Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit mondjak neki? (Igen,...

Mit mondjak neki? (Igen, tudom, hogy a kérdésem túl rövid, a magyarázat meg hosszú! )

Figyelt kérdés

Hetekkel ezelőtt anyum kijelentette, mikor a babakelengye listát néztük át, hogy a pelenkázóasztalt és a matracot megveszik ők, arra ne költsünk.

Stimmt. Elcsászkáltunk az IKEA-ba, kinéztük közösen a megfelelőt, ami árban sem horror, de stabil, és megfelel a célnak. Oké, pár hét múlva akkor feljönnek egy hétvégén, mikor már nálunk is meglesz a teljes átalakítás, és ki lesz alakítva a hely, és akkor megveszik.

Múlt héten felhív, hogy olvasott valami cikket a Blikkben, és ott teljesen felesleges dologként volt feltüntetve a pelenkázó, mert csak 1-2, maximum 3 hónapig lehet használni, aztán mikor beindul a picúr, akkor simán lefordul róla, és ráadásul utána csak a helyet foglalja, meg egyebek. Igyekeztem vele megértetni, hogy ez azért nem így megy, mert egyrészt nyilván nem fogom a gyereket felügyelet nélkül hagyni, mikor pelenkázom, másrészt pedig tárolás szempontjából igencsak szűkös nálunk a hely, és az olyan piti dolgok, mint a pelenkák, a popsitörlők, a kenőcsök, kencék, ilyen-olyan testnyílás tisztítók, vatták, pamacsok, babafésű, olló, lázmérő, hintőpor, babaolaj és a többi tisztálkodáshoz nélkülözhetetlen nyavalya tárolása jelenleg nagyobb gondot okoz, mint egy pelenkázóasztal elhelyezése, amelynek a helyét már ki is alakítottuk. Hozzátettem továbbá, hogy az ötlete, miszerint lehet egy gyereket az ágyon is pelenkázni, nyilván helytálló, de kötve hiszem, hogy a friss császáros sebemmel lesz kedvem ott térdepelgetni napi 5-6 alkalommal.

Úgy tűnt, megértette, megegyeztünk, hogy maradunk a megbeszélteknél.

Erre ma hív, totál bezsongva, hogy ők otthon valami olyan szuper komódot találtak a bútorboltban, hogy az aztán valami, és széles is meg minden, és nem kevesebb, mint 3(!!!) nagyszerű fiókja is van neki, ahova elférnek a babaruhák (szerintem halovány lila elképzelése sincs, MENNYI babaruhánk van), meg Dorka tisztálkodási cuccai (itt is szegényes fantáziára tippelek, ha úgy gondolja, hogy 3 fiók elegendő lesz), és ráadásul a tetejére rá tudom tenni a kiskádat, mert van olyan széles! (Nem akarom a gyereket a szobában fürdetni, egyrészt mert erre van a fürdőszoba, másrészt mert ha kiborul valami, a szobában padlószőnyeg van, könyörgöm!)

Remélem, figyelitek az összefüggést. Én eleinte nehezen tudtam követni, aztán már meg sem próbáltam. A lényeg, hogy ha ilyen mederben csordogálnak tovább a dolgok, nagyon valószínűsíthető, hogy nem lesz pelenkázóasztalunk, se hozzá való matrac (anyám blikkes véleménye szerint felesleges ez is, mert minek, meg drága, meg lehet helyette textilpelust használni az ágyon), viszont lesz egy halálosan felesleges komódunk, amit nem tudunk semmire sem használni, mert ahhoz kicsi, hogy minden elférjen benne, ahhoz meg nagy, hogy kerülgessem a szobában.

Mert persze, ha visszautasítom a felajánlást, akkor én leszek a hálátlan, meg a hülye, meg a minden.

Persze megtehetnénk, hogy megvesszük magunknak a pelenkázót, csak akkor ugye már hetekkel ezelőtt úgy számoltunk volna az anyagiakkal is, hogy lesz egy 12-15 ezer Ft-os kiadásunk. Ez jelen pillanatban nem megoldható, jövő hónapban pedig azért nem, mert érkezik Dorka, és minden fillérünket oda akarjuk tartogatni. Balázs 20 ezer Ft-os T-Mobile hátraléka így is elég nagy érvágás lesz, szóval meg vagyunk lőve.

