Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxoplazma érzékenység,...

Toxoplazma érzékenység, fogékonyság? Gyakori ez? Örökölhető? A pici egészségesen született? Minden érdekel!

Figyelt kérdés
A vérvételek alapján fogékony vagyok rá(küszöb határon van), ez mit jelent pontosan? Beteg voltam, vagy vagyok? Azért aggódóm, mert a nagybátyám e miatt született vakon(abba az időben még nem figyelték). Ezt lehet örökölni is vagy csak megkapni?
2011. szept. 16. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:
nem örökölhető, megkapható állattól, elsősorban macskától. Két értéket néznek az anyai vérből, egy korábban lezajlott fertőzést és a jelenlegi helyzetet. Ha volt már korábban toxoplazma fertőzésed, az életes végéig kimutatható a vérből, de semmi hatása nincs a babára. Ha friss a fertőzés, akkor fordulhat elő vakság, végtaghiány. A doki látja, hogy melyikről van szó, ha szükséges, ad gyógyszert.
2011. szept. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi:-) Közben én is utána olvastam és mivel negatív így nem kaptam el ezt a fertőzést:-)Valószínűleg ezért mondják így:-)
2011. szept. 16. 14:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Elvileg a toxoplazma csak egyszer kapható el az életünk során, DE vannak olyanok akik többször is áteshet/NEK a fertőzésen.

Ezt egy orvos mondta nekem.

Pl. va olyan aki a bárányhimlőt is 2x is elkapja élete során


Ha neked negatív volt a lelet, akkor az azt jelenti, hogy még nem estél át a fertőzésen, tehát elkaphatod. Ilyenkor a terhesség alatt kell fokozottan figyelni.


Macskától, de még kertészkedéstől is elkapható (a földben lehet macskapiszok)

Az átmeneti gazda ennél a betegségnél a kutya és az egér, de az nem bizonyított, hogy tőlük is el lehet-e kapni.


Én is nagyon utána jártam,mert nekem is olyan határérték volt az eredményem és kaptuk a frászt.


Egy biztos nem öröklődik!

2011. szept. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!