Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan aki tudja hogy...

Van itt olyan aki tudja hogy mit kell csinálni, ha a légzésfigyelő jelez?

Figyelt kérdés
ok.tök jó ez a szerkentyű,de ha bejelezne pánikba esnék és fogalmam se lenne hogy most mi a fenét csináljak.Végülis akkor a gyerek nem kap levegőt ugye?
2011. okt. 14. 09:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapszabály, hogy ne kapd ki a gyereket az ágyból. Kapcsolj villanyt, és nézd meg, mi a helyzet. Ez kb 2 másodperc. Ha nem azt látod, hogy simán lemászott az érzékelőről, vedd ki, szólj hozzá, ébresztgesd, de ne kezd el erőből rázni. Ez általában elég ahhoz, hogy észhez térjen. Ha még így sem indul újra a légzése, akkor jöhet az újraélesztés. Ehhez nagyon jó videókat lehet letölteni, de a gyerekorvos is nagyon szívesen megmutatja, hogyan kell.

Ez hosszúnak tűnik, de valójában néhány másodperc. És a legfontosabb, hogy ne ess pánikba, mert akkor tehetetlen leszel.

2011. okt. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, csak véletlenül elküldtem. Nem arról van szó, hogy a gyerek ilyenkor ne tudna levegőt venni, hanem arról szól, hogy elfelejt levegőt venni. Ezért az esetek többségében egy kis stimulálástól elkezd lélegezni. Pontosan ezért jók ezek a "ketyerék", mert még azelőtt észreveszed a bajt, hogy az visszafordíthatatlanná válna.
2011. okt. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Inkább azt mondanám, hogy olyan mélyen alszik, hogy elfelejt levegőt venni! A legtöbb légzésfigyelő bizonyos mp után figyelmeztetően csippant erre a legtöbb baba reagál, ha mégsem akkor ahogy az előző írta be kell menni hozzá megnézni nem-e téves a riasztás és ha tényleg nem vesz levegőt kicsit meg lehet nógatni, illetve kivenni a kiságyból! Szinte biztos, hogy újra venni fogja a levegőt, ha mégsem akkor hívni kell a mentőket és meg kell kezdeni az újraélesztést, nehéznek tűnik de egyszerűen megtanulható...
2011. okt. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
én elmentem a Madarász utcai klinikára, ahol a SZántó Doktor prevemnciós előadást tart, elmondja és megmutatja, hogy mikor mi a teendő. Kapsz egy könyvet is, amit érdemes időnként átlapozni. Pl egyik este amikor tettem a helyére a lakáskulcsot épp ő jutott eszembe, mert ő ilyenre is felhívja a figyelmet, hogy legyen mindig ugyanazon ahelyen a kulcs, hogy ha baj van ne kellljen kereni. Elmondják, hogy mit kell mondani a mentőnek, ha olyan helyen laksz, akkor az egyikőtök menjen le a mentő elé, nehogy eltévedjen...stb szóval egy csomó gyakorlati tanács az életmentésen kívül. Én ott vettem a aBaby sense légzésfigyelőneket, nagyon nem bántam meg a tanfolyamot. A második lányomnál már csak átolvastam a könyvet. Mindenkinek jó szívvel ajánlom őket!
2011. okt. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is a Madarászban vettem az első készüléket, és ültem végig a bemutatót 14 éve. Akkor még csak ott lehetett kapni, és azt hiszem kötelező is volt az előadás.

Első voltam.

2011. okt. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekünk AngelCare légzésfigyelőnk van, és annak a használati utasítása végén van egy képes útmutató az újraélesztés menetéről. De csatlakozom az előttem szólókhoz, hogy ha bejelez a készülék, akkor ne ess pánikba, hanem nézd meg, hogy nem mászott-e le róla, veszi-e a levegőt, ha esetleg kihagyott egy levegővételt, akkor picit megcirógatni (stimulálni), és venni fogja. Nyugi.
2011. okt. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a megnyugtató válaszokat mindenkinek.
2011. okt. 14. 11:47
 8/10 anonim ***** válasza:
2011. okt. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Semmilyen könyvből nem lehet újraélesztést tanulni, csakis gyakorlással és gyakorlással! Még a tapasztalt mentők is rendszeresen továbbképzésre mennek, ahol gyakorlat van. Amit sokan nem tudnak, hogy ez olyan készség, mint a gépírás. Ha nem csinálod el lehet felejteni. Emellett kisbabánál másképpen kell, mint a felnőttnél.


Egy hosszabb légzésszünet nem jelenti azt, hogy le fog állni a légzése a babának. Ilyen gyakran van újszülött korban. Stimuláció nélkül is újraindul. A bölcsőhalál azért ritkaság, a légzésfigyelős téves riasztás viszont rendszeres. Emellett kutatások kimutatták, hogy nem növeli jelentősen a légzésfigyelő a bab esélyeit. Ld. újraélesztés+ mentő kiérési ideje stb. Még a bölcsőhalál pontos mechanizmusa sem ismert napjainkban..

Sajnos az egész egy nagy üzlet, hogy minél többen megvegyék a ketyerét. Persze ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Valódi vészhelyzet esetén laikus anyukáknál kicsi az esély, hogy tudsz segíteni.

Persze más a koraszülött baba, de náluk úgyis érdemes kiképződni a gyakorlati elsősegélynyújtásra. Mire a mentő kiér, a gyerek agyhalott! Ezt nagyon komolyan mondom. Pár percet bír csak az agy oxigén nélkül.

Bocsánat, ha kiábrándító voltam..

2011. okt. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"a szülők nagyjából fél óra alatt elsajátíthatják a lélegeztetés és a szívmasszázs mozdulatsorait."


Ennek sem kell bedőlni. Fél óra alatt nem lehet megtanulni az újraélesztést!!! Pláne a szívmasszást nem.

2011. okt. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!