Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14. héten vagyok, és már 5 kg...

14. héten vagyok, és már 5 kg híztam, tudom, hogy sok, de mit tehetnék ellene? A MgB6 is hízlal tuti,54 kg-al kezdtem a terhességet a 7. héten. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 10. 15:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Nekem 2 éves a kisfiam a terhességet +35-40 kilóval zártam aminek az eredménye egy koraszülés lett a toxémia miatt ! Vigyázz ! Kérj étrendet dietetikustól ,orvostól vagy védőnőtől ! A B vitaminok örült étvágyat csinálnak ha lehet szedd a magnerotot !
2011. okt. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A védőnő csak annyit mondott, hogy nem lesz ez így jó, majd most megyek a második tanácsadásra, és még nem tudja, hogy megint híztam :( leharapja a fejem
2011. okt. 10. 15:08
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Az elsővel én is így voltam, semmit nem tudsz tenni mert első baba és van olyan nő aki így van kódolva hogy terhesen zabál ez van. Majd lemegy rólad ennyi. Csak megsúgom hogy vagy 20kgot vagy többet is hízhatsz majd ha így haladsz. A magne b6 a fő ok szerintem az első babámmal én is szedtem de a másodikkal eszem ágában sincs és nem is híztam most csak 1 kg-ot.

Ne idegeskedj annyit tehetsz hogy a magne b6-ról váltasz magnerot-ra vagy más magnéziumra amiben nincs étvágygerjesztő b6 vitamin.

2011. okt. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Első vagyok ! De igen is tehetsz és tenned is kell mielőtt baj lesz !!! Nem vicc nagy baj lehet ! Nem kell zabálni ,felejtsd el a B vitamint ,mondtam kérj étrendet ! Menj el dietetikushoz van ingyenes !!
2011. okt. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Az az igazság, hogy én ugyanígy voltam. 55kg-al kezdtem és 14 hetesen voltam először védőnőnél akkor már 62kg voltam. :O Mivel amúgy is kis súllyal kezdtünk szerintem azért annyira nem gáz mert én 168cm vagyok szóval még 62kg-al se voltam duci csak max. pont jó. Eleinte én nagyon rosszul voltam de nem hányós voltam hanem gyomorégős és emiatt kellett folyton ennem mert akkor egy fél órára elmúlt a gyomorégés. Utána kezdődött elölről, 2 óránként ettem. Utána elkezdtem figyelni, most már normálisan eszem mint azelőtt. Most járok 65kg-nál vagyis 10kg+nál 26 hetesen. Ha azt nézem, hogy már 10kg+ akkor az rengeteg mert 9 hónap alatt kéne ennyit hízni de ha azt nézem, hogy még így is "csak" 65kg vagyok akkor cseppet sem sok. Nekem ez a 2.terhességem az elsővel is hasonló volt azzal a különbséggel, hogy ott felszaladt a végére 22kg mert nem foglalkoztam vele. Semmi bajom nem lett, nem lettem cukros, sem toxémiás, sem magas vérnyomásos és túlhordtam pont 1 héttel. Amikor 3 hónapos volt a babám már 15 lement a felszedett 22-ből majd 9 hónapos volt amikor vékonyabb voltam már mint amikor terhes lettem. Szóval nem kell azért megijedni, nem tudom miért ijesztgetnek a többiek persze borzasztó és neked a legrosszabb ha úgy jársz mint én az elsővel, hogy 82kg!!-al mentem szülni. Kezdj el odafigyelni, fehér kenyér, csoki, süti felejtős de azért egyél ha éhes vagy csak nem mindegy, hogy mit.
2011. okt. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
15:11 es vagyok, engem is lelkileg viselt meg a sok hízás és biztos hogy nem jó mert egy vékony nő szervezete nincs hozzászokva a rengeteg felesleghez és a terhesség végén már járni alig bírtam pedig nem voltam én sem toxémiás sem cukros nem dagadt semmim és sokan azt mondják akkor néztem ki a legjobban mert amúgy túl vékony vagyok, de hiába nem éreztem jól magam a bőrömben mert nem is az én bőröm volt.
2011. okt. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne szedj magneB6-ot,amúgyis csak a magnézium a alegkevesebb benne ami miatt szedni kéne!.....


Szedj helyette magnerotot, (abban nincs B6)Csak mielőtt elkezded szedni, konzultálj a dokiddal, hogy abból mennyi kell!Mert a magne B6ban 48mg magnézium van a megnerotban meg 500!

Nekem is 3*2 kellett kellett szednem megnéziumból az első terhességem alatt, és én is úgy híztam mint a fene!Mikor a dokim megtudta, hogy azt a sz@rt szedem....hát akkor át kellett térnem a béres félére, és meg is szüntek a keményedéseim is!És nem is híztam annyit!

Mosta másodiknál már magnerotot szedek!Ebben nincs B6!


ÉS próbálj arra figyelni, hogy mit eszel, és hogy azt is mikor!

Pl délelőttere időzítsd a gyümölcsöt és a szénhidrát tartalmú kajákat!Ebédre egyél ami jólesik, de azért ne tésztát kenyérrel Ez csak durva túlzásnak írtam :)

Vacsira meg próbálj meg salátát enni valami husival, vagy csak magában salit, vagy virsli, vagy tojásos kaja, ezekben nincs szénhidrát!

Ha eszel is kenyeret akkor próbálj ne fehéret enni, és durum tésztát ha már tésztát eszel!

Sok sikert!


Az elsővel én is 21 kilót híztam!Aztán nekem 20 hónapkellett hogy jól érezzem újra magam a bőrömben :(

Most vékonyebb vagyok mint mikor terhes lettem a lányommal!És mindezt inkább az étkezéssel értem el, nempedig annak a napi 15 perc tornának köszönhetem szerintem!


Én most is tartom az étrendem terhesen is!Ehetek én tortát is, csak inkább délelőtt!Ha este megkívánom, akkor kell egy kis erő hogy másnap reggelig kibírjam, de én nem szeretnék megint annyi kilóval menni szülni mint ezelőtt!...És ez motivál...



Sok sikert!


22 hós kislány és 9 hetes pocakbabi anyuja

2011. okt. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nekem is azt mondják, hogy most olyan jól nézek ki, de én szerettem vékonyabb lenni, de hát mindegy, ezzel jár, hízékony is vagyok...
2011. okt. 10. 17:43
 9/14 anonim ***** válasza:

24 hetesen +12 kg-nál tartok. MagneB6.. Hagyd abba és kérj mást a nődokidtól.

[link]

Amióta ezt szedem a közérzetem is sokkal jobb. Ja és ne egyél sósat. Nekem kórházba kell feküdnöm hogyha magas lesz a vérnyomásom.

2011. okt. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

15.28-as vagyok.

Most fog elfogyni a Magne B6-om, úgyhogy nem fogom szedni én sem. Kíváncsi vagyok mi lesz. Én még sosem hallottam, hogy hízlal csak a terhes vitaminról hallottam.

2011. okt. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!