Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alacsony testhőmérséklet...

Alacsony testhőmérséklet jelenthet bajt? 35hkm

Figyelt kérdés
Mielőtt pocakos lettem, hőmérőztem. Ha éppen nem voltam beteg, akkor sosem közelítette meg a hőm a 37°-t, még akkor sem, mikor ciklus szerint kellett volna. A rekord 36,3° volt. Mióta babás vagyok, nem is mértem. Ma kaptam anyukámtól ilyen hiper-szuper lázmérőt, és 35,1°-ot mért többször is egymás után, szóval nem hiszem, hogy téved. Ez még normális embernél is fura, de én ráadásul pocakos is vagyok. Mitől van ez???? Új faj vagyok? :D Amúgy semmi bajom nincs, teljesen egészségesek vagyunk mindketten és nagyon energikusak. Főleg most, hogy már nincs olyan nagyon meleg.
2011. szept. 23. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Te azt a 36.3-at digitalissal v analoggal merted, honaljban v szajban? Sajnos a digitalis egy kalap sz*r (bocsi).
2011. szept. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha digitálissal méred hónaljban, akkor 0,5 fokot hozzá kell adnod. Plusz hiába csipog, ott is ki kell várni az 5 perces mérést.

Javaslom, mérd meg egy kölcsön hőmérővel, lehetőleg higanyossal, és ha ott is alacsony, akkor kell nézni egy pajzsmirigy hormont. (alulműködésnél esik a hőmérséklet)

2011. szept. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A 36.3-akat digitálissal mértem, és hüvelyben, ébredéskor, ahogyan a szentkönyv előírta, időre is pontosan (mindig 6.30-kor keltem). Direkt erre a célra vettem, új elem volt benne, sértetlen volt, szóval működött.


Amit ma kaptam, ilyen fül-lázmérő, anyukámnak rendesen mutatta a hőjét, itt ült mellettem. Neki 36.5 volt. Nekem 3x próbáltuk mérni, mind3x 35.1 lett.

2011. szept. 23. 12:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne higyj a digitalisnak 35.1 nem normalis testho. Mikor szuleszeten dolgoztam, akkor rank soztak egy fulhomerot. Sorbanmindenkinek 34.5-35.0 volt a hoje. Az is durva volt, h ereztuk, h nem annyi, amikor tapintottuk az anyukat. MEgtartottunk egy analogot es akinel bajt eszleltunk annak azt adtuk. Erdekes, h meg honaljban is tobbet mutatott az analog, mint a digitalis a fulben. Pedig elvileg a digitalisnal is ugyanazok az ertekek voltak feltuntetve lazkent, mint az analognal. Elvesztegetett penz volt az allamtol, h digitalisat adtak, de persze a higanyosat meg be szerettek volna tiltani.

Nekem digi szajhomerom volt, de nem mert rendesen az sem, mindig megragadt 36.3-nal. Az analoggal nagyon szep a gorbem.

2011. szept. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A digitális nekem is sokszor ilyen alacsonyakat mér. Volt, hogy nem volt 35. Nem akartam elhinni, de egymás után többször ugyan annyi lett. Aztán megmértem páromnak is és neki is olyan alacsony lett, akkor megnyugodtam. De higanyosat már nem is lehet kapni... 22hkm
2011. szept. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A fül lázmérők nem megbízhatóak. Ha már digitális, akkor az omron a legjobb (normál), végbélben mérve (és nem hüvelyben!) adja a normál hőt, ha hónaljban méred, akkor hozzáadod a 0.5-öt. Más a hüvely hőmérséklete, más a fül, nem érdemes velük variálni!
2011. szept. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!