Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen hatással van a bábára...

Milyen hatással van a bábára a terhesség alatti magas vércukor?

Figyelt kérdés
2011. szept. 23. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

A baba már cukrosan születhet.

A baba töled csak a cukrot kapja meg az insulint nem. vagy is saját magának kell már a hasadban megtermelnie az inzulin adagját. Ha túl nagy mennyiségü a cukor képtelen elég inzulint termelni és cukorbetegséggel születhet.

2011. szept. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Előző, ez nem igaz bocsánat. Nem ez a baj. Hanem az, hogy a cukor a lepényen keresztül teljesen átmegy és a baba ezért extra inzulin termeléssel lesz kénytelen reagálni. Ami miatt NEM cukorbeteg lesz, hanem egyszerűen hozzászokik és szülés után úgy lezuhan a cukra (már nincs kívülről jövő magas cukor), hogy hipoglikémiás lesz, agykárosodást szenvedhet.

Emellett a magas cukor miatt a méhen belül szervi károsodások, vizenyőség alakul ki a babánál, romlik a lepénykeringés, meg is halhat a magzat.


Ezért kell egyensúlyban tartani a cukrot, ez nagyon fontos. (evés után 1-1,5 órával lehetőleg 7 alatt)

2011. szept. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Általában nagyobb súllyal, mégis éretlenebbül születnek. Rengeteg fejlődési rendellenesség is kialakulhat.

Szülés után bekómálhat, azaz drasztikusan leeshet a vércukorszintje, ezért szinte mindig cukorpótlásra szorulnak. Ennek az az oka, hogy mivel össze vagytok kötve, a többletcukor, ami a te szervezetedben van, plusz inzulintermelésre serkenti a babát. Születése után megszakad ez a kapcsolat, a fölös inzulint pedig nincs ami lekösse, így nagyon leesik a cukra.

De karbantartott cukorbetegség mellett ezek a tünetek nem jelentkeznek. Nekem 2-es típusú diabétesszel 2 egészséges gyerekem van. Inzulin és diéta kérdése az egész.

Még valami: 1-2 kicsapongás, magasabb eredmény még nem okoz problémát.

2011. szept. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat én is utolsó kettővel értek egyet,én is így halottam.Cukor terhelésen az éhgyomri 4.6 a terheléses 8.2.Próbáltam jobban figyelni az étkezésre és ma kaptam vércukor mérőt kölcsön reggeli után 10.8 volt ami kicsit megijesztett.Most méregetni fogom minden kaja előtt és után de hétfőn megyek a házi dokihoz meglátom mit mond.Most 27 hetes vagyok.
2011. szept. 23. 13:43
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Na a reggeli az gáz, be fog utalni diabetológiára. Ott segítenek a diétás étrendben, ne aggódj. Addig is reggel 8 kor egyél max 1 szelet teljes kiőrlésű kenyeret sajttal, felvágottal (többet ne!!!), majd ezután 2 órával tízóraira mondjuk 1 alma. Semmi édesség mostantól, fehér kenyér elfelejtve, napi 6szori kajálás kis adagban. A neten találsz szénhidráttáblázatot, az segít. Az ebédben max 50-60 g szénhidrát legyen. Akkor kajálsz jól, ha evés után 1 órával 7 alatt van a cukid.
2011. szept. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Ja és reggel tilos a tej, tejtermék!
2011. szept. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

3. válaszadó vagyok.

Jól írta az előző. 10-ig ne egyél tejterméket, sem gyümölcsöt. Próbálj kb 180g szénhidrátra ráállni. Ezzel szoktak kezdeni a diabetológián. A felosztás pedig 30-20-50-20-40-20 szokott lenni. 3 órákat hagyj az étkezések között. Ha esetleg nem áll be a cukrod a diétától, inzulint fognak írni, de ez ne keserítsen el. nem nagy ügy a szúrás, a vércukormérés sokkal kellemetlenebb. Sőt vigasztaljon az, hogy valószínűleg szülés után visszaáll a cukrod.

2011. szept. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig én: azért ne ijedj meg túlságosan. Nem véletlenül nézik a cukrot a 26. héten. Általában akkorra alakul ki a terhességi diabétesz, és ennyi idő alatt nem okoz bajt. Ha nálad már hamarabb meglett volna, most sokkal magasabb értékeket mérnél. Ez tapasztalat. Mivel én alapból vagyok cukros, nekem a terhesség végére napi 54 egység inzulin volt az adagom, a 26. héten pedig 40 körül, holott ha nem vagyok terhes csak napi 12 egységet adok magamnak. Tehát ha hamarabb jött volna nálad ez a gond, most nem 10,8-at mérnél, hanem sokkal többet, mert a terhesség alatt szakaszosan ugyan, de folyamatosan emelkedik.
2011. szept. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen gyógyszert kell rá szedni -
2014. dec. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!