Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennél ilyenkor? Valódi...

Mit tennél ilyenkor? Valódi terhességként megélni az áldott állapotot.

Figyelt kérdés

Adott egy házaspár, akik évek óta szeretnének babát. Vizsgálatok, kúrák, műtétek sora után már feladva a reményt megfogan a várva várt kisbaba. De a boldogság hamar oda lesz, mert kiderül a kisbaba genetikai rendellenességben szenved. 21-es triszómia ( Down-kór). Az összes vizsgálat, ami erre létezik valószínűsíti. A házaspár sokat gondolkozik a baba megtartásán, az orvos szerint nem biztos, hogy ezután újra teherbe tudna esni a feleség. Arra jutnak, hogy megtartják bármi áron, érte küzdöttek annyit és kell nekik. 34 hetesen a folyton szűnni nem akaró ellenérzés mégis felszínre tör és kibukik a férj száján, hogy rossz döntés volt, hatalmas hibát követtek el, hogy nem vetették el. A feleség egyetért és közben megszakad a szíve.

Mit tennél? Örökbe adnád? A férj maradna, segítene, de tudjuk, hogy ez nem mindig ilyen egyszerű. A feleség nem akarja a Down-oy gyermekkel járó életet, de örökbe adni sem. Megfordult a fejében az öngyilkosság míg a baba és ő egyek.


2011. szept. 16. 08:24
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
* Down-os gyerekkel járó életet
2011. szept. 16. 08:25
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
én nem tartottam volna meg mikor még el lehetett volna vetetni.főleg ha 100% a betegség.nem tudnék beteg babát vállalni.
2011. szept. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

lehet önző vagyok de én nem tartottam volna meg:S

MO-n rengeteg örökbefogadásra váró babó van én inkább örökbe fogadtam volna

nem tudnék én sem beteg babát nevelni

2011. szept. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
nem tartottam volna meg!!
2011. szept. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én magamat ismerve tudom, hogy beteg gyereket nem tudnék nevelni, idegileg tönkremennék benne. Örökbe adni megpróbálnám, de talán azzal a tudattal sem tudnék együtt élni, hogy valahol van egy gyerekem, aki nem számíthat rám. Én is elvetettem volna, amikor lehetett, de 34. héten már késő. Szóval elég öngól helyzet. :-(((
2011. szept. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz erre válaszolni, hiszen nem vagyok ebben a helyzetben szerencsére.

Szerintem megtartanám, és akkor is megtartottam volna, amikor még fent állt a lehetőség az abortuszra.

2011. szept. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
2011. szept. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Arra nem gondolt a feleség, ha öngyilkos lenne, és a baba életét sikerülne megmenteni, az anyát nem, akkor apa maradna még nehezebb helyzetben a babával?
2011. szept. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Itt már nem az a kérdés, hogy megtartottad-e volna. Ők hoztak egy döntést, és most emiatt a döntés miatt kell újabb döntéseket hozniuk.

Most úgy érzik, hibáztak, és az örökbeadás is megfordul a fejükben. Én mégis szinte teljesen biztos vagyok abban, hogy velük fog felnőni az a baba. Hogy miért?

Leírom az egyik közeli ismerősöm történetét:

5 éve Down kóros kislánya született. Szinte képtelen volt magához térni a sokkból, de a kislányát imádta az első pillanattól fogva. Nála két dolog okozott nehézséget. Az egyik az volt, hogy szégyellte a külvilág előtt, ami velük történt. A másik pedig, hogy nem tudta elfogadni, hogy a sors ezt a lapot osztotta nekik.

Hónapokig ki sem mozdult a házból, elkezdett gyógypedagógiát tanulni, hogy Ő fejleszthesse a kislányt, és szó szerint belebetegedett ennek a gyereknek a születésébe, rákos lett. Nem sokon múlott az élete. Végül meggyógyult, és 40 kilósan, legyengülve rájött, hogy neki ez a kislány az élete. Arra is ráébredt, hogy neki nem gyógypedagógusnak kell lennie a gyereke mellett, hanem szerető anyának, és a legrosszabb amit tehet, hogy elbújik a világ elől.

Ma már nagy baráti társaságuk van, rengeteget utaznak, mindenhová viszik a kicsit is magukkal. És a környezetük imádja a leányzót, hiszen a Down kórós gyerekeknek hihetetlen szeretetenergiája van. Az idegenek kíváncsi tekintetét is megtanulták kezelni, már nem zavarja Őket. Így lettek CSALÁD.

2011. szept. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
2011. szept. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!