Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A héten voltam terheléses...

A héten voltam terheléses cukor vizsgálaton az éhgyomori jó lett, a terhelt pedig 7,4. A nőgyógyász azt mondta magas, mert 7-ig jó, a belgyógyász meg azt, hogy jó mert 7,8 -ig jó. Nálatok hogy volt? Melyik vajon a jó érték?

Figyelt kérdés
2011. okt. 29. 09:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Jó az eredményed, csak szeretik a kismamákat diétára fogni :)

Egyébként a 7 és a 7,8 között is kicsi a különbség, és egy vizsgálat nem vizsgálat...

2011. okt. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!! Tényleg nehéz így kiigazodni, h melyik a jó, ha mindenki mást most. Nekem az éhgyom. volt 4,1 a terhelt 6,8.

Szerintem ne ess kétségbe! Próbálj meg kicsit kevesebb szénhidrátot, cukrot enni. A gyümölcsökkel is finoman (banán, barack). Nem lesz ott baj, hidd el! Szerintem ha kicsit erre odafigyelsz, ez az érték nem lesz magasabb.

2011. okt. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A belgyógyásznak és a nőgyógyásznak is igaza van. 7,8 fölött számít valaki terhességi cukrosnak és akkor már komolyan figyelni kell, orvossal konzultálva. Viszont 7 felett veszélyeztetett vagy. Nem kell pánikba esni, de néhány dologra nagyon oda kell figyelni. El kell felejteni az összes fehér lisztből készült és a cukros dolgokat valamint a szőlőt, a banánt. A legjobb, ha napi 5* eszel 3 óránként elosztva és mindig keveset. Ha ezt betartod, nem lesz semmi baj. Nekem 7,2 volt a terhelt értékem az első mérésnél. Én betartottam szigorúan a fentieket, a 30. héten 6,9 volt az értékem, aztán a 36-on 6,7. Teljesen egészséges babám született (tegnap volt 1 éves). Szóval ne aggódj, csak figyelj az étrendre!!!! Ja és kérd meg a dokit néhány hét múlva, hogy ismételje meg a vizsgálatot! Az enyém ebbe szó nélkül belement! csak ügyesen és boldog baba várást!!!
2011. okt. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem 6,7 lett a terheléses cukrom, és arra is azt mondták, hogy emelkedett. A referencia tartomány 3,3-6 mmol/l. Neked mennyi a ref tartomány a leleteden?
2011. okt. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, az igaz, hogy 7,8 fölött számít terhességi cukornak.
2011. okt. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Nekem nem volt megadva referencia tartomány.
2011. okt. 29. 10:38
 7/8 anonim ***** válasza:

Na akkor megnyugtatlak: Baranyai doktornő (gestatios diabetesben az egyik legnagyobb orvosunk) 7.8-ig normálisnak tartja és csak afölött fogja diétára a kismamát. Fontos, hogy hányadik héten vették le, van-e a családban cukros. Ha van cukros és a 27. hét előtt vették le, akkor lehetne kérni egy ismétlést pár hét múlva.

Nem kell szigorú diétát tartani, max fogd vissza a fehér kenyeret és a cukrot.

2011. okt. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Nekem 7,3-ra azt mondta a dokim tökéletes!
2011. okt. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!