Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Legelső vizsgálaton részletese...

Legelső vizsgálaton részletesen mi történik? Miket kérdez az orvos? Miket kell tudni? Hogyan vizsgál? Mikkel? Milyen vizsgálatokat végez el? Első megjelenéskor hova küld el? Mikre ad beutalót? Meddig kell elvégeztetnem a vizsgálatokat?

Figyelt kérdés
2011. szept. 22. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Azért ennyire ne készülj fel, nem háborúba mész!:)

Elmondod,hogy van pozi teszted. Ő megkérdezi,hogy mikor volt meg utoljára, csinál egy uh-ot (általában hüvelyit) és jobb esetben már lát petezsákot.

Ha még nincs szívhang, akkor megbeszéltek egy másik időpontot! Addig nem küldd el sehova,mert bár hülyeség, de a szívhangig nem számítasz terhesnek!

Ha az meg van,akkor elküld a védőnőhöz!

2011. szept. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én a 7. héten voltam először, nekem ez volt:

- behívott, elmondtam mi a helyzet, majd megkérdezte, hogy meg akarom e tartani a babát, mikor volt az utolsó menstruációm, van e bármi panaszom

- hüvelyi ultrahangon megnézte mit lát, nekem már volt ekkor embrio és szívhang is, megállapítja hogy minden rendben van e, hány embrio van, ha nincs még szívhang visszahív 1-2 hét múlvára

- ha régen voltál rákszűrésen, akkor végez egy rákszűrést is

- illetve engem megvizsgált még nőgyógyászatilag is.

- engem ekkor egy teljes vérképre és vizeletvizsgálatra küldött el, aminek az eredményével vissza kellett hozzá mennem.


Visszahívott a 9. hétre, akkor ismét volt egy uh, hogy van e még szívhang, fejlődött e az embrio, megnézte a leletemet (vérkép) majd kiállított egy papírt, amivel a védőnőt fel kellett keresnem, és ott lejelentkezni, majd nekem már ekkor adott beutalót a 12. heti genetikai uh-ra,hogy hívjam fel őket és kérjek előre időpontot és hozzá legközelebb a 12. heti uh eredményével menjek vissza.


A védőnőhöz nekem azt mondta, hogy legkésőbb a 12. hétig jelentkezzek.

A 12. hetes uh-t nekem pl 12+6 napon csinálták meg.

Nekem mindig úgy van, hogy visszahív x héten belül, és mondja, hogy addigra jöjjek ennek meg ennek az eredményével, ha valamit külön időben kell csináltatni, akkor azt is mondja, vagy meg is szoktam kérdezni!

2011. szept. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 sumergo ***** válasza:

Ne parázz már ennyire! Mindent szépen el fog mondani, hogy mi a teendőd. Nem kell úgy megjelenned ott, mintha te is orvos lennél, és tisztában lennél mindennel.

Valószínű megvizsgál kézzel és UH-al is, esetleg kenetet, rákszűrést csinál. Ha van szívhang ad egy papírt a terhességedről, és ezzel kell menned a védőnőhöz. A doki és a védőnő mindent el fog mondani, hiszen ezért fizetik őket.


33+3 hkm

2011. szept. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. okt. 24. 19:07
 5/7 anonim ***** válasza:
miért lett a kérdés kiemelve?
2012. jún. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2012. jún. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
;)
2012. jún. 28. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!