Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A vérnyomásom 140 felett van,...

A vérnyomásom 140 felett van, és fehérjét találtak a vizeletemben. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
November 19.-re vagyok kiírva, szóval még bőven lenne ideje... Jövő csütörtökön megyek orvoshoz.
2011. okt. 24. 22:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szia! Hát ez sajnos nem valami biztató. Vizesedni nem vizesedsz? Mert ez nagyon toxémia gyanús! Én nem várnék jövő hétig az orvossal, már holnap mennék!
2011. okt. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én sem várnék ennyi időt. Lehet, hogy be kell majd feküdnöd a kórházba. Vagy kapsz vérnyomáscsökkentőt. Én a Dopegit-et kaptam, nekem be is állt tőle a vérnyomásom.
2011. okt. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

De igen, a bokám 1,5X akkora, mint normál állapotában...

Ma voltam orvosnál, hazaküldött, jövő csütörtökön menjek vissza, hogyha "panaszom van" menjek kórházba.

De mégis honnan tudjam, hogy panaszom van? Eddig sem igazán vettem észre ezeket a dolgokat.

2011. okt. 24. 22:47
 4/16 anonim ***** válasza:
Nalam is ez volt kb. a 25. hettol. Kaptam a vernyomasomra gyogyszert, es surun jartam dokihoz, de nem volt semmi gond, 36. heten szulettek meg az iker fiaim.
2011. okt. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok,

legyen otthon mindenkeppen vernyomasmero, es mindennap mert a vernyomasod, ha nagyon magas, vagy faj a fejed azonnal korhaz, nekem ezt mondtak.

2011. okt. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Hát ezek összességében pedig már panaszok! A toxémia veszélyes ne várj jövő hétig. Minimum dopegytet szedned kéne. Nekem 32. héten volt ugyanígy de nem vizesedtem szerencsére. Fehérjét is csak egyszer találtak így nem kellett befeküdnöm a kórházba, de ha neked a három együtt van akkor elég valószínű hogy bent fognak szülésig és még császár is lehet belőle. Amit tehetsz hogy nagyon sok vizet iszol, szénsavmentest, csökkented a sót, és sokat pihenj mindenképp és mérd a vérnyomásod napi háromszor írd fel és mutasd meg a dokidnak.

Ha nem fognak benn akkor lehet hogy gyakrabban kell járnod ellenőrzésre, én hetente mentem a 32. héttől a védőnőmhöz vizeletvizsgálatra és vérnyomásmérésre.

2011. okt. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mérd többször a vérnyomásod, és ha többször mérsz magasat, akkor vissza kéne menned és felíratni vérnyomáscsökkentőt, vagy befektetnek, hogy beállítsák a gyógyszered.
2011. okt. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Mindenképpen visszacsörgök az orvosnak a napokban.

Köszönöm a tanácsokat!

2011. okt. 24. 23:10
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem a 32. het korul jottek ugyanezek a problemak, toxemia gyanuval csinaltak verkepet, agynyugalmat ajanlottak es surubben kellett jarnom, 38. heten inditani akartak, mert toxemia eseteben a babanak is neked is jobb, ha kint van. Nem csinaltam SEMMIT, csak felraktam a labaimat es pihentem, minden eredmenyem jo mostmar, nem inditottak, most toltom a 40. hetet.
2011. okt. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

nekem végig problémás volt a terhességem, azaz a 18. héttől. csak az én drága orvosom b@szott figyelni a jelekre. egy véletlen folytán kerültem nyaralás alatt orvoshoz ahonnan ki sem engedtek. akkor 30 hetes voltam. magas vérnyomás, ödéma. 4 nap múlva kértem hogy hazajöhessek mert a férjemnek nem volt szállása. itteni kórházig jöttünk a nagytudású orvosunkhoz. onnantól naponta vizeletleadás. pár nap és megjelent a fehérje. 32+5 napra császároztak. majd 4g volt a fehérjeürítés. 10 szem gyógyszerrel 180-as vérnyomás. és 25 kiló (liter) jött fel rám addigra.


amit tanácsolnék: mindenképpen mérjed a vérnyomásodat óránként, másfél óránként. dopegytet írtak fel? hortert nem tettek fel rád? amennyiben tartósan (3-4óra) magas a vérnoymásod keresd fel az orvosodat, vagy a védőnőt aki azonnal a kórházba küld majd!lényegében azért nov.19 nincs is már olyan messze :)

azt mondják 36 héttől már várhatóak a szülések az elszámolások miatt.


jó egészséget nektek!pihenj sokat, póckold fel a lábadat! és írd meg mi van veled.

2011. okt. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!