Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. vagy 14. hétig tart az...

12. vagy 14. hétig tart az első trimeszter?

Figyelt kérdés
Honnan tudhatom továbbá, hogy a sárgatesthormon leállása miatt baj van? Mit kell érezni?
2011. okt. 5. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:
A 12. hétig. Ezt nem tudod, csak a doki az eredményeidből.
2011. okt. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nehany helyen ezt irjak, nehany helyen azt.

De en inkabb a 14. hettel szamitottam, 28. hetig mondtam magam masodik trimeszteresnek (az is ujabb 14 het ugye) es 12 hetnek szamitottam a 3. trimesztert is. Abbol eleg annyi is. :)


Ha az elso trimeszterben gond van a sargatest hormon szintjevel, tehat nagyon lecsokken, akkor elvileg beindulhat spontan veteles. Merthogy vegulis a sargatest a mehnyalkahartyat erositi es ezt tartja fent a terhesseget az elso trimeszterben, ennek a vegere fixen kialakul a mehlepeny es a mehlepeny atveszi a taplalas szerepet.


A sargatest hormon elegtelenseget altalaban ugy lehet eszrevenni, hogy hirtelen gyakoribb lesz a mehosszehuzodas es verzes is van altalaban, eleinte csak pecsetelo. Ez nem jelenti azt, hogy mar fixen el is megy a baba, ha idoben jelzi orvosnak a kismama a panaszokat es idoben megkezdodik a hormonpotlas, akkor meg meg lehet akadalyozni a vetelest. Amugy a hormonpotlo gyogyszereket is a 12. hetig szoktak rendesen szedetni, utana egy rovid ideig a legtobb orvos meg csokkentett mennyisegben szedeti, majd el lehet hagyni, mert mar biztos, hogy beindult a mehlepeny.

2011. okt. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Atroposz ***** válasza:
100%
2011. okt. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!