul, fokozódik, úgy mint nyugalmi állapotban, mondjuk alvás közben. Ilyenkor többségében fájásokkal indul meg a szülés.


[link]


Rám nem hatott az időjárás, a frontok, de sokakra hat. Ha a nyákdugód elment, akkor lehet hogy pár óra múlva szülsz, de lehet, hogy csak két hét múlva. Ha viszont nem múlnak el a mensis fájdalmak, hanem erősödnek, akkor eljött az idő!

Könnyű szülést!

2011. szept. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én is tartok a mai naptól múlt csütörtöki frontnál nekem voltak jóslóim azóta viszont semmi. 38+ 3 hetes vagyok. Ma még ugyan nem érzek semmit, de érzékeny vagyok amúgy is a hidegfrontra. Még egy kicsit húznám én is pár dolgot még el kell intéznem:)
2011. szept. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ne foglalkozz a frontokkal, igen, valki érzékeny rá, valaki nem, és lehet olyan is, hogy érzékeny vagy rá, és nem is akkor szülsz, mert nem akkor jött ela a Te időd....

Én 38+6 voltam ,amikor elkezdett távozgatni a nyákdugóm, reggel 6kor pisilésnél vettem észre, a tisztaságimon volt ilyen nyálkás egy két vércsíkkal "ellátott" valami.De persze, ez csak egy pici része volt, és folyamatosan délelőtt jött a többi.Össze vissza voltak csipkelődések, van, hogy fél óráig semmi, aztán 10 percenként 1 órán keresztül.De én azt gondoltam, ezek még csak a jóslók.Aztán olyan ebéd után, beállt 5 percesekre, de nem fájás volt, csak ilyen kis pici szúrka, még kellemetlennek sem mondanám.Akkor már gyanakodtam.Elmentem meleg vízben lefürdeni, mert azt mondják, ha nem igaziak, elmúlnak.Háááát, nekem nem múltak.Beállt 5 percre.Bementünk a kórházba, olyan este6 körül, de akkor még fájások nem voltak, csak ez a csipkelődés.Az igazi fájások, már 2 percenként jöttek, és olyan 10 órakor kezdődtek este.Éjjel 02:15-kor meglett a kisfiam!!!!

De!Neked még lehet, hogy jó lenne min.1 hetet várni, mármint a babódnak.Dehát ezt ki tudná neki megmagyarázni?????

Szóval, ha jönni akarnak jönnek, front ide vagy oda.Hozzáteszem, nekem sem frontkor jött, 3 napja 28 fok volt, és amikor hazajöttünk a kórházból, még mindig annyi volt, se eső se más irányú szél, semmi.

Ja, egyébként, tényleg igaza van egyik előttem szólónak, ha a nyákdugó elkezd távozni, az nem jelenti azt, hogy hamarosan meglesz a babád, csak azt, hogy nyílik a méhszáj...Lehet, hogy 1-2 hét, mire úgy dönt, hogy kibújik.

Ne igulj, és kitartás!!!!!

15 hós kisfiú és 10 hetes pocaklakó anyuja

2011. szept. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a lányom akkor született, mikor elkezdett havazni, kb percre pontosan. A vicc, hogy az utolsó hetekben pontosan tudtuk a párommal, hogy a hóval együtt érkezik majd. Hogy honnan, azt ne kérdezd... :) Sok sikert!
2011. szept. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 32. héten meg akart születni a lányom. Befektettek a kórházba, és piszok érzékenyek voltunk a frontokra. Főleg a hideg frontra (dec. 6-tól jan. 7-ig voltam bent!). És a mai napig érzékeny a hideg frontra a lányom. Ja, és egy frankó hideg front hozta meg a szülést! Oda kell az ilyesmire figyelni. Az már ugye más kérdés, hogy ezt valaki elhiszi, vagy sem. Nálunk még az orvosok is figyelembe veszik, ha jönnek a frontok!
2011. szept. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Eddig semmi...de nem is baj ez...bár az se lenne ha jönne már :)
2011. szept. 12. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!