Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok Dr. Várkonyi...

Mit gondoltok Dr. Várkonyi Péter nőgyógyászról? Többi lent.

Figyelt kérdés

Lassan orvos választás elött vagyok,eddig ugy gondoltam hogy őt fogadom fel,de tegnap az egyik fórumban elég rosszat olvastam róla,azt hogy egy 8hós ikerbaba miatta halt meg,meg hogy ugy megnyomkodott egy kismamát hogy elvetélt! Ezek mellett tudom azt hogy hangulat ember!

Most eléggé elbizonytalanodtam..tartok is tőle így az olvasottak után!

Kérlek titeket mindent részletesen írjatok le a dokiról!

Köszönöm!!!


2011. okt. 18. 10:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia

Engem 2x Uh-zott. mindkétszer elég zárkózottnak és talán kissé barátságtalannak tűnt, magától nem beszélgetett, de ha kérdeztem, korrekten válaszolt.

Nem tudom, hogy alapból ilyen-e, vagy hogy milyen lehet ha rossz napja van, vagy ha jó. De nekem semmi bajom nem volt a viselkedésével, én sem vigyorgok mindig, mint a tejbetök, és mástól sem várom el, vannak távolságtartóbb emberek, gondolom ő ilyen. Még mindig jobb, mintha bizalmaskodna vagy ilyesmi. Engem nem zavart a "mufurcsága".

2011. okt. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Engem kétszer is vizsgált, hát elég erős kezű ember:-) A saját dokim nem ilyen, ő mindig nagyon óvatosan vizsgál. Egyébként jófej volt velem, viccelődött, meg hol "csillagbogárnak" hol valami hasolónak szólított:-)

Szakmailag nem tudok róla nyilatkozni, mert már csak a szülőszobán találkoztunk, de nem nála szültem.

2011. okt. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem.

Hát végülis nem őt fogom választani,nem nagyon tolerálom az ilyen hangulat embereket..pláne ha 12ezret kifizetek,akkor legalább már egy kis kedvességet kapjak cserébe!

Köszi a válaszokat.

2011. okt. 18. 14:44
 4/9 anonim ***** válasza:
Megírod majd, hogy végül kit választottál?
2011. okt. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen,persze!

Dr.Kovács Rékát..tettem is fel Róla is kérdést!

Mindenki jó embernek tartja,hogy kedves együtt érző,a növérem nála szült,ügyeletes volt pont,neki nem volt magán dokija,ez volt a második babája,az elsőnél fogadttak dokit,ő azt mondta hogy ég és föld volt a két orvos! Nagyon megvoltak elégedve! :)

2011. okt. 19. 09:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ő jó választás! Amikor a kórházban voltam, akkor ő is megvizsgált, és korrekt volt nagyon! Sőt a nővérek megsúgták, hogy vele szeretnek a legjobban dolgozni:-)
2011. okt. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nah,szuper!

Igen,én is úgy gondolom hogy jó választás,nagyon kedvesnek tűnik így képek alapján,meg amit írtak róla,arról nem beszélve hogy a tesóm nála szült!

Szóval nála maradok!

Hétfőn személyesen is találkozom majd vele! :)

2011. okt. 19. 20:47
 8/9 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés, a tapasztalatom viszont friss...hátha mást is érdekel mostanában a főorvos Úr.



Hozzájárok magánba. 12ezer egy vizsgálat. Mindig elmondja hogy mit csinál, amig hüvelyi vizsgálat volt minden mondata elején elnézést kért hogyvha esetleg kellemetlen érzetem van odalent (sose volt)


Becézni becézi az embert "Csillagom, Bogaram", de a mondandója szakmai, érthető, visszakérdez hogy akarok-e még valamit tudni...tehát nem azaz "üngyümbüngyüm" orvos,ami nekem kifejezetten tetszik.


Ma megyek hozzá (14+3) kiváncsi vagyok akar e tippelni nemet illetően .

2016. júl. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én rákszűréssel kapcsolatban kerestem fel őt. Nem ismertem őt, sosem hallottam róla. Miután levetkőztem és lefeküdtem a vizsgáló asztalra, odalépett hozzám és szétfeszítette a lábaimat. Utána egy hirtelen mozdulattal belém döfte a hüvelytükröt, mire teljesen görcsbe rándult a testem.

A manuális vizsgálatnál is durván hatolt belém, s mire ismét görcsbe rándultam a fajdalomtól, rám kiabált: „most már tényleg hagyja abba, mert kezdem elveszíteni a türelmemet és nem tudom megvizsgálni, pedig van MIT....”

A hüvelyi utrahang vizsgálatnál a műszert nagy erővel – idegesen, haragosan – tolta két oldalt a hüvelyem falához, hogy a nőgyógyász széken az altestem ide-oda csúszkált.

Kiszolgáltatott helyzetemmel visszaélt az orvos (nem tudtam elmenekülni, kiszabadítani magam ebből a helyzetből), mélyen megalázva éreztem magam. Dr. Várkonyi Péter emberileg alkalmatlan az orvosi hivatás betöltésére. Egy orvos a magánéleti és munkahelyi problémáit és az ebből származó feszültségeit nem vezetheti le a betegeken.

A bántalmazásom után úgy lépett ki a függöny mögül, mintha mi sem történt volna. Úgy gondolom, hogy a függöny takarásában bármit el lehet követni egy betegen, hiszen nincs rá tanú (az asszisztens sem lát rá a betegre és orvosra), nem lehet bizonyítani, hiszen nincsen külsérelmi nyom sem.

Néhány gondolatot szeretnék még ehhez az ügyhöz hozzáfűzni: ahhoz, hogy valaki jó orvos legyen, rendkívül fontos a barátságos kommunikáció, a beteg bizalmának elnyerése, a türelem, az empátia és a pozitív kisugárzás.

És nem elegendő az évtizedeken át felhalmozott szakmai tapasztalat és a magas pozíció, előmenetel.

Az orvos számomra a gyógyító, a beteg állapotát javító személy és nem pedig megbetegítő, testileg és lelkileg is meggyötrő.

Szomorú, hogy ilyet megtehet egy nőgyógyász, mint amit Várkonyi doktor ellenem elkövetett. Várkonyi doktor többszörösen is megszegte orvosi esküjét a vizsgálatom során. Idézni szeretnék:

“esküszöm, hogy orvosi hivatásomhoz mindenkor méltó magatartást tanúsítok.”

“legfőbb törvénynek tekintem a betegek testi és lelki gyógyítását.......”

“A betegek emberi méltóságát és jogait tiszteletben tartom....”

“Minden erőmmel arra törekszem, hogy megőrizzem az orvosi hivatás tisztaságát és tekintélyét.”

Nemcsak fizikailag okozott nekem fájdalmat (kb. 3 hétig fájt a hasam a vizsgálat után), hanem lelkileg is egész életemre hatással lévő traumát okozott. Mindig félve fogok elmenni az éves rákszűrő vizsgálatra Várkonyi dr. bántalmazásának következményeként.

Nem ahhoz kell a bátorság, hogy a paraván mögött egy nőnek fájdalmat okozzunk, hanem ahhoz, hogy ezért vállalni merjük a felelősséget, következményeket.

2022. márc. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!