Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kötelező vizsgálatok,...

A kötelező vizsgálatok, amiket terhesség során végeznek el, azok fizetősek vagy tb támogatottak?

Figyelt kérdés

Vagy csak azoknak fizetős, akik magánorvoshoz járnak? Olvastam az oldalon, hogy pl. a down kóros vizsgálat már pénzbe kerül. Ez tényleg így van? És a többi vizsgálattal mi a helyzet? Még nincs gyermekem, csak érdekel hogy is van ez.

Köszönöm szépen a válaszokat!


2011. szept. 28. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A kötelező vizsgálatok ingyenesek, a down kórt is szűrő pontos teszt nem kötelező és csak magán laborban végeztethető el, ezért fizetős. A kötelező vizsgálatok akkor is ingyenesek, ha magán orvoshoz jársz, csak akkor kell érte fizetned, ha magán laborba mész az állami helyett.
2011. szept. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem csináltunk Down- kór (igen, fizetős!) vizsgálatot, így nekünk minden más ingyen volt.


Kategória: védőnő által elküldött vizsgálatok, felülvizsgáló orvos által küldött vizsgálatok, nőgyógyászom által küldött vizsgálatok, háziorvos által küldött vizsgálatok.


Ezek neem ingyen voltak. Semmlyen extra XY kategóriás (egyéb betegségek, mint pl. Down -kó szűrés) nem vettünk részt.

2011. szept. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A down-kornál a kombinált teszt a fizetős. Tehát ha vetetsz vért is. Az uh nem. A többi kötelező vizsgálat nem fizetős!
2011. szept. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
15:53-as, ha szabad megkérdezni, hová mentél vizsgálatra, hogy fizetned kellett érte? És kinek fizettél? A védőnőnek? A labornak? Állami laborban (pl. SzTK, kórház) NEM fizetősek a kötelező vizsgálatok. Tényleg nagyon érdekel, hol kértek tőled ezért pénzt.
2011. szept. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én speciel más kategória vagyok, mert az Istenhegyi úti klinikán csináltattam.

De barátnőm sztk-san a megyei kórházban, ahol 8 ezer forintot kértek. Kapott egy csekket és kórház pénztárában kellett (ahol pl. a tüdőszűrőt) is befizetni.

Nem tudom mi ezen a meglepő, már azok a helyek vannak kevesebben,ahol a kombináltért nem kell fizetni!

2011. szept. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kombinált tesztről szólt a kérdés, hanem a kötelező vizsgálatokról. A kombinált tesztért persze hogy pénzt kér minden labor, hiszen nem kötelező, így a tb nem fizeti ki nekik.
2011. szept. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Oké, de a kombinált ugye a vérvétellel több,mint a sima sztk-s uh. És ugye az is a down-t szűri!
2011. szept. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A Wassermann vizsgálat akkor nem fizetős
2017. ápr. 22. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azonban kötelező
2017. ápr. 22. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!