Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy legyen a karácsony,...

Hogy legyen a karácsony, kinek van igaza (utolsó hetekben utazás karácsony miatt)?

Figyelt kérdés

Karácsonykor le szoktunk utazni anyósomékhoz, akik 300 km-re laknak, tehát 2,5 órás autó út.

Idén karácsonykor már a 37. hetemben fogok járni.

Ez a második terhességem.

Az első terhességemet is csak azért hordtam 40+2-ig, mert már túl korán elkezdtem kinyílni, és kaptam kezelést hogy ne induljon be a szülés.


Én ezek alapján összeraktam a fejemben, hogy mivel a terhesség a 35-36. héttől bármikor beindulhat és mivel az első terhességemnél ilyen előzmények voltak, és mivel tél lesz, és mivel 2,5 órányira lennénk a kórháztól és dokitól ahol szülni fogok, és mivel a második szülés általában gyorsabban megy, úgy gondoltam,hogy idén kimaradna az ottani karácsonyozás.


Sajnos ők nem tudnak jönni, sem anyagi sem egyéb okokból (nem csak anyós+após hanem a család ott élő fele, tehát sokan!)nem is lenne hol elászállásolni őket, és bár én megemlítettem,hogy inkább bevállalom a sütést-főzést nagypocakkal utolsó hetekben, minthogy az legyen hogy nekünk kell menni, egy jó nagy fintort kaptam. De tulajdon képpen tényleg mindegy is, mert kivitelezhetetlen hoyg ők jöjjenek.



Én továbbra is úgy gondolom,hogy nem mennék le idén karácsonyozni, viszont most én vagyok a család fekete báránya. Igazából nem is értem, hogy lehet egyáltalán fontosabb ez a karácsonyi összejövetel mint én meg ababa biztonsága és egészsége, de így van. Még a férjem sem áll tetljesen egyértelműen az én pártomra, bár még nem volt időnk átbeszélni, csak láttam az arcán amikor felhoztam a témát. Mégiscsak az ő családi ágáról van szó, amiót aeszét tudja minden ávben együtt karácsonyoztak.


Nem tudom,hogy mi legyen. Legyen úgy ahogy ők akarják, vagy álljak ki a véleményem mellett, hogy fő a biztonság?


Abból is látszik hogy anyósom mennyire leszarja hoyg mi lesz velünk, hogy mikor ezt felhoztam csak legyintett és mondta hoyg akkor majd szülsz az itteni kórházban az csak fél óra autó út. Őt csak az érdekli,hogy ő legyen a főszervező, mindenki el legyen ájulva hoyg milyen jót főzött már megint és hoyg mindenki körülöte legyen, semmi más nem számít.


De már annyira egyedül maradtam, hogy gondoltam inkább megkérdezek kívül állókat is...


KÖSZI,HA VÉGIG OLVASTAD és szánsz pár percet a válaszra is.


2011. szept. 28. 09:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

ezeket gondolom:


- a babátok nem tehet róla hogy karácsony után érkezik és az ünnepek elött nem születik még meg.

- ha a férjed még nem állt melléd az sajnálatos.

-egy közös húsvétozás is lehet ugyanolyan jó mint egy karácsonyozás.

-hihetetlen hogy a férjed családja nem érti meg egy kismama érzelmi és konfort igényét a munkabírásodról nem is beszélve.


- ................-

a 2. szülés nem mindig gyorsabb nekem az első baba 5 óra alatt a 2. 18 órai vajúdás után született.


ne foglalkozz senkivel szerintem


a "főszervező" mindent kifejez gonolom nem véletlenül írtad pont ezt a szót.


- az hogy hol szülsz nagyon nem mindegy.. nehogymár Ő szabja meg hogy ha te pl. a sote-1 -en akarsz akkor az Ő kedvükért szülj nyíregyházán. most mondtam valamit.



nem lehet egyszerü egy ilyen családdal a hátad mögött mindenképp az lenne az első hogy a férjed melléd álljon próbáld meg elérni hogy kicsit ess le a lábadról és jöjjön rá hogy kismama vagy a gyermeke anyja és nem egy bábu.


