Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az egy bün ha egy kiskorú...

Az egy bün ha egy kiskorú lány teherbe esik?

Figyelt kérdés
2011. okt. 2. 18:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kiskorú lány a bűnös ilyenkor, hanem aki teherbe ejtette.
2011. okt. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%
Nem bűn egyáltalán, hiszen a természet akkor miért tette lehetővé.
2011. okt. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Természet ide vagy oda, Magyarországon a jogszabályok szerint bűncselekményt követ el, aki egy 14 év alatti lánnyal szexuális kapcsolatba lép, és ha teherbe ejtette, ahhoz biza szexelni kell.

Tehát bűn, mindenféle értelemben.


Sajnos az ostobaságot még nem büntetik.

2011. okt. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Bűn. És ha úgy nézzük, tragédia.
2011. okt. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kevés az információ...

Ha kiskorúként, vagyis 14 év alatt történik, akkor a "megrontónak" a törvény előtt kell felelni, vagyis lecsukhatják, a lányért kiskorúként a szülők felelnek. Biológiailag 14 év alatt a lányok teste sincs igazán felkészülve az anyaságra, mert még fejlődésben van - attól függetlenül, hogy fogamzóképes, vagyis már menstruál. Ha ez vallási értelemben kerül szóba, akkor szintén bűn. Vagyis kiskorúként mindenképpen rosszat jelent a terhesség.

2011. okt. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az előttem szólóknak igazuk van. Én decemberbe töltöm be a 18-at és 25 hetes kismama vagyok(tervezett baba). Ezért már nem büntet a törvény,mert elmúltam 16.
2011. okt. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
OFF: Én ezt azért nem értem, mert tegyük fel, van egy korához képest marha érett, 14 éves kislány. Mert ugyebár ilyenek is vannak, a rengeteg negatív példa mellett. Ha van neki egy 16-17 éves barátja, és szexelnek, védekeznek, felelősségteljesek, nem esik teherbe meg semmi, anyuka és apuka is tud a komoly kapcsolatról. És esetleg valami rosszakarójuk mégis "feljelenti" a srácot, akkor lecsukják?? Csak, mert mondjuk éppen 4 nap múlva lesz 14 a kislány? Igen, igaz, hogy ilyenkor még babázzanak meg tologassák a kisautókat. De vannak olyanok, akiket rákényszerít az élet a korán éretté válásra, magam is ismerek ilyen kisfiút. Szóval én nem igazán értem ezt a dolgot.
2011. okt. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A törvényeket nem mi hozzuk. Ezek általában a gyerekek védelmében születnek, mert valljuk be, azért annak ellenére, hogy előfordul a korán érés, mégis csak általános iskolás gyerekekről van szó, ha kiskorúakról beszélünk. Ilyenkor a tankötelezettségtől kezdve sok olyan törvény és szabály határozza meg az életüket, ami feltétlenül szükséges a további boldogulásukhoz.
2011. okt. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

de mondjunk egy példát

a lány 15 múlt és lefeküdt egy fiuval na jó egy férfival és most nem tudja eldönteni hogy mi van tegerbe esett vagy nem

de a szülőknek sem mer szólni

akkor ez most mit tehetne????

2011. okt. 3. 14:53
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt teheti, h szól a szüleinek? Mégis mit tehetne, ha még a szülei tartják el? Ahhoz, h megtartsa is a szülei beleegyezése, ahhoz h férjhez menjen is a szülei beleegyezése kell. Habár ez utóbbi azt hiszem csak 16 éves kortól lehetséges.

Minden esetre a szülőnek joga van tudni a fiatalkorú gyermeke terhességéről.

2011. okt. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!