Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segítség! 18 hetesen normális,...

Segítség! 18 hetesen normális, hogy pár napja nem érzem a babámat mozogni?

Figyelt kérdés
18 hetes terhes vagyok és ez a harmadik nap, hogy hanyatt fekve sem érzem mozogni a babámat.Ebben a korban ez normális? Úgy értem, hogy ilyenkor még van helye és lehet, hogy csak nem úgy helyezkedik, mint eddig? Egyébként mellsőfali tapadású a méhlepény.
2011. okt. 18. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Első várandósságnál ilyenkor kezdi érezni legtöbb kismama a babát, de van, aki csak 20 hetesen. Többedik terhességnél már van, aki 12 hetesen is érzi. Egyél egy kis csokit, vagy igyál egy kis kávét, attól lehet, hogy felpörög. De ha aggódsz, nézethetsz szívhangot a védőnővel, dokival.
2011. okt. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én már a 15. héttől érzem és már az elmúlt 2 napban minden praktikát kipróbáltam, hogy hátha érzem mozogni, de eddig sajnos semmi.Egyébként első terhesség és a múlt héten még az apukája is érezte.

Azért köszönöm a válaszodat!

2011. okt. 18. 15:18
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
szia nekem 18 hetesen volt ugy hogy nem éreztem napokig utána megit éreztem utána meg megint semmi....de ha nagyon aggodsz hivd fel a dokidat
2011. okt. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

ha aggódsz, mindenképp nézzen meg a dokid, vagy az ambulancián, mert nem fogsz megnyugodni.

egyébként én is pánikolnék, ha 3 napja nem érezném, jobb ha hazaküldenek, hogy semmi gond.

2011. okt. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én pénteken töltöttem be a 18 hetet. Az én babám sem mozgolódott a hétvégén. Én is megilyedtem, mert 16+4 hetes koromtol minden nap éreztem. De tegnap és ma bepótolta. Nem minden nap egyforma ezek szerint. Szerintem olyankor pihiznek. ne aggódj, nem lesz semmi baj.
2011. okt. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Front jön szerintem, mert az én babám is kevesebbet mozog, mint szokott és ő vagy nem mozog, vagy nagyon sokat mozog:))

26hkm

2011. okt. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Felhívtam a dokit és mivel itt nálunk nincs a védőben magzati szívhang hallgató így azt javasolta, h megnyugtatásként menjek be és megnézik.Így is lett és hál istennek minden rendben, csak bújócskázik a picúr.

Lehet, h csak azért reagálok így, mert már 3 elhalt terhességem volt.Igaz, azokkal még a 12 hetet sem értük meg.

Köszönöm a válaszaitokat!

2011. okt. 18. 19:07
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

15:39-es vagyok, nagyon örülük, hogy minden rendben, én is bementem volna, sajna én is veszítettem el babát, és így kicsit jobban is aggódom az átlagnál.

Különben az enyém is kevesebbet mocorog, tuti front lesz vagy van.

2011. okt. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokan szidjátok az otthoni szívhang hallgatót, pedig ilyen esetekben nagyon hasznos lehet.

Én is 18 hetes vagyok és nekem is volt már egy elhalt terhességem, ezért eléggé paramami lettem. Ha egy ideig nem érzem mozogni a babát, akkor lecsekkolom a szívhang hallgatóval és nem stresszelem magam tovább.

2011. okt. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
utolsóval egyetértek, mondjuk nálunk a védőnőmnek van, aki nagyon rendes, bármikor beszaladhatok hozzá meghallgatni a szívhangot, így nyugodtabb is vagyok.
2011. okt. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!