Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Koraszülés lehet belőle?

Koraszülés lehet belőle?

Figyelt kérdés
Ma 26+1 napos vagyok. Ma a rutinvizsgálaton elmondtam a dokinak, hogy keményedem. Erre megvizsgált és azt mondta, hogy zárt a méhszáj, de a keményedés miatt fennáll a koraszülés veszélye. Más is járt így? Kinek hányadik hétre született a babája ezután a diagnózis után? Maradandó károsodás nélkül teljesen egészségesen hányadik hétre születhet koraszülött baba?
2011. okt. 10. 20:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%

29. héten kezdődtek a keményedések, nyílt is a méhszájam.

Bent is fogtak pár napra a kórházban megfigyelésen, plusz kaptam tüdőérlelő injekciót, hátha megindul. De visszatartó infúzió nem kellett, az emelt magnézium mellett csökkentek a keményedések.

Pihennem kellett, de nem voltam szigorú fekvésre ítélve.

Házas életet is élhettünk, persze csak módjával.

És túlhordtam 4 nappal a kislányomat.

2011. okt. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én 2-szer szültem, mindkettő koraszülés volt. Sürgősségi császár mindkettő, de nem keményedés miatt, hanem toxémia (preeclampsia)miatt.


Lányom 29. hétre született, gyönyörű egészséges nagylány.


Kisfiam 25. hétre, őt 8 napos korában elvesztettem (ez életem legnagyobb fájdalma).


Azt mondják ha korababa akkor a 32. hét után szülessen, arra már több az esélye az életben maradásra.


Kérj valami vitamint/gyógyszert a keményedés ellen. Nem írt az orvosod semmit?


Ne izgulj, nem lesz semmi baj!

2011. okt. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Őszinte részvétem a kisbabád miatt! 3x2 Magne B6-ot kell szednem és vasat, de ezeket eddig is szedtem kalciummal és Elevittel együtt. Letiltott a házaséletről és az otthoni feladatokról, valamint nem emelhetek nehezet. Viszont van egy 2 éves lányom és ezt nehéz lesz megoldani, de valahogy megoldom. A terhességem probléma mentes a kisfiam egészséges. A szomszéd lány azt mondta, hogy ő már a legelejétől keményedett és neki nem mondtak semmit és nem kellett szednie semmit. Amúgy az igaz, hogy a többedik terhességnél a keményedés is előbb jön?
2011. okt. 10. 20:47
 4/15 anonim ***** válasza:

A keményedések bizonyos szintig normálisak, de ha túl gyakran jönnek és túl erősek akkor nyílhat tőle a méhszáj és ez az ami veszélyes lehet és koraszüléshez vezethet, nem maga a keményedés.


Gyakrabban kellene járnod eztán szerintem a dokihoz,hoyg ellenőrizni tudja a méhszájadat.

Ja nyílik akkor kórházba kell menni, és injekciókkal visszatartani a folyamatokat.

2011. okt. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen a doki is mondta, hogy gyakrabban kell mennem. 2 hetente ezentúl! Inkább este felé keményedem és akkor sem kellemetlen csak érzem. Inkább éjszaka szoktam arra ébredni, hogy a baba húzza le a hasam, de amint átfordulok a másik oldalamra megszűnik ez a kellemetlen érzés.
2011. okt. 10. 21:19
 6/15 anonim ***** válasza:
20. héttől keményedtem, mondtam is a dokinak, annyit mondott, h pihenjek egy kicsivel többet és mgb6. Később, a 25-26 hét környékén egyre többet keményedtem, de elég feszkós volt a terhességem végig. Nem mondom, h nem pihiztem, de azt sem, h az előírtat betartottam. Végül a 34. hét környékén kezdett a külső méhszájam nyílni, amit meg is tartott a 37. hétig. Akkor kinyílt mindegyik 1 ujjnyira, 38. héten 2 ujjnyi volt, végül 38+6 naposan szűk 3 ujjnyi. Kereken a 39. héten született meg a fiam. Azért tudom ennyire, mert bent feküdtem és ott 2 naponta vizsgáltak.
2011. okt. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, ezzel csak azt szerettem volna mondani, hogy nem törvényszerű, h kinyílik, meg h korababa lesz, de azért vigyázz magatokra. Lányodat tudod ülve ülbe venni, házimunkát lassabban csináld, és Apais besegíthet, ha van rá mód. És Ne Te intézd a nagybevásárlást:)

Jó egészséget minél későbbi szülést kívánok Nektek!

2011. okt. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

bocs az offért


20,30-as, sikerült már valakit találni aki megtudja mondani mennyi az esélyed még egy toxémiára? (anno én is feleltem a kérdésedre)

2011. okt. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az elsö (szintén most kétéves) gyerekemmel félidőtől keményedtem,végén már a magne b6 sem csinált semmit,magnerotot ettem levélszám.A 36 héttől ugye nem lehet tovább enni az ilyesmit,és kevesebbet is keményedtem onnantól (ami elég fura).3 nappal hordtam túl.Most a 2.kal 12 hetesen kezdődtek a keményedések és 16 hetesen kórházba is kerültem 3 napra.Aztán szigorú pihenés,blabla,ami ment is 3-4 napig.de mivel ugye estig egyedül vagyok a gyerekkel,valakinek meg kell csinálni a dolgokat.Szóval már csak akkor pihenek,ha úgy érzem,hogy nagyon nem jó (ilyen nagyon ritkán van) és ritkultak a keményedések,magneb6ot nagyon ritkán kapok be.28 hetes vagyok,remélem minden rendben lesz.
2011. okt. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én már 19 hetesen keményedtem, kaptam rá magnéziumot és még mindig egyben vagyunk.

37 hetes kismama

2011. okt. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!