Ti mit tennétek? (Hozzáteszem: anyám nem egyszerű természet, a logikus levezetés és győzködés nála teljesen kizárt. Van az, amit ő akar, és van az, hogy mindenki hülye, meg senki nem érti, hogy ő jót akar.)

Vagy én vagyok túl elvakult, a mai típusú kismama, akire minden hülyeséget rá lehet sózni, és valóban felesleges a pelenkázóasztal?


2011. szept. 24. 18:07
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kissé megőrültem. Azt hiszem, az idegeimre ment a mai nap. Szóval: Balázs a párom, az ágyunk pedig túlzottan alacsony, tényleg a térdelés az egyetlen lehetőség, ha ott kell pelenkáznom a lányom. :)
2011. szept. 24. 18:09
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem mondd el anyukádnak a Te elképzeléseidet, szépen és higgadtan, hogy azt lássa, hogy Te nem vagy kiakadva csak másképp képzeled a dolgot. Ez a legfontosabb mert ha azt látja, hogy totálisan kiakadtál akkor valóban meg fog sértődni és hálátlannak fog tartani. Igyekezz Vele megértetni, hogy Te miért is tartod mégis fontosnak a pelenkázót és, hogy nem igazán számít Neked mások véleménye, Neked a saját és a párod elképzelései a mérvadóak elsősorban, de persze az ő véleményét is kikéred (ezt mindenképp tedd hozzá!) de ez nem jelenti azt, hogy mindenben egyet is fogtok érteni. Hiszen mások vagytok, attól mert a lánya vagy nem vagy köteles mindent ugyanúgy csinálni mint ahogyan Ő ... Nekem is ilyen volt édesanyám, mint a Tiéd és nekünk rettenetesen elmérgesedett a viszonyunk de az esküvőm előtt valahogyan "megtört" úgymond és azóta békében élünk együtt és teret adott nekünk is, a mi véleményünknek.(mert még egyelőre itt élünk a párommal, 3 hete született meg a kisbabánk :-)) Ha anyukád valóban szeret és törődik Veled és jót is akar, meg fogja érteni, hogy Te másképp szeretnéd és ahhoz fog igazodni, hiszen nem Neki fog gyermeke születni. Minden ésszerű érvet sorakoztass fel a Te elképzeléseid mellett, de fontos, hogy éreztesd vele, hogy természetesen szükséged van rá és nagyon is adsz a véleményére csak Te ezt most mégis másként szeretnéd megvalósítani. Egy próbát megér ... Ha elutasító lesz Veled szemben és megsértődik akkor azt mondom, hogy nem a Te érdekeidet nézi elsősorban és nem a babáét hanem csak azt, hogy Neki legyen igaza és csak a saját akarata érvényesüljön. Ne hagyd, hogy feléd kerekedjen vagy, hogy felesleges kiadásokba bocsátkozzon, mert ahogyan mondtad, számotokra szükségtelenek a drága és elsősorban nem praktikus dolgok akkor mi értelme volna megvenni? Remélem sikerrel jársz és nem lesz sértődés a vége :-) Boldog babázós perceket kívánok!!

Egy 3 hetes Tündérke anyukája

2011. szept. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Annyira kellett röhögnöm, amikor olvastalak, az én anyukám ugyanígy bezsongott, amikor a fiamat vártuk.:)

Nálunk csak az segített, hogy teljesen higgadtan, nyugodtan közöltem vele, hogy átgondoltuk az ötletét, de az adott bútort nem tudnánk úgy kihasználni.

(egyébként nálunk egy használaton kívüli tv-állványt akart adni, ami görgős meg fakkok vannak rajta a dvdknek, mert hogy milyen jó lesz majd, amikor a gyerek rajzolgat meg addig is, amíg pici, mondjuk rárakni egy cumisüveget. Na, meghallgattam, majd mikor lehiggadtam, visszahívtam, elmondtam, hogy nem szeretném kerülgetni a lakásban az állványt, amíg a gyerek rajzolgatni kezd, ahhoz szerintem amúgy is magas, úgyhogy köszönjük szépen, de nem kérjük)


Mi amúgy pelenkázó komódot vettünk, végülis ugyanaz, mint amit kinéztetek, csak van ajtaja meg oldala. A fiam már másfél éves, én még mindig használom. A franc hajolgatna le az ágyig, aztán ott fogjam meg a pörgő gyereket...van aki így csinálja amúgy, nekem ehhez nincs derekam.


