Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon rossz ember vagyok?...

Nagyon rossz ember vagyok? Nem ismerek magamra. Vagy csak a hormonok? Mitől vagyok ilyen irigy?

Figyelt kérdés
A sógornőm lehet hogy terhes, egy csomó tanácsot kért már tőlem és mondta hogy elkezdték a baba "projektet", de most csak titokzatoskodik, kétértelmű dolgokat mond, nem hajolgat stb. Ha konkrétan rákérdezek hogy terhes e akkor vagy kitérő választ ad vagy szégyenkezve egy halk nemet int a fejével, de közben bazsalyog. Én meg olyan dühös vagyok mert mindent tőlem kérdezget meg tanácsokat kér akkor miért nem mondja meg hogy mi van. A férjem azt mondta hogy olyan mintha irigy lennék rá és igen, mintha az lennék pedig semmi okom rá, mert van egy 3 éves kisfiam és most várjuk a tesót is. Szóval mi lehet velem? Soha senkire nem voltam irigy főleg a terhességére, de most nem tudom...Hormonok? és ez a sértettségi érzés hogy nem avat be, az eszemmel tudom hogy nem jogos de az érzéseim nem ezt mondják.
2011. okt. 25. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Én most egy felesleges szenvedést látok részedről. Minek problémát kreálni, ha nincs is?

Szerintem gondolkozz el, és próbáld meg szépen látni a világot és örülni mások örömének is, a sajátodénak meg főleg. Ne haragudj, de nem szeretem, ha valaki "problémagyáros". Messziről kerülöm az ilyen embereket és ha tovább szenvedsz a semmin, és ezt meg is osztod másokkal, akkor téged is kerülni fognak. Állítsd át az agyadat "normál" üzemmódba, vagyis ne gondolkozz feleslegesen.

2011. okt. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem "rossz emberség" kérdése az indulat, ami benned van. A kérdés az, hogy valóban mitől vagy indulatos? Először is miért nehéz tiszteletben tartani a másik ember magánszféráját és megadni a lehetőséget, hogy akkor szóljon a várandósságról, amikor ő szeretne.

A másik: mivel tapasztaltabb vagy nála, persze, hogy kérdezget. Én ennek inkább örülnék. Mert bizalmat feltételez a részéről.

Ha terhes úgyis kiderül, el fogja mondani a kellő időben. Tényleg tiszteljük már meg a másikat ezzel az előjoggal.

Én sem értem a problémádat igazán, biztosan összetettebb, mint ahogyan leírtad.

2011. okt. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az elsőhöz, csak még annyit tennék hozzá, hogy nagyon sokan babonásak, lehet, hogy a sógornőd is az, és valószínű ha terhes nem szeretné még senkinek elmondani a nagy hírt, ezért ne haragudj rá.
2011. okt. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Lehet elég fura volt a kérdés és az a baj hogy nem írtam le az előzményeket. Mikor az első babám vártam pontosan ebben az időszakban borzasztó depressziós vagy a másik véglet indulatos sőt néha már agresszív voltam. Nagyon örültem a terhességnek akkor is de ezzel nem tudtam mit kezdeni rengeteget sírtam és ha egy icipici konfliktusba keveredtem már támadásnak vettem és egyből keményedett a pocakom is.

Most nem ez a helyzet Hála az égnek, de vannak erre a hülye érzésre utaló jelek megint és félek hogy később ugyanúgy elhatalmasodnak mint korábban.

Olyan 23, 24 hetes koromra jobban lettem agyilag de akkor kezdődtek a testi problémák. Lehet hogy azokat is a sok negatív gondolattal vonzottam be. Igaz mint már írtam most nem vagyok annyira elmebajos, és csak arra lennék kíváncsi hogy ennyi belefér e a hormonok által okozott kavarba, vagy ezek már a nagyobb probléma előjelei.

2011. okt. 25. 13:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz kell fordulni minden ilyen tip. problémánál. Az, hogy mennyire hormonális és mennyire lelki oka van, ez hosszabb vizsgálat eredménye.
2011. okt. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tuti hormonalis. Se a terhessegem elott se utana nem voltam olyan agressziv mint varandosan. Ölni tudtam

Volna barkit aki nem az erdekeimet szolgalta,tette. Valoszinuleg a babat vedtem tudatalatt mindentől

2021. márc. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!