Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességem alatt jobban meg...

Terhességem alatt jobban meg voltak bennem az anyai ösztönök, mint most, hogy már megszületett. Ez normális?

Figyelt kérdés

Nagyon vártuk a picit, inszeminációval sikerült. Terhességem alatt végig azon izgultam nehogy koraszülött legyen, vagy valami más baj történjen velünk, rendben legyen a szüléssel is minden. Aztán elfolyt a magzatvizem, jöttek a fájások, és kibújt a babám, a hasamra rakták, de nem éreztem azt az érzést, amit itt mindenki írt, hogy elfelejtem a fájdalmat és csak a babára tudok gondolni. Én arra gondoltam miközben a hasamon volt, hogy jajj most jön a varrás és fájni fog-e. Másnap is ha belegondoltam a szülésbe csak a fájdalomra tudtam vissza emlékezni. Nem sírtam a boldogságtól amikor megláttam, pedig amikor itt a ti kérdéseiteket és válaszaitokat olvasgattam a témában akkor gyakran elérzékenyültem.

Mi lehet velem? :(


2011. okt. 30. 09:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes, de lehet, h neked kicsit alacsonyabb a fájdalom tűrési küszöböd és ezért koncentráltál a fájdalomra folyamatosan. Talán később, ahogy szoptatod és gondoskodsz róla kibuggyan belőled az érzés. De szerintem ott van benned, csak a fájdalom az amire gondolsz sokat, többet (nyilván mert fáj). Szerintem később ez változni fog, ahogy újra erősebb leszel.
2011. okt. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ráadásul ki is vagyok merülve az éjszakázástól, hogy van, hogy órákig csak sír és nem lehet elaltatni és ilyenkor arra gondolok, hogy minek kellett nekem gyerek :( De egyébként nagyon szeretem, csak ilyen fura érzéseim vannak :((
2011. okt. 30. 09:22
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
én még csak 26 hetes vagyok, de tudom, nem lesz könnyű menet. De nem érdekel, mégis akarom, várom, h igenis felkeljek hozzá, hiszen ő az én kis életem, a mindenem! Tőlem függ, ahogy a te babád is tőled! Próbálj erre gondolni, h neki most te jelented a mindent, rád számít, ha éhes, ha fáj valamije, vagy csak figyelmet szeretne! Ahogy csinálgatod, rendezgeted őt, gondoskodsz róla ki kell alakuljon benned az ösztön, h nem nyűglődsz, h fel kell kelned megetetni hajnali fél 3-kor. Vagy amikor elfáradsz, akkor figyelned kell rá és nem tudsz akár aludni. Persze, nyilván fáradt vagy... De rá vártatok, itt van a kis bébid! :)
2011. okt. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne izgulj nekem se rögtön jött.Én se éreztem azt a felfoghatatlan érzést.Aztán csak azon kaptam magam, hogy folyton vigyorgok rá és puszilgatom.Már el se tudom képzelni milyen volt, amikor nem volt még.
2011. okt. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
szia, en csak egy rokon tapasztalatat tudom elmondani. O sem volt rogton nagyon happy, ezt lehet, hogy a hormonok is befolyasolhatjak. Ne izgulj, el kell telnie egy kis idonek, amikor majd azt mondod, hogy bevallalnal rogton egy masodikat is. Hidd el, hogy sok lanytol hallottam, hogy szinte szomoruak voltak szules utan, nekik is nehez volt az ejszakazas. Bele fogsz jonni!!! Anyukad tud neked segiteni? Az jo, ha van egy kis segitseg ilyenkor. Ne tartsd magadban a felelmeidet es a gondolataidat. Beszelj valakivel, aki megert teged:)
2011. okt. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
én nekem amikor megszületett a szüléssel semmi nem volt,nagyon boldog voltam amikor megszületett,és el is felejtettem minden fájdalmat. de amikor kint sétáltunk az utcán és kérdezték,hogy kié a baba annyit mondtam,hogy enyém,nehezen jött a számra az hogy a "fiam,gyerekem",de egy-két hónap után elmúlt,és most már büszkén vállalom,és mindenkinek mutatom,hogy az "én nagy fiam". szerintem egy kis szülésutáni depresszióban szenvedsz,de ez nem baj,majd elmúlik. mindenki másképp reagál a stresszre,mert ez is stressz,pozitív,de stressz,és egy egész élet változik most meg,valószínűleg ez a szülés után tudatosult/nem tudom érted-e mire gondolok/. arra,hogy persze a terhesség alatt is tudtad,de amikor megszületik az már megmásíthatatlanul ott van és felelősség,és az élete a te kezedben van,mert önmagát ellátni nem képes. elfog múlni,és lesz egy olyan pont amikor azt mondod,hogy igen nagy örömmel kelek fel hozzá,de jó hogy itt van,és mihez is kezdenék nélküle. a baba meg majd megszokja a környezetét és kevesebbet fog ő is sírni.mindkettőtöknek időre van szükségetek.
2011. okt. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez normalis, majd jonni fog.

Erdekes, hogy szules elott en is biztos voltam abban, hogy minden friss anyuka mennyei boldogsagot erez es bog a szuloagyon, hiszen a filmekben is mindig ezt latni es maris megvan benne minden anyai erzes.

De egyaltalan nem.

Biztos vannak, akiknel ez elmondhato, de elso gyerekeseknel boven vannak azok is, akiknek ido kell a teny feldolgozasahoz.

Azota konyvben is sokszor olvastam errol. Azert nagyon nehez dolog hirtelen elfogadni azt a tenyt, hogy eddig te voltal, terhesseg alatt mindenki rad figyelt, elkepzelted 1000szer a babat, hirtelen meg ott a baba, idegen az arca, neked mar nincs pocakod, mindenkit a baba erdekel, jobb esetben talan megkerdezik, hogy minden rendben van-e, de sokszor nem. Es persze mindenkit a cicid izgat, hogy van-e tejed. :)

Szoval az egyik konyvben irtak, hogy sok no inkabb meglepodik, van, aki kenyelmetlenul is erzi magat, mert nem sir, mert szokatlannak erzi a helyzetet es nem termeszetesnek, ebbol viszont kialakulhat egy enyhe depresszio is, mert ugy erezheted, hogy nem viselkedsz normalisan, nem vagy jo Anya, nem ugy, mint masok.

Pedig ez nem igaz, csak ido kell.

En peldaul akkor bogtem eloszor boldogsagomban, amikor a fiam 4-5 hetesen eloszor mosolygott. Epp enekelgettem neki, az olemben volt es vegre egy igazi, boldog reakciot kaptam tole vissza.

Addig is az anyja voltam, ellattam maximalisan, de minden nap ugy keltem, ugy fekudtem, hogy valami gond van velem, mert nem erzem azt az erzest, amit elkepzeltem.

Nah, ezutan beindult.


Viszont a masodik gyereknel mar ott a szuloagyon hatalmas katarzisom volt, amikor meglattam, abban a pillanatban ereztem, hogy O az enyem, az en gyermekem. Nyilvan akkor mar bennem volt az anyai erzes, nem kellett "felepulnie".

2011. okt. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!