Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olyan kismamát vagy kismamákat...

Olyan kismamát vagy kismamákat keresek, aki PÁNIKBETEG volt vagy most is az. Rengeteg "furcsa gondolatom"van. Van valakinek ezzel kapcsolatban valamilyen módszere? MIT csináljak, hogy legyőzzem a PÁNIKROHAMOKAT? (23hetes kismama vagyok)

Figyelt kérdés
Rivotrilt és Citagent szedtem...
2011. okt. 9. 11:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is pánikbeteg voltam mielőtt teherbe estem!

Néha az elején nekem is voltak félelmeim. De azt mondják a várandósság csökkenti illetve teljesen leküzdi a pánikrohamokat!

Nálam az utóbbi beigazolódott!

Viszont én kezeltem előtte is.

A természetgyógyászt tudom neked ajánlani meditálást illetve a BACH virágterápiát! Ha hiszel ezekben az ezoterikus alternatív gyógymódokban!

Sok homeopátiás szer is van erre. Én mielőtt babás letten a nerven pflege gyógynövényes készítményt szedtem. De nem tudom várandósan lehet-e. Illetve sok gyógytea van ami csökkentheti a szorongást és a rohamokat. De utána kell olvasni miket szabad!

Kitartás és nyugalom mert mindkettőtöknek ez a legjobb!

Boldog babavárást!

19 hetes kismami

2011. okt. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

szia!

Én 24 éves 8 hetes kismami vagyok! Szüleim halála után alakult kis a pánikbetegségem. Évekig küzdöttem vele. Hol gyógyszerrel, hol gyógyszer nélkül. Néha olyan durva volt, hogy sehová nem mertem menni. Nem bírtam enni, ha mégis az is kijött. Jártam pszichológushoz, kineziológushoz, homeopata orvoshoz, de semmi. Aztán eljött az a pont, hogy már nagyon vágytam a babára és úgy döntöttem, hogy leépítem a gyógyszereket. KB 3-4 hónap alatt sikerült. Ez volt májusban. Akkor elindítottuk a baba projektet és onnantól kezdve ez tölti ki a gondolataimat. Nem tudom, de szerintem most jutotta el oda, hogy elfogadta és feldolgoztam a szüleim halálát.Tehát én azt vallom, hogy a kiváltó okot kell megszüntetni és onnantól nyert ügyed van.

Én is tartok tőle, hogy nehogy visszajöjjön, de nem fogom hagyni. Elhessegetem gyorsan!!!

2011. okt. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem terhesség előtt mondták, hogy pánik beteg vagyok (ideggyógyász), terhesség alatt sok félelmem volt, nem szedtem rá semmit sem előtte sem utána.

Szülés után rosszabb lett, sokszor éreztem, hogy nem bírom tovább idegileg, de nagy levegő....és kitartás.

Most a 2. babát várom (35.hét),elég fárasztó és kiakasztó a másfél éves mellett, most is vannak félelmeim és rossz érzéseim, de igyekszem leküzdeni őket.

Nem fogok 25 évesen nyugtatókon élni elég, hogy látom, hogy anyám azon él.

Le lehet küzdeni hidd el!!!

Kitartás!

2011. okt. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy válaszoltatok de...........nagyon tág ez a betegség,minthogy szokták is mondani a terhesség is mindenkinél más!Hiszek az alternatív gyógymódokban,a homeopátiában csak nem mindig elérhető(anyagilag)számomra :( Meditációs vagy relaxációs gyakorlatokat tudnátok ajánlani esetleg....
2011. okt. 9. 13:06
 5/13 anonim ***** válasza:
Milyen furcsa gondolataid vannak?
2011. okt. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Klinikai szakpszichológust keress fel haladéktalanul, aki a pszichoterápiában is járatos. Az ő kompetenciája ezeknek a dolgoknak a kezelése és neki van meg hozzá a tudása, képzettsége is. (a pszichiáteren kívül)

Amit írtál a fura gondolatokról, az nagyon tág, így innen a netről nem is lehet behatárolni. ("csak pánik" van, vagy személyiségzavar, vagy esetleg pszichotikus is voltál stb...)

2011. okt. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Furcsa gondolataim pl:császármetszés,koraszülés,elvisz a mentő,halálfélelem,betegség a babámnak,ha nem rúgdos pár óráig már a legrosszabbra gondolok...stb.
2011. okt. 9. 20:54
 8/13 anonim ***** válasza:
Továbbra is pszichológus a javaslatom! Ő a szakember, ő fog tudni segíteni.
2011. okt. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2. vagyok! Ilyen félelmek sok kismamában vannak. A lényeg, hogy ne ess át a ló túloldalára. Tehát, ha jön, hogy valami lesz a babával, akkor kezdj el érvelni ellen. Mi baja lenne? Jó az orvosom, fejlett az orvostudomány, kéznél lesz minden eszköz amivel segíthetnek...stb.Próbálj pozitív dolgokat is belevinni. Hidd el én tudom, hogy milyen nehéz, de ne hagyd, hogy eluralkodjon rajtad!!!Erős vagy! Megtudod csinálni!!!
2011. okt. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia!Én is szedtem a rivotrilt tudom miről beszélsz.Én személy szerint pánikszerűen féltem egy második terhességtől de elmentem hipnózisra rengeteget segített!!Teljesen veszélytelen végig emlékszem mindenre.Az a jó benne h megtalálja a kiváltó okot és azt szünteti meg! teljesen elmúltak a félelmeim!Ha gondolod írj privit és leírom részletesebben ha érdekel a dolog.
2011. okt. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!