Vígasztaljon, hogy miután megszületett a fiam, anyám is megnyugodott, és most már tök jó dolgokat vesz a gyereknek,meg nem akar helyettünk gondolkodni. Kitartás!

2011. szept. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit tegyél?

Mondd azt,hoyg:


"Köszönöm szépen a felajánlást, de ha nem olyan dolgot veszel amire tényleg szükségünk van, akkor olyat meg ne vegyél amit aztán csak kerülgetek."



Vagy mutasd meg ezt neki:



KEDVES ANYUKA! A Blikk egy nagyon fontos újság, de engedje meg hoyg tapasztalt anyukaként elmondjam,hoyg ahány újság annyi félét ír a babakelengyéről. Valóban, meg lehet épp a gyerek pelenkázását oldani a pelenkázó komód és a rá való feltét nélkül is.

De egyrészt nem ez a leghaszontalanabb dolog, és ha van, igencsak megkönnyíti az anyuka dolgát. Igen, valóban, kint a mezőn egy pléden is át lehet pelenkázni egy babát.

Én a mai napig használom a pelenkázónkat, a lányom 2,5 éves, nappal szobatiszta, éjszaka pelenkás. A mai napig. Ez a legeygszerűbb, mert pont jó a magassága, úgy van kialakítva hogy épp mellé fér annyi pakolni való amennyi kell (popsitörlő, krém stb..)

Vannak, akik nem tehetik meg hoyg vegyenek ilyet, azok nem vesznek, aztán "büszkén hirdetik" hoyg igen,ők pelenkázó nélkül is megoldották az egészet.



Na.

Nem is értem.

Miért pont ő tudja jobban hoyg mi kell NEKTEK:


Sok sikert!

2011. szept. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Kicsit sikerült lehiggasztanotok.

Az előbb felhívtam, hogy rákérdezzek az adott komód méreteire - aztán próbáltam vele beszélni erről a dologról, de süket fülekre találtam.

Viszont előállt egy újabb remek ötlettel, mikor igyekeztem felhívni a figyelmét az ágyon történő pelenkázás hátrányaira: képzeljétek, erre a célra a konyhaasztal is megfelelő! Hittétek volna? Én nem! Még most sem hiszem el a saját anyámat! Viszont marom magam...

2011. szept. 24. 18:58
 6/10 anonim ***** válasza:

18:58-nál a pont. Mondd meg minden vita, és idegeskedés nélkül anyukádnak, hogy TE a pelenkázóasztalt tartod jó megoldásnak, és AZT szeretnéd. Mivel segítséget ajánlottak a babakelengye beszerzéséhez, számodra az jelentene segítséget, ha azt kaphatnád meg, amit jónak gondolsz. Mivel TE fogod használni, nem anyukád, nem a Blikk újságírója, nem a szomszédasszony, stb. Zárjátok rövidre a kérdést; ha nem akarják megvenni a pólyázóasztalt, akkor köszi nem kérsz komódot, konyhaasztalt, tévéállványt, dagasztóteknőt, lócát, mert nem tudod használni, így felesleges.

Amúgy 4 gyerekes anyaként, én pelenkázóasztal párti voltam és vagyok. Kényelmes, biztonságos, praktikus mindenféle szempontból. Nálunk még óvodás korban is használatban volt, mert fölé szereltünk egy hősugárzót. Nem kellett kapkodva törölgetni, öltöztetni a gyerekeket. Ők is szerették, mert szemmagasságban ültek, lehetett fürcsi után még beszélgetni, kicsit játszani öltözés közben. Ez, hozzátartozott az esti szertartáshoz.

Nem igazán értem anyukádat; nekem biztosan nem lenne szívem a várandós lányomat ilyenekkel idegelni az utolsó napokban...:S

2011. szept. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Édes anyukád van, és hidd el, tényleg csak jót akar, na de ez nem így megy...

Nekünk is van pelenkázónk, nagyon jó, hiszen tényleg pakolni sokat lehet bele, kényelmes rajta pelusozni a gyereket, és ha már nem kell, akkor a pelenkázó lapot le lehet venni róla, és sima komódként is jó szolgálatot fog tenni. Kicsi a lakásunk, kevés a hely, de nagyon nagy segítség!

