Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magyarországhoz képest más...

Magyarországhoz képest más országokban milyen más terhességgel, szüléssel kapcsolatos szokásokat ismertek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 26. 19:51
 1/9 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Szia! Én Spanyolországban szültem. Hát, én az otthoni szokásokat nem ismerem... De pl ami itt meglepett az az hogy a szülés utáni első éjszakát az apukának bent kell tölteni a kórházban. Császáros voltam, a férjem vette fel éjszaka a babát amikor szoptatni kellett. A nővérek nem csináltak a fürdetésen kívül semmi. De nem is bánom, jó élmény volt. :)
2011. okt. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Romániában nincs apás szülés, a császárt altatásban végzik és császár utáni első 24 órában nem kelhetsz fel az ágyból.
2011. okt. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
En is kulfoldon szultem. Itt meg orvos nem volt a koriban, mert epp unnep volt.
2011. okt. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Előző ez melyik ország?
2011. okt. 26. 21:50
 5/9 anonim ***** válasza:

Németországban Pl a szülés elött megkérdezik,hogy akarsz szülni:császárral,vagy természetes úton...:S hab a tortán:akarsz szoptatni,vagy sem?..:S

Ezeket leszámítva én nagyon meg vagyok mind a terhesgondozassal,mind a szülés témával elégedve.Öszinten,én otthon nem szeretnék szülni.

Ja,ami meg érdekes,a babák Pl koldokcsonkjat nem kell semmivel kenegetni.Ja és szülés után nem furdetik meg,csak másnap :) A kórházba nem kell vinni Neki semmit/Neked se(Pl pelus,neked betét)

Üdv nemsokára 2gyermekes anyuci

2011. okt. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Amit nagyon "irigylek" otthonról az a fogadott orvos,Sajnos nálunk az ügyeletes kapja a szülést.Bár nekem tökéletes volt a szülésznom,mégis nyugodtabb lennék,ha azzal szulhetnek aki végigkíséri a terhességet,akiben megbizom.

2011. okt. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szia kedves utolso elötti! hol laksz pontosan németországban? en is kint elek es ha lehetne lenne egy pár kerdesem a kinti szülesröl mert en is ott fogok szülni. megadnád az e-mailed cimet? elöre is köszi
2011. okt. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Na most eszembe jutott még pár dolog. :) Itt Spanyolban sem kellett betét, sem hálóing. A császárnál nem lehetett bent a férjem de utána rögtön kivitték neki, az őrzőben is együtt voltunk 5 órát 3asban. És nem kértek papírokat sem hogy házasok vagyunk-e vagy sem (akkor még nem voltunk), csak ráírták a baba nevét amit én mondtam.
2011. okt. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy igy bele kerdezek, de Amerikaban szult valaki? Ott miben mas?
2011. okt. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!