Minden jót!!! és kellemes ünnepeket akárhogy is történjen ..

2011. szept. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

én biztos, hogy nem mennék el. miért nem tölthetitek a ti kis családotokkal az ünnepeket?

ők elvárják, hogy odautazz hatalmas hassal meg egy kisgyerekkel, ők meg majd sz@rnak eljönni téged még meglátogatni is, amikor megszületik a baba. Ismerem az ilyen családot, volt szerencsém hozzá....

Állj ki magadért, mondd meg a férjednek, hogy menjen akkor egyedül, ha ennyire fontos, de neked az utazás, pakolás is nagyon megerőltető, és mi van, ha ott kell menni a kórházba, utána meg mondjuk a csecsemőt is utaztatni haza órákig. Másrészt nme is tudsz úgy becsomagolni, hogy minden passzoljon.

Nem értem az ilyen rokonságot, nagyon sajnállak, h ilyennek áldott meg az ég, de az ilyenek csak a kemény szóból értenek. Semmiképp ne menj el, és mondd el anyósodnak is, hogy szívesen látod őket, de rád idén ne számítson.

2011. szept. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Állj a sarkadra, idén nem utaztok és kész. A pároddal beszélj, mondjuk én a helyedben biztosan megemlíteném, hogy most már ő elsődlegesen férj és apa, nem pedig gyerek, szóval inkább te érdekeid kellene nézni ebben a helyzetben.

Arra viszont készülj fel, hogy ha mégsem szülsz karácsony alatt, akkor jó sokáig azt fogod hallgatni, hogy miért nem lehetett utazni, hszen úgysem szültél..

2011. szept. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ne törődj senkivel és semmivel,csak magaddal és a babával.

Ha nem a 36. hétben lennél, hanem csak a 30-ban de nem éreznéd magad ott biztonságban én akkor is otthon maradnék.

Tehát ne vitatkozz, ne bántódj meg, ne érvelj, mosolyogj mindenkire és mondd, hogy nem mész. és kész.

2011. szept. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Na, én hasonló okokból tisztáztam le még a kapcsolatunk elején a férjemmel, hogy hogyan gondolom a karácsonyt.

Szomorú, hogy legalább ő nem áll melletted.

Nálunk annyiból hasonló a helyzet, hogy dec elejére vagyok kiírva, az első terhességemet is jóval túlhordtam, szóval ahogy számolgattam, karácsonykor valszinű még csak 2 hete leszünk otthon. Biztos, hogy nem az lesz a fő gondom, mikor hurcolásszam át anyóshoz a gyerekeket, tuti vita lesz belőle. (az én szüleim sokkal simulékonyabbak, szerintem ők jönnek majd, hogy ne kelljen a babát bolygatni)

Barátnőm is mondta már, hogy de jó lesz, viszem a gyerekeket az éves baráti karácsonyra, nem is tudom, hogy gondolta. Na mindegy.

Én a helyedben maradnék a fenekemen, esetleg ha annyira nem akarnak megérteni, kérj egy írásos szakvéleményt a dokidtól, hogy nem ajánlja az utazást.

2011. szept. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Én már csak azért sem vállalnám be, mert az még oké (legalább is részemről az lenne), hogy más kórházban szülni, na de 300 km-re otthonról... Mármint én emlékszem rá, hogy amikor a fiam született, még a kórházi napok alatt kértem, hogy hozzanak be otthonról ezt-azt, mert nem is gondoltam, hogy kell, és mégis kellett. Ezért ki fog ennyit utazgatni? Ugyan már... És hazajönni? Egy újszülöttel 300 km-t kocsikázni? Arról nem is beszélve, hogy ez egy frissen szült nőnek is megerőltető lehet, legalább is nekem az lett volna, én nagyon hulla voltam szülés után, bár lehet azért, mert amúgy is vérszegény vagyok, és a szülés után közvetlenül ez méginkább megmutatkozott.


