Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha választani lehetne ti...

Ha választani lehetne ti melyiket választanátok császár vagy a normál szülést?

Figyelt kérdés
nagyon félek a szüléstöl eddig nem volt semmi gond de ahogyan közeledek a végéhez annál inkább...
2011. okt. 29. 09:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha lehetne választani, én akkor is a babám érdekeit tartanám szem előtt, és az utolsó pillanatig várnék és a babám állapotától tenném függővé, hogy neki melyik a jobb.

Mert az anya szempontjából szerintem egyik se sokkal jobb a másiknál.

2011. okt. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a természetes szülés jobb, hamarabb felépülsz belőle, mint egy császár után. Nekem is volt gátmetszésem, 4320 grammal született a babám, de én örülök, hogy nem kellett császározni, habár nem volt könnyű, de mindennél többet ért, hogy rögtön magamhoz ölelhettem a kislányomat!


Könnyű szülést kívánok Neked, és jó egészséget!

2011. okt. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha nincs akadály a hüvelyi szülésnek, akkor mindenképpen azt. Habár én nem Mo-on élek és most nagyon a császár felé hajlok :( Nem akarom, de az idekinti idióta szülészgárdától jót nem várok. Mo-on én ilyet nem láttam, ami itt folyik.
2011. okt. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Csakis hüvelyit.

Eddig kettő volt. Egy nehéz és komplikált, meg egy könnyű.

Minden reményem, hogy a harmadik is az lesz! (májusban :o)

2011. okt. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a normál szülést választanám, ha minden rendben zajlik mindkét félnek ez a jobb. Az igaz, hogy császár alatt maga a "szülés" nem fáj, viszont mindent összeadva (epidural/spinál szúrás, a fájdalom miután a hatásuk kimegy, az utána lévő 2-3 nap, plusz a min.2 hét hasi műtét utáni lábadozás, ha esetleg mellékhatásként beáll a fejfájás vagy altatás után a hányás...:S)a császár sokkal fájdalmasabb és tovább is tart. Én nem akartam de muszály volt a császár, és úgy irígyeltem a többi anyukát akik csak úgy ki-be "ugrálnak" az ágyból-hozzám képest...
2011. okt. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én az elsőt sürgősségi császárral szültem, altatásban.

Lehet, hogy sokan kiakadnak/megköveznek, de a másodikat is császárral szülöm. Nekem semmi problémám nem volt sem a sebemmel, sem azzal, hogy nem éltem át a szülés misztériumát.

Sok nőt ismerek, aki a természetes szülése után rengeteget szenvedett a gátsebe miatt, én inkább kihagyom.

2011. okt. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én nagyon sima szülés párti vagyok,három gyerköcöt szültem már így.Most várom a negyediket és ezt a kérdést most én is föltehettem volna,mert a héten a dokim pont azt mondta hogy gondolkodjak el rajta hogy milyen szülésem legyen.Azt mondta hogy valószínüleg nagyon nehezen fogok majd tágulni és biztos hogy ezer felé fog szakadni a méhem,mind ez azért mert volt egy nőgyógyászati műtétem és a hegek miatt fog ez így alakulni.Sajnos én a fiaimmal is repedtem rendesen és kb másfél órába telt még a doki odabenn összevarrt,nekem ez borzasztóan fájt,még ma is egy rémálom pedig már 9 éves a kisebbik fiam.Nagyon félek én is de még mindig a sima szülés felé hajlok.
2011. okt. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
ez nem is kérdés! hüvelyi szülést! egyet szültem, most várom a másodikat, várom , hogy újra átéljem, persze fáj, de nagyon hamar rendbejösz utána, ellentétben a császárral.
2011. okt. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Huvelyit.

Eddig ketto volt es lesz harmadik is, de egyaltalan nem felek tole.

Valahogy mar az elso babat varva sem feltem a szulestol, sem attol hogy csaszar lehet, sem attol, hogy a huvelyi milyen lesz, nem is gondoltam ra igazan, csak pozitiv izgalom volt bennem, nagyon vartam.

Miutan rajottem, hogy milyen a huvelyi es arra, hogy szuper volt (igaz, en nagyon keveset vajudtam, a kitolas is hamar ment es gatmetszesem sem volt, se semmi egyeb gondom), azotan a masodik gyereket varva mar azon aggodtam, hogy nehogy csaszar legyen. Mert mar tudtam, hogy jo az egyik es nem akartam kiprobalni milyen a masik.

A harmadikkal is igy vagyok: ha muszaj lenne a csaszar akkor csinaljak meg, de meg a gondolataimbol is igyekszem kizarni a lehetoseget, huvelyit akarok.

2011. okt. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Volt egy hüvelyim és 2 császárom,hááát 100x inkább császár!De a babád egészsége a legfontosabb...minden más csak mellékes.
2011. okt. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!