Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » JÓ uh-n (2D/4D) látható lenne...

JÓ uh-n (2D/4D) látható lenne a magzat arcán, ha beteg volna?

Figyelt kérdés

pl. kromoszóma rendellenességre gondolok. (down és társai)


Szerintetek egy jó szonográfus ki tudja szúrni?

Egyáltalán látszik az uh-n?

Persze nem korai uh-ra gondolok, hanem pl a 30. hét után történt 4d-re ahol jól láthatók már az arcvonások, mimikák stb...


2011. okt. 29. 07:34
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

szerintem nem.

és egy jó orvos el sem mondaná ha még is, mert nem lenne biztos benne vérvétel és egyéb fontos vizsgálatok nélkül.


pont ahogy egy jó orvos soha nem mondja 12-ik héten mit lát a lábak között.

2011. okt. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sztem meg egy jó orvos pont, hogy elmondaná, ha vmi nem tetszik neki és már küldené is az anyukát mindenféle vizsgálatra.

Az én dokim megmondta 12 hetes Uh-n, hogy kislány lesz. Miért ne mondaná meg, ha látja.

(persze nem azt mondta, hogy gratulálok, anyuka, lánya lesz, hanem azt, hogy nagyon lánynak néz ki.)

Mint tudjuk soha semmilyen vizsgálat nem 100%-os.

2011. okt. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy jó orvos 4D-n meg tudná mondani. Mondjuk egy genetikus (ismerek is ilyet)aki nagyon jól ért az UH-hoz és még a genetikai rendellenességekhez is. Egy nőgyógyász szerintem csak azt látná, hogy valami furi van a baba arcával...hogy tovább küldené-e az már kétséges...(sajnos volt is ilyen ismerősöm, "olyan furik a szemei a babának, meg a homloka is magas...de biztos anyától örökölte...és mindig ökölben van a kis keze..."ahhha...egy genetikai rendellenességgel született, a csontosodás zavart, így ez látszik a pici arcán és az újjai is össze vannak nőve. Egy genetikus valószínűleg tudta volna-vagy legalább eszébe jutott volna-, hogy nem biztos, hogy mindig ökölben van a pici keze ilyen fura arc mellett...)Egy genetikus tudja azt, hogy egy adott genetikai betegségnél az arc fejlődési rendellenessége mellé milyen más rendellenességek tartoznak, és azokat is meg tudja nézni(mert tökéletesen ismeri magát a betegséget).

És szerintem is egy jó orvos ha kiszúr valamit (még ha nem is biztos benne) elmondja, neki főleg nem hiányzik, hogy szülés után derüljön ki-mert akkor nyilván :a./nem látta, b./miért nem mondta=> mindkét eset igencsak pergyanús...

2011. okt. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A down kórt a 12 hetes UH-n szűrik. A nyaki redő vastagsából és az orrcsont meglétéből lehet következtetni rá.

A 18-20 héten is van egy genetikai UH. A 30. hét után már nem az ilyen betegségeket szűrik, ekkor már úgysem lehet megszakítani a terhességet.

2011. okt. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

Igen látszik!

Pl nekem down kór gyanús volt a babám, elmentünk uh-ra az istenhegyire, ahol olyan dolgokat tudtam meg hogy lehet látni egy downos babán, amit nem is hittem volna.

A doktornővel együtt néztük, számoltuk az ujjperceit, a szívét 2D-n. Sőt még azt is láttam, hogy kisfiú, és nekem mindig egyértelmű éppen melyik testrésze látszik az uh-n.

Én speciel mindent látok uh-n, ahogy a doki, a 18. héttől kezdve, nem is kellene magyarázni. De érdekes, hogy a férjem meg nem látja, amiket én. Szerintem ez totál egyénfüggő, ezért is nem mindegy az ember milyen szonográfushoz megy.

2011. okt. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!


Kedves utolsó előtti válaszoló!

TUDOM, hogy mit-mikor szűrnek, nem is ez volt a kérdés.

Hanem az, hogy LÁTSZIK-E egy babán ha beteg?

Ugye a DOWN sem szűrhető 1000%-an az orrcsontból és a tarkóredőből!


Viszont egy nagyobb babán akinek már az arcvonásai tisztán kivehetők (30. hét után 4d-n) akkor talán észreveheő.

Nyilván semmit nem lehet tenni, de szülés után szembesülni vele sz.tem nagyobb trauma....

Bár ne kellene soha...

2011. okt. 29. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!