Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig csak vizesedés? És...

Meddig csak vizesedés? És mikortól toxémia?

Figyelt kérdés
2011. szept. 29. 10:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Toxémia akkor ha más tünete is van, mint pl magas vérnyomás, nagyon hirtelen súlygyarapodás.
2011. szept. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Toxémiáról akkor beszélünk ha a vizesedés mellett magas vérnyomás + a vizeletben fehérje jelenik meg
2011. szept. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az előbbiekhez hozzátenném amit a védőnőm még mondott, hogy toxémiánál nem csak a boka, meg a lábak, hanem a kezeden az ujjaid, és az arcod is feltűnően vizesedni kezd. Az arc normál esetben csak az utolsó hetekben pufisodik.
2011. szept. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszia válaszokat, írjatok még.

Nekem a bokám iszonyat csúnya, a kezeim nagyon zsibbadnak. És a háziorvossal meghallgattattam a tüdőm, mert zörgő érzésem volt és mondta, hogy már ott is van víz, azt érzem zörögni. Súlyom eléggé megnőtt most mert heti 2kgk ugrálnak, míg 7,5hónap alatt csak 2kgt híztam, most meg...heti kettőket... Vizeletet nem tudom, két hete voltam védőnőnél és akkor rendben volt az is meg a vérnyomás is.

2011. szept. 29. 13:10
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a háziorvosnál is lehet pisilni (bocs a viccért), ha nem jutsz el a védőnőhöz, sőt vérnyomást is nézhet (tán ez utóbbit gyógyszertárban is lehet néhol). Plusz nézess egy vérképet is.

Én is nagyon vizesedtem, majd viszkettem is, mint kiderült cholestasisom volt (a baba elnyomta a májamat) - így programozott császár lett a 38. héten.

2011. okt. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

leírom én hogyan jártam:

18 héttől zsibbadtak az újjaim. mire 24 hetes lettem folyamatosan azaz non-stop zsibbadtak és fájtak. fogni nem bírtam, de még az öltöztetésben is a férjem segített. mivel közben kiderül hogy súlyos kalciumhiányom is van, attól fájtak a kezeim, így napi 3-4 calcium sandoz (orvosi tanácsra) segített csökkenteni a kéz fájdalmait. Nekem dagadt a bokám, a nyakam, az arcom, a kezem. és mindezek a jelek a magánorvosomnak fel sem tűntek, nem foglalkozott vele. nyaralás alatt kerültem kórházba, kiderült a vérnomyásom vészesen magas. Előbb 199-et majd 224-et mértek. kaptam tüdőérlelőt és felkészítettek arra hogy ebből bizony koraszülés lehet. az otthonomtól 400km-re. 4 nap után onnan hazajöttünk a sjaát kórházunkba. pár napra rá aztán megjelent a fehérje, ami a végén már 4g volt!32 héten sos császárom lett. addigra már a szemeim is be voltak puffadva. mai napig nem bírom megnézni az akkori terhes fotóimat, pedig már 14 hónapos a lányom. én 32 hét alatt 25kg (liter) híztam.

2011. okt. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt hirtelen súlygyarapodásom! Nekem kezdődött vizesedéssel, először a bokám, majd a kezeim is, nagyon zsibbadtak, a kanalat nem tudtam megtartani a kezemben! Doki azt mondta, figyeljem a vérnyomásomat! De én arra gondoltam, hogy mit akar a vérnyomásomon figyeltetni, amikor inkább alacsony, mint magas! Igen ám, de amikor egy hétfői nap a védő nőmnél voltam, mért 90/60-as vérnyomást, vizelet rendben, másnap mentem a dokimhoz, mindent a legnagyobb rendben talált! Ennek ellenért szerdán 180 lett a vérnyomásom, irány az ügyelet (este volt már), ott néztek vizeletet, tele volt fehérjével, Nst-re tettek, nem volt rendes a szívhang, alig volt már, állítólag oxigénhiány, vagy mi volt! Nost, abban a pillanatban készítettek is elő a műtétre, és császároztak is meg! Életmentő műtét volt mind z én részemről, mind a babám részéről! Úgyhogy, vizesedés, magas vérnyomás, és fehérje a vizeletben!
2011. okt. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Én is felmegyek ma a védőnőhöz, úgy döntöttem. Csak egy hét múlva kéne, de este is annyira köhögtem már a víztől, meg a kezeim iszonyaqt zsibbadnak, a bokámról meg már nem megy le a dagadás.

Köszi a válaszokat, írjatok még ha van kedvetek, kivel mik történtek.

2011. okt. 3. 09:28
 9/16 anonim ***** válasza:

12,59-es vagyok


:((( írj magadról, mit mondtak. lehet be is fektetnek ha a vérnyomásod megemelkedik. Kitartás. iszonyat az állandó zsibbadás, hogy az ember a kanalat sem tudja megfogni, sőt olykor még öltözni sem! nagyon drukkolok neked hogy azért te kihúzd végig! várom hogy írj.

2011. okt. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok! Mi volt a védőnőnél? Nekem amikor már nagyon vizesedtem, akkor a védőnő saját maga ajánlotta fel, hogy ha kell, naponta vigyek le vizeletet hozzá, és nézi! Rendes volt, volt, hogy szabi napja volt, és mondta, hogy nyugodtan menjek el reggel a lakására a vizelettel, visz haza teszt csíkot, és otthon megnézi nekem! De mint írtam, nekem az utolsó napig nem volt fehérje, csak már akkor, amikor a vérnyomásom is magas volt, de akkor már sos császár volt! Igyál sok vizet, nekem amikor 3-4 napot a subintenzíven voltam műtét után, akkor azt mondták, vizesedésél arra kell figyelni, hogy nagyon sok folyadékot igyon az ember! Kitartást!
2011. okt. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!