Persze lehet, hogy odautaznátok, és a világon nem történne semmi, de azért ezt nem lehet tudni.

2011. szept. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szia! Mi is hasonló helyzetben vagyunk. Az én anyósomék 400 km-re laknak és minden évben eddig ott karácsonyoztunk, DE idén karácsonykor én is már kb. 37 hetes leszek és BIZTOS, hogy nem vállalom be, hogy elutazzunk. 2. babám nekem is. Szerencsére az én férjemnek mikor említettem, hogy idén itthon szeretnék karácsonyozni, egyből rábólintott,hogy természetes. Anyósomék, meg ha akarnak eljöhetnek(bár elszállásolni én sem nagyon tudom őket, de majd megoldjuk vhogy). Én sütök főzök nagy hassal, ha kell.

Szerintem állj a sarkadra és kész. Persze, ha gond nélkül elmúlik a karácsony, majd biztos lesz "én megmondtam, hogy nyugodtan eljöhettetek volna" fejezet, de ezt le kell nyelni!!! DE jobb félni,mint megijedni! Majd ha megszületik a baba, úgyis megbékél mindenki!:)

2011. szept. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Kis kiegészítés:

részemről érthető, hogy anyósom ennyire akarja/várja ezt az eseményt, hisz amúy is ritkán szoktunk menni, a karcsony pedig egy nagyon megható ünnep és ilyenkor körülötte vannak a gyerekei és az unokái, szóval teljesen érthető, hoyg ennyire várja. Valószínűleg ha nagymama leszek én is pont így fogom várni.

Csak hát most van ez az "aprócska körülmény", hogy utolsó párhetes terhes leszek akkor...


A másik dolog, hogy igen, sajnos tudom,hoyg ha végül nem megyünk, akkor én leszek a rossz, meg majd megkapom,hogy na ugye hoyg nem történt semmi.... A baj az,hoyg ,MÁR MOST én vagyok a "gonosz", azért, hoyg egyáltalán olyasmi felmerült bennem,hogy esetleg nem mennénk.


Muszáj volt látnom,hogy kívülállók hoyg vélekednek erről, mert azt hittem tényleg én vagyok deffektes... :-(


Mondjuk az is lehet,hoyg én túl sokat tudok/olvastam a terhességekről és a szülésekről, ők meg nem tudják,hogy milyen szituációk és/vagy komplikációk adódhatnak...

2011. szept. 28. 09:49
 9/19 A kérdező kommentje:

Döbbenet.

Felhoztam a témát a páromnak, és az lett a reakciója, hoyg jó, ha mások azt mondják ne menjünk akkor mostmár oké, érti hoyg nem akarok menni, akkor majd ő elhozza a szüleit (magyarul utazik oda 2,5 meg vissza 2,5 órát, megfőz mindent (ezt mondjuk elhiszem mert tud és szeret főzni), és tök szuper lesz a karácsony.

Az persze nem érdekli, hogy nincs hely, és nem igazán ez most az elsődleges,hogy a "mindenlében kanál" és "főnökösködő" anyósom itt lihegjen a nyakamon.


Mindegy. Azt hiszem, egyedül maradtam ebben a kérdésben,és én leszek az utolsó aki bármit is számítani fog. :-(

2011. szept. 28. 10:14
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de ezzel a házassággal nagyon komoly problémák lehetnek...A férjed még a mai napig nem vált le anyuciról.

Neked viszont muszáj erősnek lenned és a baba érdekeit is védened. Ha te nem vagy jól, ő sincsen a pocidban jól és biztonságban.

Én a helyedben ezt a karácsonyt ezek után a saját szüleimmel tölteném, amennyiben ők elérhetőek. Nagyon sajnálom, komolyan. A párodnak védenie kellene,mint férfi és apa ehelyett nem akar felnőni és érzelmileg éretten gondolkodni.

2011. szept. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!