Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Munkahelyeden sikerült a 12....

Munkahelyeden sikerült a 12. hétig titokban tartani a terhességed (első babánál)? Nem látszott a pocakod és nem voltak feltűnőek a tüneteid?

Figyelt kérdés
2011. nov. 1. 12:08
1 2
 1/11 Bazsii05 válasza:
9%
Nem voltam még terhes
2011. nov. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
16. héten mondtam el a főnökömnek, és a többieknek. A kollégáim már sejtették, nagyon tájékozott voltam babás dolgokban.
2011. nov. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%
lehet, hogy sikerült volna ,de nem is akartam eltitkolni.A beosztásom nem olyan, hogy másnap odaül valaki a helyemre és ezzel meg van oldva a probléma. Úgy tartottam a korrektnek ha adok időt a főnökeimnek, hogy a megoldják a dolgot. Saját magam is munkáltatói jogkör gyakorló vagyok, így találkoztam már több féle megoldással. Sokkal korrektebb a dolog ha valaki időbe szól. Ettől még volt olyan eset, amikor valakiről már mindenki tudta, hogy terhes, csak én nem. (nem hivatalosan persze én is, mert a legjobb szándék mellett is megesik, hogy valaki elszólja magát) A munkáltatóként ha tudom és lehetséges akkor igyekszem lojálisan megoldani a kismamák munkajogi helyzetét. Nem tehetek semmit ha valaki egyik pillanatról a másikra állít kész tények elé, csak akkor egy kicsit rosszabb szájízzel teszem meg ugyanazt, amit akkor is megtettem volna ha valaki a együttműködő velem szemben.
2011. nov. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%
Nekem már az elején látszott mert nagyon felpuffadtam de én egyből táppénzre jöttem ahogy kiderült aznap már be se mentem veszélyeztetett vagyok.
2011. nov. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a 20.héten szóltam pedig akkor már jó sokat híztam addigra (8kg-t), sokat nőtt a hasam is de olyan ruhákat hordtam hogy takarjam. Nem mondta senki, hogy sejtette volna, szerintem nem vették észre.
2011. nov. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem azért tartanám titokban, hogy inkorrekt legyek. Nem úgy képzelem, hogy 12 hetesen bejelentem, majd a 13. héten már nem is megyek, valószínűleg 6-7. hónapig még dolgoznék. Nem is akkor van gond, ha minden rendben van, mert akkor ugye a munkajog véd is, de ha nem marad meg, akkor viszont már egyértelmű, hogy babaprojekt van és akkor már simán kirúghatnak ezért (persze valami más ürüggyel). Van aki a családban sem mondja el addig, ha nem szeretné, hogy sajnálgassák, kérdezgessék. Szóval szerintem 12. hét még nem az inkorrektség kategóriája. Csak tartok tőle, hogy feltűnő lesz... Amúgy még nincs baba, csak projekt...
2011. nov. 1. 13:49
 7/11 anonim ***** válasza:
10%
Én nem akartam titkolni, így a 6. héten jelentettem be a főnökömnek (férfi), előbb, mint a szüleinknek. Reggelente olyan rosszul voltam, hogy a fürdőszoba padlóján feküdtem hosszasan. Emiatt aztán gyakran késtem reggel, de mivel szóltam, hogy mi van nem volt ebből gond és hál'Istennek csak a 10. hétig voltam ilyen nagyon rosszul. Pocakom nem látszott kb. félidőig, de gyakran eltűntem a mosdóban és már nem ettem együtt a többiekkel, mert sokszor fogott el az undor és így biztos levágták volna, hogy mi a helyzet.
2011. nov. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
16%

Nekem egy csütörtöki napon pozitív tesztem lett és csak azért mentem be pénteken, mert tudtam, hogy laza napom lesz.Hétfőtől már táppénzen voltam.2 hét táppénz után mentem uh-ra ahol megállapították a terhességet és a lelettel mentem a főnökeimhez (házaspár)akiknek az asztalra dobva a papírt szemtől pofába közöltem:terhes vagyok.Még egy hétig táppénzen voltam, mert ezzel csak saját magamat akartam védeni a kirúgástólMihelyt meglett a kiskönyvem, már mentem is és végül a 26.hétig dolgoztam, mert állandóan keményedett a hasam.

Nem voltam veszélyeztetett terhes de jobbnak láttam így én is, meg a dokim is.Végül 5 nappal túlhordtam a lányomat aki ma 10 hónapos.

Nem akartam kiszúrni a főnökeimmel, de olyan volt a munkaköröm, hogy esetenként 20-25 kilós dobozokat emelgettem így nem akartam megkockáztatni egy vetélést.

Ezt elmondtam nekik is és voltak súrlódások, amíg dolgoztam, de szépen váltunk el végül.Ajándékot is kaptam tőlük és a csapattól és várnak vissza dolgozni.Már kérdezték, hogy 2 vagy 3 évig szeretnék itthon lenni a picimmel.

Pedig mikor közöltem a terhességet azt mondták, hogy gyes után nem oda megyek vissza.

Ezek szerint mégiscsak nélkülözhetetlen vagyok :)

Amúgy a 12. hétig biztos nem tudtam volna titkolni, nem azért mert látszott, csak izgatottságomban :)

10 hós tüneményes kiscsaj anyuja

2011. nov. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%
20. Heten jelentettem be, senki nem sejtett semmit. Addig kb. 5 kgot hiztam. Bejelentes elott 3,5 hetig szabadsagon voltam, nyaraltunk egy hosszut. 38. Heten meg dolgoztam. Varnak vissza, megyek is, amikor a gyermek 1 eves lesz.
2011. nov. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
26%
Én a betöltött 12 hét után mondtam el. Senki nem gyanította, nem vette észre. Nem látszott rajtam egyáltalán, nem is híztam szinte semmit, a hasam sem nőtt sokat. Szerencsére semmi rosszullét nem volt. Sajnos a második babánál nem tudtam volna megtenni (15 hetes vagyok), mert nagyon rosszul voltam a 12.hétig, szinte minden nap és híztam is, már a 12.héten volt pocakom. Most 15.hét kezdetén akkora a pocakom, mint 5,5-6 hónaposan volt az első babával.
2011. nov. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!