Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Úgy tűnik, hogy megfáztam,...

Úgy tűnik, hogy megfáztam, valami otthoni praktika?

Figyelt kérdés
Fáj a torkom, a fejem, folyik az orrom. Most fekszek és iszom a teát. Emellett mit tudok még tenni? 36 hkm
2011. szept. 29. 10:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Esetleg a patikában vehetsz ilyen szopogatós cukorkát.

pl.Strepsils. Ezt terhesség alatt is lehet alkalmazni.

Ill. én orrfolyásra vettem anno ilyen bio orr sprayt. (nevet mar nem tudom), de ha a patikában közlöd, hogy terhes vagy és szükséged van valamire, amit lehet szedni/alkalmazni ez alatt, akkor biztos tudnak adni/javasolni.


És sokat pihenj, aludj!

2011. szept. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

oscilloccoccinum! homeós és ezt lehet terheseknek is!

gőzölj kamillával, az orrspray pedig a tengervizes, a stérimár vagy izomár (asszem ez a 2 féle van) drága, de nagyon nagy adag, (úgy 1500-1800 körül van, de kb. 5x akkora mint egy sima orrcsepp vagy orrspray és lehet bármennyiszer használni, bár nem olyan hatásos, van akinek semmit nem ér, van akinek jó)

azért vannak rendes orrcseppek, amit szabad, de csak nagyon keveset, (szokták mondani, az rosszabb, ha szenved a mama) én este egy egy cseppet cseppentettem abból, és rendesen kidugult tőle az orrom, utána már "szintfenntartásnak" jó volt a tengervizes.


sinupret cseppek is jók torokra, azt is lehet kismamáknak!

2011. szept. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 2hete vagyok túl egy torok és hörgőgyulladáson lázam nem volt csak hőemelkedésem ,a Strepsilst nem hagyták a patikában megvenni és az orvosom sem javasolta,vettem hómeós bogyót Homeogene a neve és minden este megfőztem egy egész citromot addig amíg megpuhul aztán kikapartam a belsejét és összekevertem annyi mézzel amennyi a citrom ezt kanalaztam be lefekvés előtt,az orromból gennyes váladék folyt és sokszor eldugult arra padig inhaláltam kamillával minden este.

Én nagyon köhögtem is és nehezen jöttem helyre az orvosom irt fel Augmentint is de csak 3 napig szedtem.A páromtól kaptam el aztán átment az egész családon most ilyen járvány van sajnos szerintem hívd fel az orvosod és kérdezd meg mit tegyél.Engem nagyon legyengített a betegség most jövök csak helyre.


Üdv.32hetes km

2011. szept. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

És jobbulást kívánok,remélem gyorsan átmegy rajtad!:)

32h km.

2011. szept. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Tantum verde-t használhatsz torokfájásra nyugodtan, emellett gőzölhetsz is. Nekem nagyon bevált Coryzalia, ami szintén szopogatós homeós tabletta. 1000 Ft körül van, a patikus ajánlotta, és tényleg jó. A 3 éves kisfiamat is 2 nap alatt helyrerántotta.

Emellett vöröshagyma tea, méz, citrom fogyasztása, de persze a pihenés is nagyon fontos.

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2011. szept. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kamillával gőzölhetsz, csodát tesz.

Egyél rengeteg C vitamínt, legjobb természetes forrásból.

Nekem jó szokott még lenni a forró húsleves, amit egy nagy gerezd zúzott nyers fokhagymára öntök.

2011. szept. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerbusz sorstárs! Pont tegnap mentem orvoshoz, írt antibiotikumot és Algopyrint. Szerintem, ha megoldható Te is inkább menjél le. Persze jókat mondanak a többiek, de mivel a vége felé vagy ne kockáztass.

32hetes kismama

2011. szept. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
10:50-es 32 hetes km.vagyok.Én is azt javasoltam hogy menj orvoshoz,én szedtem antibiotikumot ez nem csak egy megfázás és nem tudhatod éjszaka belázasodsz-e,az meg árt a babának is.Augmentin és Panadol nekem ez segített.
2011. szept. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egész nap feküdtem és ittam a mézes-citromos teát. Kicsit jobban vagyok, de holnap elfogok menni orvoshoz, addig is eszem a citromos mézet, amit javasoltál! Köszönöm a válaszokat. Mindenkinek jobbulást és jó babavárást!
2011. szept. 29. 14:10
 10/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok aki az oscillo-t írta! én úgy ettem, hogy egy gerezd citromot belemártottam mézbe és megettem. ;) és este elalvás előtt egy pohár FORRÓ mézes citromos tea,, bújj jól a takaró alá, hátha kiizzadod.... :) gyógyulást neked!
2011. szept. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!