Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák akinek magas lett a...

Kismamák akinek magas lett a vizeletében a BIL, UBG, és a KET? Nagy a baj?

Figyelt kérdés
írnátok nekem hogy nektek mit mondott a doki? 36+5 hetes km
2011. okt. 27. 19:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Beszéltél már a dokiddal? mert sztem ezek nem jók ha jelen vannak (bilirubin,Urobilinogén,keton)
2011. okt. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1ső vagyok, ezt találtam



A TELJES VIZELETVIZSGÁLAT NORMÁLÉRTÉKEI: (A legcélszerűbb a reggeli, első vizeletből vett mintát vizsgálni, mert a kóros sejtek jelenlétéről ez adja a legteljesebb képet.)


Ph vegyhatás: 5 – 8 (Az érték a táplálkozástól is függ)

Vizelet-fajsúly: 1003 – 1030 (Az érték a folyadékbeviteltől is függ) Fehérje: negatív (pozitív értéknél a kevés is kóros, vesefunkciós vizsgálatok kellenek)

Vizelet-cukor: negatív (Ha pozitív, akkor vércukor meghatározás szükséges, ugyanis a „veseküszöb" feletti vércukor jelenik meg a vizeletben.)

Keton: negatív

Urobilinogén (Ubg) normál (Betegség nélkül is megjelenhet a vizeletben)

Bilirubin: negatív (A két utóbbi anyag jelenléte, illetve kóros szintje májbetegséget jelez)

Nitrit: negatív (Ha pozitív, akkor kórokozó baktérium jelenlétére kell gondolni)

Üledék: Negatív (Mikroszkóp alatt vizsgálják, azt kutatva, van-e valamilyen sejtelem, esetleg baktérium a vizeletben. Ha igen, akkor tenyésztéses vizsgálat következik. Vér megjelenése utalhat kőre, tumorra, férfinél prosztata megnagyobbodásra, gyulladásra. Nőknél néhány vörösvértest esetleg a menstruációs ciklus közelségét jelentheti.



Kiemelem a lényeget: Urobilinogén (Ubg) normál (Betegség nélkül is megjelenhet a vizeletben)

Bilirubin: negatív (A két utóbbi anyag jelenléte, illetve kóros szintje májbetegséget jelez)

2011. okt. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
ma este megyek dokihoz, lehet azért lettek ezek az értékek, mert az epémet nyomja a babó, elég sokszor hánytam is epét:(( Remélem nem komolyabb és köszönöm a választ
2011. okt. 28. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!