Én is császáros voltam, örültem, hogy a pelenkázóig el tudtam kecmeregni pelust cserélni, nem hogy még hajolgassak, meg térdeljek. Szóval az mindenféleképpen kell, tényleg jó szolgálatot tesz.

Azt, hogy mit mondj anyukádnak, nem tudom, próbáld valahogy megértetni vele, ha tudod. Ha nem, akkor a T-home tartozás helyett pelenkázó... Nincs választás!

A jót akaráshoz pedig szokj hozzá. :) Nálunk szinte napi szinten megy. Ha elkezd sírni a gyerek, ahány ember épp itt tartózkodik, mindenki marha okos, és találgatja, hogy mi baja a gyereknek... Éhes, szomjas, melege van, fázik... Egyik sem, mert álmos. De hát ők CSAK JÓT AKARNAK, ami marha idegesítő. :)

Sok sikert!

Sok boldogságot, és egészséget Dorkához!

2011. szept. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ne haragudj, hogy nem leszek tul epito jellegu, de a nagyszulok nalunk pont ilyenek, az anyosomnak hobbija a vasarlas..mondtam, hogy ide csak azt hoz, amit megbeszelunk. megbeszeltuk, azt hittem megertettek.

azota semmit sem hoznak.

de meg igy is jobb.

a pelenkazot nezz utana hogy ismeros tud e kolcsonadni, vagy hasznaltan vegyel, mindenkeppen kell sajnos

sajnos most kell a sarkadra allnod, mert ha nem teszed, akkor a gyerekkel kapcsolatban is jot akarnak (elhiszem hogy jot akarnak, de nem ma voltak szulok, es regen mas volt minden),es akkor ha a fejedre nonek, mar nem allitod meg.

nekem az elso ket ev azzal telt, hogy folyton besertodtek (barmi "okosat" javasoltak, nem hagytam rajuk, hanem elmondtam, hogy a mi gyerekunk, mi neveljuk, mi tudjuk, hogy mi a jo neki..peldaul ha egy fel eves gyerek megfazik, a méz semmiképp :S)

most 2.5 eves a gyerkoc, es nagyjabol az van ahogy szeretnem (bar meg mindig rajuk kell szolnom, hogy ne vegyek el tole a cumit, meg ilyenek)


szoval en csak azt tudom javasolni, hogy ne hagyd rajuk.

2011. szept. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk olyan komódunk van , azt hiszem 19 e volt, aminek a pelenkázó feltét része, amire ugye a szivacsot is kell tenni, később levehető. Maga a komód egy fiókos és 2 polcos. Amúgy nem férünk el benne de ez most mellékes. Tehát ha mondjuk 3 hónap múlva már nem kellene a pelenkázó -része, akkor is tudnátok rendes hagyományos komódnak használni, így nem pénzkidobás! Amúgy az én lányom 5 hós de mai napig legjobban a pelenkázón tudom pelenkázni. Amikor máshol vagyunk, akkor pl. konyhaasztalon, kanapén, stb. kell, de azt nem szeretem.

Biztos hogy olcsóbban is lehet kapni ezt a fajta átalakítható komódot, esetleg nézzétek meg.

Amúgy amikor anyu felajánlotta, hogy vesz nekünk valamit, akkor általában inkább odaadta a pénzt. Én kértem, hogy így legyen, arra hivatkoztam hogy még nem döntöttük el és a párommal együtt szeretnénk választani.

Anyósom nem adta oda a pénzt, hanem megvette, de sajnos általában nem olyat vett amit szerettünk volna :-( vagy olyasmit vett amiből már több is volt.

2011. szept. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk is pelenkázó komódunk van, aminek le lehet venni a pelenkázó lapját, és alatta ott van a komód, amit később is lehet használni. Kislányom lassan 15 hónapos, és a mai napig azon pelenkázom. Most már persze sok ruha nem fér bele, de az elején nagyon jó volt, és később is hasznos lesz. Mondd meg finoman Anyukádnak, hogy esetleg később is szeretnétek azt használni, hátha esetleg meg tudod győzni.

Sok sikert, jó babavárást, és babázást Dorkával:-)

2011. szept. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!