Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A védőnő egyáltalán nem...

A védőnő egyáltalán nem választható? (részletek a kiegben! )

Figyelt kérdés

Most derült ki, hogy babánk lesz :)

A szitu a következő: Amikor a páromhoz költöztem, nem jelentkeztem át az új lakhelyemen, ezért hivatalosan még mindig a régi helyen lakom (a mostani és a régi lakhelyem két külön település, alig 10 percre egymástól). Elméletileg védőnőhöz a tartózkodási helyemen kell mennem, attól függetlenül, hogy nem vagyok itt bejelentve? Vagy választhatom a "régi" helyen lévőt is?

Azért lenne probléma, ha a mostani lakóhelyemen kellene védőnőhöz mennem, mert az itteni rendelőben az orvos asszisztense a főnököm nagypofájú sógornője. Nem szeretném ha a főnököm előbb tudomást szerezne a babáról, minthogy én elmondom neki és a 12. hét előtt nem szeretném elmondani. Viszont a sógornőjétől mindenképp megtudná, hogy ott jártam. Ilyenkor mit lehet tenni?


2011. okt. 13. 11:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálhatnád azt, hogy az most elmész az állandó lakhelyed szerinti védőnőhőz, és nem mondod el neki, hogy nem a lakcímeden laksz. ( De azért közöld hogy lehet hogy nemsokára elköltözöl valószínűleg). Sztem. ezt megtudod csinálni, mert elég ritka hogy az elején elmennének család látogatásra. Nálam a terhesség alatt összesen egyszer volt, valamikor a harmincadik héten. Ha pedig mégis felmenne, lehet hogy szól előtte, akkor hazamész, és úgy csinálsz mintha ott laknál.
2011. okt. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És közben lehet "váltani"? Mert gondolom előbb-utóbb úgyis az újhoz kell kerülnöm, akinek a területéhez tartozom az igazi lakhelyem szerint.
2011. okt. 13. 11:50
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mehetsz a régi helyen lévőhöz, főleg ha oda vagy bejelentve és csak 10 p.
2011. okt. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Felénk nincs jelentősége a bejelentett lakcímnek. Nyugodtan elmehetsz ahhoz a védőnőhöz, akinek a körzetében laksz. Ráírja a kartonodra a párod címét, és tuti nem kéri a lakcímkártyádat.
2011. okt. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok, van egy rokonom, aki hasonlóan volt, csak 40 km volt a két hely között. Ahol lakott, (szerintem nem volt bejelentve, csak a régi helyére) ott járt védőnőhüz. Végül hazaköltözött a régi helyre, a védőnője az itteni lett.
2011. okt. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok , az a lényege, hogy a védőnő nem választható, és mindig ahhoz tartozol ahol életvitelszerűen élsz, tehát semmi köze a lakcímedhez! De ha így csinálod, az első három hónapban ki tudod így húzni, hogy ne tudja meg a főnököd! Később amikor már nem akarod titkolni természetesen "elköltözöl" és másik védőnőhöz fogsz tartozni!
2011. okt. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem két védőnőm volt két külön településen. Költöztünk és még nem voltam átjelentve. Az előző lakhelyemen szerettem volna szülni, ott végezni a vizsgálatokat és az orvosom is ott volt. Így volt ott egy védőnőm akivel intéztem a vérvételeket, eredményeket, oda jártam a dokihoz tanácsadásra(és végül ott is szültem). Viszont az itteni védőnőhöz is kellett járni mivel a baba hozzá tartozik, családlátogatást és a szülés utáni nyomonkövetést is neki kell csinálnia.

Tehát első körben annál a védőnőnél kell jelentkezned ahol most laksz, ahova születik a baba. A (gyermek?) orvossal és az asszisztensével nem fogsz találkozni, de a védőnőnek is felhívhatod erre a figyelmét.

2011. okt. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Szívesebben járnék a régi helyen védőnőhöz, mivel a háziorvosom is ott van és ugye hozzá is kell majd mennem. Szerintetek meg lehet a védőnővel beszélni ilyesmit? Mármint, hogy bár az ő körzetéhez tartozom hivatalosan mégsem ott lakom... tehát őszintén elmondani, ha jön akkor a másik településre kellene jönnie? Vagy ilyet nem tehet, hogy másik védőnő körzetébe megy ki?
2011. okt. 13. 11:56
 9/15 A kérdező kommentje:
Sajnos fogok találkozni velük mert egy helyen, párhuzamos rendelési időben vannak...
2011. okt. 13. 11:57
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is váltanom kellett, de nem vállalta a védőnő, mert egy kerülettel arrébb költöztem és oda már nem akart kijönni. Így másik lett. De eleinte úgy is neked kell menni, 12. hétig ez megoldható. Ha szerencséd van akkor kimegy a tartózkodási helyedre is, de nem szokták vállalni.

2011. okt. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!