Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetes terhes vagyok,...

36 hetes terhes vagyok, tegnap előtt voltam 36-os UH-n. Meg vagyok ijedve mert az orvos szerint a magzat apró.31. héten majdnem nagy volt, úgy érzem, megállt a fejlődésben. Eredmény: BPD 86M FL 68 THQ 87. Ugye nem kórosan kevesek ezek az adatok?

Figyelt kérdés
Remélem,1 max 2 hét lemaradás van, hiszen egy hét múlva kell visszamennem nagy ultrahangra jövő héten. Feltételezem, nem adott volna egy hét "esélyt" ha kórosabb lenne a lemaradás. Ha akkor sem lesz akkor OK, ottmarasztalnak a kórházban. Ill. mitől függ az hogy mennyire növekszik? Aki tud véleményezni írjon, legyen szíves, mert eléggé izgulok.Egy nőgyógyásznál, aki privátban 4 dimenziós ultrahangot csinált, ill. a védőnő úgy gondolják,a sok pihenés és a nyugalom a titka a fejlődésnek (ami nálam hiányzik) sokkal inkább mint a táplálkozás.
2009. ápr. 29. 07:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is NE aggódj, ezekkel az értékekkel NINCSEN SEMMI GOND!

Velem ugyanezt játszották el pár hónappal ezelőtt, de én nem feküdtem be a kórházba és orvost is váltottam és még az adataim is kisebbek voltak. Elég jól kiokosítottak ebben a témában.


Az első 20 hét növekedését lehet az irányadó táblázatokkal összevetni, mert később már sokkal nagyobb mértékben hatnak az öröklött, genetikai tényezők. Én is és a férjem is magas, vékonyak vagyunk, a kislányunk is hosszú, vékony baba lett, most 7 hónapos 7 kilós és 72 cm, gyönyörű picilány!


A Te adataiddal semmi gond, max nem lesz 4 kilós, de az meg nem baj!!!


További boldog babavárást, szép szülést!

2009. ápr. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

BPD nagy átlag alapján 34 hetes, de a 36 hetes BPD 90+/-6-nál szokványos, így bőven beleesel a nagy %-ba!

Nagyon változó lehet, hogy melyik baba mikor lendül neki, mikor lassul egy kicsit.

Ha nem fejlődne rendesen, az az idő előtt öregedő méhlepény miatt lehetne, de ezt is látja a doki az UH-n. Nincs érettségi fok a leleten?

De mindegy is, ha mozog úgy mint eddig, biztos nincs semmi baj. :)

2009. ápr. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia!Abszolút nem kell aggódnod,én is ilyen helyzetben voltam,ha nem egy kicsit rosszabban.A lányom épp ma egy hónapos,vele a 34.héttől jártam kétnaponta NST-re és hetente UH-ra,mert picinek mérték nagyon nagyon,a "kedves" UH-s doki jól megijesztett,azt mondta örüljek ha eléri majd a 2 kilót,meg ő az orvosom helyében azon gondolkozna mikor kellene megindítani a szülést és hasonlók...hát gondolhatod!Persze a saját dokim nem keserített el,a baba tökéletesen egészséges volt végig,de azért fokozottan figyeltek,befeküdnöm sem kellett.Nálam a lepény öregedett el kissé,de abszolút nem veszélyesen,így szóba se került köztem és az orvosom között a szülésmegindítás.A Kicsikém 38.héten úgy döntött elég volt neki odabent és világra jött 2480g-vel és 46 cm-vel.Ma már a 3,5 kilós babát veszik átlagos méretűnek,holott amikor én születtem a lányom súlya normálisnak számított!Tehát nem kell aggódnod,ha baj lenne,az orvosod haza sem engedett volna!
2009. ápr. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az uh sem ad feltétlenül pontos adatokat, csak "következtet" egyes méretekből. Barátnőmnek a 39. héten azt mondták 2900 g a baba. Egy hét múlva 4300 g-mal született :)))
2009. ápr. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtato valaszokat ezennel megirom, h. ax 37-es nagykontrollon a babat 3280 grammnak mertek. a 36-os, ahol kicsinek mertek, ott osszesen 2 vagy 3 adatbol tevodott ossze 0,5 vagy 1 perces ultrahang, mig a nagykontroll az mar alapos voolt, 5-6 adatbol allt es lattam mit csinal a doki a monitoron.

szerintetek megbizhatobb lehet a nagykontrollom?

mar eleve a nagykontrollos orvosom ugy allt hozza, mikor felfektetett a vizsgaloasztalra, h. nem erti, ki volt az a barom, aki kicsinek mondta, min 2,5 kg-s baba 100%-ra meri allitani. aztan megvizsgalt, es tobb mint 3 kg lett az eredmenye:-)

2009. máj. 13. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!