Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Belekakilhat a magzatvízbe a...

Belekakilhat a magzatvízbe a baba a kiírt időpont előtt is ugye? Olyankor mi történik hiszen nincs jele igaz?

Figyelt kérdés
Volt aki járt már így, mi lett a következménye? Azért kérdezem, mert csak akkor nézik a magzatvizet mikor már betöltöttük a 40. hetet, de mi van ha előbb bekakil, akkor meg is halhat???
2011. szept. 26. 18:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is belekakilt a vízbe, szerencsére nem lett baja, de ezt nem látták előre. Erre miért nincs valami módszer, amit alkalmaznak a 40. hét előtt?
2011. szept. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm belekakilt az anyukája hasába,1-2 héttel megszületett a kiírt időpont előtt.Úgy tudom mondták meg is hallhatott volna,megcsászározták az anyukáját.De sajna nemtudom pontosan mi történt.
2011. szept. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok,bnőm anyujának már be is zöldült a magzatvíz.
2011. szept. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
27%
durva! Azt nem értem mitől kakil ,ha nem evett még soha?
2011. szept. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

18:43-nak:

mekoniumot kakil,nem igazi kaka, hanem "csak" bélsár a felhalmozódott magzati szövetekből amit a magzatvízzel nyel le.



Egyébként, pedig én úgy tudom,hoyg a baba akkro kakil bele az esetek nagyrészében, mert valami miatt nem érzi jól magát odabent. Lepény-elégtelenség, áramlási hiba, egyéb magzati megbetegedés, fertőzés, stb...

Ezeknek pedig mind vannak jelei, és ha erre utaló jelet találnak, akkor megvizsgálják a magzatvizet.


De ettől függetlenül nekem is eszembe jutott már ez a kérdés, meg is kérdezem majd a dokimat erről.

2011. szept. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
15%
Ezért kellene mindenkinek csináltatni magzatvíz mintavételt! Kötelező jelleggel!!!
2011. szept. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
igen, az a baj, hogy csak akkor nézik, ha lejár az idő. Pedig úgy 38 hetes kor után legalább 3 naponta meg kéne vizsgálni nem? Tudom hogy fájdalmas, mert az elsőt túlhordtam, de legalább nem ezen múlik a baba élete.
2011. szept. 26. 19:02
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

18:49 vagyok.

Kedves utolsó, ezt ugye nem gondoltad komolyan?

A magzatvíz mintavételt csinálják meg hetente, vagy naponta vagy hoyg a csudába lehetne ezzel bármit is kiszűrni?


Attól hoyg megcsinálják mindjuk két héttel a kiírt időpopnt előtt attól nem oldódik meg a baj ha másnap bekakil a baba.


Vagy szúrkálják naponta? Induljon be a szülés esetleg indokolatlanul, korábban?

2011. szept. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A meconium, ahogy írta itt vki előttem zöldes-feketés bélsár , ami a baba lenyelt hámrétegéből és "letisztuló" languo-ból alakul ki. Mennyisége minimális, és születés utáni napokban "kakilja" ki.

Ha belekakil a magzatvízbe, az lehet azért mert nem érzi jól már magát odabent, viszont ettől nem lesz baja.

A magzatvíz csodálatos dolog, naponta többször cserélődik. Ráadásul ez a kaki nem olyan kaki, mint ami az anyatej hatására termelődik pl.

Veszélyessége abban áll, hogyha már nem érzi jól bent a baba, és zöldes a magzatvíz, meg kell indítani a szülést, mert kész 100%ban a kinti létre, bent csak "szenved" a helyhiány miatt pl.

2011. szept. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ahogy előttem is írták, annak hogy a baba belekakil a vízbe, vannak előjelei, amiből észre lehet venni, ugye pl h nem megfelelő az áramlás már. Nálam is ez volt. Szerdán már nem nagyon találták az áramlást, csak kb 30 perc Uh-ozás után. Másnap lett volna indított szülésem, de reggel már zavaros volt a víz, így császároztak. Hidd el, annyira azért nem gyakori hogy belekakilnak a vízbe! Indokolatlanul pedig felesleges lenne 3 naponta vizsgálni, mert beindíthatja a szülést a vizsgálat.
2011. szept. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!