Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sok a 9 és a 4és fél év...

Sok a 9 és a 4és fél év korkülönbség?

Figyelt kérdés
Jelenleg 14 hetes kismama vagyok,mire megszületik a pici a nagyfiam 9, a nagylányom pedig 4 és fél éves lesz.Itt majdnem mindenkinél kisebb korkülönbséget láttam.Szerintetek nem sok?
2011. okt. 28. 18:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
Sok. De most már nem mindegy?
2011. okt. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

két gyerek között 9 év különbség, tök jó


nem volt kicsi-pici agyrém szituáció, nem volt féltékenység, 5-6 év otthonlét......


nálam kis korkulónbség szóba sem jöhetett volna

2011. okt. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

De teljesen mindegy,ezért nem fogom megölni!!!!!!

Még jó,hogy ilyen jókedvű anyukák vannak itt.:(

2011. okt. 28. 18:15
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális,jókedvű választ!Én is úgy érzem,hogy könnyebb lesz,mert a nagy suliba,a kicsi oviba,így többet tudok lenni a picivel.Csak a betegségektől félek,hogy hazahozzák a gyerekek.
2011. okt. 28. 18:18
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem a nagylány 10 éves, a pici 6 hónapos. Tudod, milyen lelkes, és milyen nagy segítség? Tisztába teszi, sőt... Múltkor mondtam neki, hogy kimegyek az udvarra, addig a picinek hűl a víz, csinálok tejpépet, és akkor megetetjük. Mire visszajöttem, éppen pelusozta. Mondom, mindjárt hozom a pépet. erre mondja, hogy ő már megetette, tett a vízbe tejpépet, és híg lett, ezért tett hozzá, megkóstolta, nem volt meleg, és már meg is etette. Én örülök a 10 évnek, mert mint írta valaki, a féltékenység is kimaradt. A 4,5 év is jó szerintem, mert már felfogja, hogy mi is a az a kistesó, és az ovi már eléggé lefoglalja.
2011. okt. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2 nagy lányom van.14 és 12. Most 16 hetes terhes vagyok. Nekem nem sok. Fantasztikus újra átélni és teljesen más mint anno. Aki fel van készülve annak nem sok..
2011. okt. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

szerintem a kis korkülönbség a legrosszabb, nem jön be futószalgon szülni 2-3 gyereket


nekem most a kicsi 2,5 éves, de nem tudnám elképzelni, hogy legyen egy 1 év alatti gyrekem is még mellette


ugyanígy voltam amikor nagyfima kicsi volt


hugaim és én köztem 5 év van, párom és öccse között szintén, arr már azt mondom jó, de még több jobb

2. voltam

2011. okt. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem vagy legyen nagy a korkülönbség (tbb mint 10év) vagy legyen futószalagefektus. A köztes nem szerencsés
2011. okt. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem sok.

Aki kis korkülönbség párti annak bizonyára sok.

Nekem nem, egyáltalán, sőt, nekem ez a tökéletes.

Bátyám és köztem is 9 év van, imádjuk egymást. Mindig is jóban voltunk.

Nem csak korkülönbség kérdése ez, hanem szülői nevelés kérdése is!

Egy lányom van, neki 5-6 évig nem lesz tesója, én eleve így tervezem. Én látom ennek a pozitív oldalát. Ha te is látod, akkor nincs gond.

2011. okt. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért lenne rossz. Köztem és a húgom közt 13 év van. Na és? Teljesen jó testvérek vagyunk. Vannak barátnőim, akik közt és a testvérük közt 1 vagy max. 2 év a korkülönbség, és világ életükben utálták egymást, kis korban a féltékenység miatt, és felnőttként sem lett jobb. Sőt ez a családomban is így van. De amúgy meg aki kis korkülönbséget akar akkor jó az ő dolga, ha neki így a jó, hajrá.

Szóval szerintem egyáltalán nem sok, és nem lesz semmi gond. Boldog babavárást! :)

2011. okt. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!