Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Influenza elleni oltás....

Influenza elleni oltás. Beadatjátok, vélemények?

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 19:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

én soha nem oltattam magam influenza ellen.

mikor a fiam vártam akkor tört ki és tombolt a h1n1 örület. akkor sem...

most ujra babát várok, de nem tervezem most sem. hacsak a dokim kifejezetten nem javasolja vagy a környékünkön nem lesz nagy járvány.

2011. okt. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én így terhesen biztosan nem, viszont épp most kérdeztem a "kisgyerekeknél", hogy a nagyot beoltassam-e mert januárban születik a pici. Apát is beoltatnám. Különben mi be voltunk oltva tavaly csak a gyereknek nem mertem beadatni de most nagyon gondolkozom rajta. Nekünk semmi bajunk nem lett tőle, én el is felejtettem, hogy be lettem oltva.
2011. okt. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én nem valószínű, h beoltatom. Nagyon kétoldalú ez a dolog. Ha oltatsz azért aggódsz, ha meg nem akkor azért.Én sokat vagyok itthon, úgyhogy remélem nem kapok el semmit.

11 hetes km

2011. okt. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én beoltatom, eddig is mindig beoltattuk magunkat, sőt az ovis lányom is megkapta meg megfogja idén is!
2011. okt. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

2010 januárban született a lányom, akkor tombolt a h1n1, nagy vacilálás után kb.30 hetesen döntöttem úgy, h mégis beoltatom magam. Már minden nap arról szólt, mikor döntenék helyesen.végül nem bántam meg. Hiába nem nagyon jár valaki el otthonról és amit lehet megold a család, vannak olyan helyek amikor más nem tud elmenni a várandós helyett, vérvétel, UH, vizsgálatok és ott is a többi várakozótól el lehet kapni.

Most még két hetem van hátra már várandósan nem oltatok, de ha lehet szoptatás alatt akkor vszínűleg élni fogok vele, már jó pár éve oltatom magam és azt mondják minél többfélével oltat az ember annál jobban védett lesz. ugyanis időnként visszatérnek a kórokozók és ha már oltott vagy ellene akkor nyert ügyed van. Apát és a nagyot is szerintem oltatom, h ne hozzanak haza valamit a kis védtelen újszülöttnek, aki még nem oltható.

2011. okt. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A h1n1 nél mi is oltattuk az egész családot de csak azzal a simával nem. Nem is lett semmi bajunk.A sógornőm akkor várt babát ő is oltatott elsők között, azt mondták így a baba is védve van születése után 6 hónapig. Azt hiszem 3. trimeszterben már nem adják be. Most nekem van pici babám a nagy meg ovis, még nem tudom hogy oltassunk e. Majd a gyerekorvostól megkérdezem amit ő mondd azt tesszük. Elkezdtünk béres cseppet szedni azért, védeni kell valahogy a picit.
2011. okt. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Atroposz ***** válasza:
Nem oltatom be magam és nem is félek hogy elkapom .
2011. okt. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

2009 december végén 13 hetesen beadattam a h1n1 elleni védőoltást. Minden nap 140 km-t vonatoztam, középiskolásokkal együtt 2 olyan megyén át, ahol sok volt a fertőzött, én ezért adattam be. Nem lett semmi bajom, még csak hőemelkedésem sem volt, a kisfiam is makk egészségesen született.

16 hós kisfiú anyuja

2011. okt. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 kíváncsicska ***** válasza:
100%
Én sem oltatom magam.Nem azért mert nem járok sehova,hanem úgy gondolom ez a nagy felhajtás teljesen felesleges.Manapság minden túl van reagálva.A betegség az betegség.Ha jönni akar akkor is jön.Az ismeretségi körömben volt nem egy olyan aki beoltatta magát és beteg lett,sőt rosszabbul viselte mint aki nem oltatta be magát és úgy lett beteg.Ami viszont a legnagyobb visszatartó erő, hogy a H1N1 alatt egy ismerősöm anyukája beoltatta magát a vírus ellen, elkapta és sokáig feküdt horházban életveszélyes állapotban.
2011. okt. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Pont most akartam feltenni ezt a kérdést! Én is ezen vacilálok! Soha nem adattam be ilyesmi oltást magamnak, de most nagyon azt mondják a tv-k, hogy a kismamák mindenképp oltassák be magukat, mert a veszélyeztetett csoportba taroznak. De annyi minden van ellene is, vagyis annyi rémhírt hallani. Holnap megyek a védőnőmhöz és megkérdem, hogy mit mond. Valaki írta, hogy az utcsó trimeszterben nem adják már be, akkor viszont lecsúsztam róla, mert én most vagyok 27 hetes. Majd holnap rákérdek. Ma volt a tv-ben reggel (www.rtlklub.hu oldalán a reggeliben szerintem visszanézhető vagy az oldal napidoktor rovatában), az oltásról volt szó. Csak fél füllel tudtam odafigyelni, azt mondták, hogy most még időben van aki be akarja adatni, mert az influenza kb januártól kezdődik. Ott is ajánlották a kismamáknak az oltást. De mintha az rémlene, hogy a szoptatás első 6 hónapában nem lehet, csak azért írom, mert valaki írta, hogy ha megszületik a babája, utána beadatja. Nem vagyok benne biztos, de mintha ezt mondták volna. Esetleg keress rá a neten, de egy orvos is biztos tud válaszolni. Viszont aki terhesen beadatja, az védve van és ha szopiztatja a babáját, azzal a baba is védett.
2011. okt. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!