Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek ez mit jelenthet?...

Szerintetek ez mit jelenthet? Valami rosszat vagy ne tulajdonítsak neki jelentőséget?

Figyelt kérdés
Még mindig az álmom hatása alatt vagyok, és olyan rossz érzés tölt el. Még csak 7 hetes vagyok és azt álmodtam, hogy megszültem, de most így 7 hetesen viszont a baba nemhogy pici volt, de inkább akkorának született mint kb. egy 6-7 hónapos baba, és nem éreztem azt az örömöt, boldogságot, vagyis első nap még úgy ölelgettem meg szerettem és mondogattam neki, hogy de gyönyörű vagy, viszont 2. nap már akkor volt mint egy 4-5 éves kislány és egyszerűen nem foglalkoztam vele.... nem szerettem, nem akartam vele lenni, nem érdekelt, mert hogy ilyen hamar felnőtt és nem tudok kötődni hozzá és nem is ismerem. Felkeltem és teljesen magam alatt vagyok, főleg, hogy magam előtt láttam az arcát meg minden. Szerintetek ez jelenthet valamit, hogy nem szerettem a saját gyerekemet álmomban?
2011. okt. 21. 12:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy már most izgulsz milyen lesz, hogy fogod szeretgetni, babusgatni, gondozni. Ne aggódj!
2011. okt. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

igen, ez nem jósló álom, hanem parás álom :)) a tudatalattid elkezdett dolgozni a a félelmeiden. Nyugi :)

Jó anyuka leszel és nagyon fogod szeretni a bébidet(már most nagyon szereted, ha már ilyen korán kezded a parázást)

2011. okt. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem se aggódj!

Én is 7 hetes vagyok és elképedek saját magamon, hogy min nem pörgetem az agyam. Már most aggódok annyit....

Túl sok érzés, gondolat kavarog ilyenkor bennünk és persze álmunkban ezeket zagyválja az agyunk.

Ezek természetesek.

Csak nyugodj meg és próbáld élvezni. Én is ezt próbálom tenni.(Huh, mondani nem is olyan nehéz...):)

2011. okt. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugtattatok. Tudom,hogy már most nagyon szeretem, de megrémített ez az álom nagyon. Megszületett és még egy pelenka sem volt neki, nem volt semmink mert ilyen korán jött és utáltam érte, amiért nem hagyott elég időt beszerezni a szükséges dolgokat, úgy kértem kölcsön mindent, és amikor 2 naposan már akkor volt mint egy 4-5 éves és ugyancsak nem volt rá ruhánk és semmi, annyira kiakasztott, meg azért, hogy mitől lett ilyen nagy hirtelen, hogy már nem tudtam szeretni és nem akartam róla tudomást venni, hogy az enyém, vissza akartam csinálni az egészet....nektek is volt hasonló álmotok? hogy álmotokban vmi miatt nem szerettétek a gyereketeket vagy vissza akartátok csinálni az egészet?
2011. okt. 21. 14:28
 5/8 anonim ***** válasza:
persze. hidd el,ez csak a szorongás - meg tudsz -e majd felelni a rengeteg elvárásnak, be tudsz-e mindent szerezni addig, milyen lesz majd, jó anya leszel-e. nekem pl. az volt a félelmem, hogy nagyon-nagyon csúnya lesz vagy hiányzik vmilye és nem fogom szeretni, elfogadni. ezek a dolgok mind elmúlnak majd, ha megszületik, ideális esetben már az utolsó trimeszterre is. Mindig hagyj majd időt arra,hogy magatokkal foglalkozzz várandósan, ne félj félni, agyalni. ÉÁlvezd ki a várandósság minden percét, beszélgess anyukáddal,milyen volt neki,mikor téged várt stb. stb.
2011. okt. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt, de sajnos nem álom.. :-(


Nagyon mély szülés utáni depresszióm volt, és inkább adtam bárki kezébe, mint hogy én fogjam. Évekkel ezelőtt történt, azóta természetesen megváltoztak az érzéseim, de nem tudom magamnak megbocsájtani, hogy szívesebben gondoltam a korábbi életemre, amiben még nem volt benne..


