Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mondta valakinek az orvos...

Mondta valakinek az orvos konkrétan azt, hogy nem szabad hason feküdni a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
23hetes kismama vagyok, még mindig hason, félig hason oldalt fekszem éjszaka, de mindig attól félek, hogy nehogy megnyomjam a babucim! Nektek mit mondott az orvos? Én még az elején kérdeztem meg, akkor azt mondta a doki, ha kényelmes akkor nyugodtan,ők ottbent védve vannak! De mi a helyzet a nagyobb pocinál? Orvoshoz csak 2 hét múlva megyek, így csak akkor tudom megkérdezni!
2011. szept. 26. 10:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz a gyereknek. Próbáld ki! Engedj tele egy lufit vízzel, és próbáld összenyomni nem nagyon megyx. A méhed ugyanígy viselkedik, és védi a babát. Amíg neked nem kényelmetlen, neki sem okoz gondot.
2011. szept. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Testileg nem kényelmetlen, csak sokszor ez motoszkál a fejemben mikor így alszom és emiatt már nem is olyan kényelmes, egyszóval nyugtalanít! De akkor ezek szerint nincs min aggódni.Végülis olyat még nem halottam, hogy valaki összenyomja a babuciját a pocijában. Bár múltkor egy kismama újságban azt olvastam, hogy szexnél is inkább kerülendő a missionárius póz, a has megnyomásának elkerülése végett. Szóval már nem tudom mi van, valószínű sokmindent összeolvasok, és ezmiatt kergülök meg.
2011. szept. 26. 10:39
 3/10 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy alszom. Csak amikor elkezd jobban mocorogni a baba, akkor átfordulok a másik oldalra. (de ugyan úgy, félig hason, félig oldalt)

27hkm

2011. szept. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, nekem konkretan megmondta, hogy ne aludjak hason, mikor rakerdeztem. De orvosa valogatja.
2011. szept. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is így alszom, ahogy az utolsó írta, félig hason, félig oldalt, felhúzom az egyik lábamat. Én mindig is így aludtam, képtelen vagyok máshogy elaludni!

Amíg kényelmes lesz, addig fogok így aludni, még ha 30 héten túl is leszek. A baba szerintem jelez, ha nem jó neki vmi!


18 hkm

2011. szept. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vagy haton sem szabad. De felig hason es oldalt lehet, en is igy aludtam, szuper poz. Ajanlom a szoptatos parnat, csodakat tesz!
2011. szept. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Úgy aludj, ahogy kényelmesnek érzed, a tested majdxjelez, ha valami nem okés.

Én a szülés napjáig aludtam félig hason és háton is, nem volt kellemetlen.

2011. szept. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én még a 39. héten is így aludtam:) nekem nem tiltotta meg senki, jól esett így aludni. :)
2011. szept. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
25 hetes vagyok, énis félig hason, felhúzott egyik lábbal alszok, máshogy képtelen vagyok :) énis sokszor ezen agyalok, de végülis konkrétan senkitől sem hallottam, hogy tilos lenne :) amíg kényelmes, én tuti így fogok aludni
2011. szept. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Eszter858585 ***** válasza:
En inkabb azt hallottam, hogy haton nem jo fekudni kb. felidotol, mert a megnovekedett meh nyomast gyakorol a venara, ami az altestbol szallitja a vert vissza az agy fele. Szerintem felig hason/felig oldalt az OK, en is sokszor igy fekszem, neha rugdos a babo, akkor atfordulok.
2012. szept. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!