Utólag azt gondolom, hogy túl hamar megfogant (még csak.. gondolkodtunk a dolgon, hogy legyen-e), és túl hamar megszületett. (36. hét)

Épp elkészültem mindennel, beszerzések, vasalás, másnap megszületett, pedig nagyon kellett volna még az a 4 hét, hogy _igazán_ ráhangolódjak.

Pedig a terhességem alatt kötődtem hozzá, nem voltak rossz érzéseim.


Szerintem, mivel ezt az érzést most nagyon valóságosnak megélted, MÁRIS sokkal jobban szereted őt!! Hidd el, hogy minden szépséges lesz, és örülj neki, hogy meg mered fogalmazni a kétségeidet, így sokkal jobban fel tudsz készülni mindenre, mint én, akinek egy nagyon hirtelen, nagyon durva mélyrepülés lett a vége.


(még csak annyit a történetemhez, hogy kb. 4-5 hónapos volt, mire ÚGY tudtam megölelni, megpuszilni, hogy valóban éreztem, hogy ezt akarom tenni, nem pedig azért, mert ezt KELL tennem)

2011. okt. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
utolsó, igazából azt hiszem te fogalmaztad meg a félelmeim....szerintem azért álmodtam ezt, mert annyira félek ettől, hogy velem is ez fog történni, és úgy érzem, hogy ha nem fogom tudni szeretni akkor elhalasztom azt a pár hetet/hónapot az életemből, hogy szerethessem, mert eljutok odáig, hogy szeretni tudom, már pár hónapos és nem akarom megvonni tőle az anyai szeretet.... tényleg annyi félelem van bennem, hogy hihetetlen...tudom, még van időm...remélem elmúlnak ezek és első pillanattól kezdve tudni fogom szeretni.
2011. okt. 21. 16:51
 8/8 anonim ***** válasza:

16:47-es "utolsó" vagyok


Persze semmi sem biztos, de talán pont azért tudod ezt elkerülni, mert tudod, hogy előjöhet, és ezért nem ér váratlanul!!


Az én állapotomat súlyosbította, hogy teljesen felkészületlenül ért, és azt hittem (tényleg úgy éltem meg), hogy ez a végleges állapot..! Hogy én sosem fogom tudni szeretni a gyerekemet.


Biztos az sem tett jót, hogy teljesen kialvatlan voltam a két óránkénti etetésektől, hogy nem tudott szopizni, ezért fejnem kellett.. Persze, NAGYON fontos, hogy anyatejet kapjon, de lehet, hogy nekem jobb lett volna, ha abbahagyom ezt a fejés-fertőtlenítés-etetés mizériát, előveszem a tápszert, és amikor alszik, én is alszom.. Viszont pont a szoptatás volt az, ami miatt még úgy éreztem, én vagyok az anyja.. ez volt gyakorlatilag az egyetlen kötés közöttünk, ezért nem mertem abbahagyni.


Te legalább tudod, hogy ezek a hormonok hatására ébredt érzések, és átmenetiek!!!

Mellesleg egyáltalán nem biztos, hogy nálad is előjön!!!


Úgy gondolom, hogy ha előbb olvastam volna Brooke Shields könyvét, az "..és hullott az eső" címűt, akkor talán nem is kerültem volna ebbe az állapotba.


Egyébként azóta a harmadik babával vagyok a 30. héten.. :-) Szóval VAN kiút!!

Amikor a második gyerekem született (műtő-császár), és odahozták, és éreztem, hogy boldog vagyok, hogy ÉRZEM, amit mások, amit először kellett volna, hát akkor sírtam el magam.


Még egy gondolat.. a kisfiam, a kis koraszülöttem, akiről fentebb írtam, azóta négy éves, teljesen egészséges érzelmileg, remekül vette a kishúga születését, és most együtt várjuk az újabb babát.. az egyetlen, aki végtelen türelemmel képes a kezét a hasamon tartani, hogy érezze a magzatmozgást. Szóval fontos az első napok, hetek, hónapok történése, de az utána lévő idő minősége, és milyensége kijavíthatja a hibákat!

2011. okt. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!