Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor a TGYÁS-t az...

Most akkor a TGYÁS-t az elmúlt 180 nap jövedelme után kapom vagy a szerződésben foglalt (mindenkori) bruttó bérem után?

Figyelt kérdés

Július óta táppénzen vagyok és segítséget szeretnék abban kérni, hogy akkor most mennyi TGYÁS-ra számíthatok pontosan?.

106050 Ft a bruttó bérem. A táppénzemből (kb 79537 Ft) számolják ki a TGYÁS-t vagy a bruttó béremből. Táppénz előtt GYED-en voltam (a GYES-ről lemondtam a táppénz miatt, mivel a táppénzem összege a nagyobb). Mindenki mást mond. Aki otthon van a témában kérem segítsen.


2011. nov. 2. 09:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia,


A terhes gyermekágyit ugyanúgy kell kiszámolni mint a tp-t. Előző évet veszik figyelembe. Ha idén szülsz akkor a 2010-es évből, ha jövőre, akkor a 2011-es évből.

2011. nov. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Januárban fogok szülni. Akkor a 106050 nek a 75%-a lesz a TGYÁS összege?
2011. nov. 2. 09:39
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha januárban szülsz akkor amennyiben van idén minimum 180 napi járulékalapot képező jövedelmed, akkor abból számolják ki. Azt írtad, hogy július óta vagy tp-en, tehát mivel előtte dolgoztál, abból a keresetből számolják ki. Ja és nem 75 hanem 70%!
2011. nov. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a helyreigazítást. Nem dolgoztam 2009. májusa óta, mivel 2009. júliusában született a nagyobbik gyermekem. Akkor a táppénzem 74235 Ft. A júliusi táppénz előtt GYED-en voltam, ahogy a gyerekem betöltötte a 2 írásban lemondtam a GYES-ről és táppénzre jöttem azonnal anélkül, hogy 1 napot is dolgoztam volna közben.

Viszont azt hallottam, hogy sem táppénzből sem GYED-ből vagy GYES-ből nem számolhatnak TGYÁS-t.

Bocs, hogy ennyire értetlen vagyok, de teljesen összekeveredtem a sok infótól amit a munkahelyemen kapok. Ahány ember annyi féle "számítási mód".

2011. nov. 2. 09:51
 5/15 anonim ***** válasza:

Azért még annyit had tegyek hozzá, hogy nincs olyan, hogy "ahány ember annyi fajta számítási mód". Kőkemény jogszabályok vannak, ami alapján számoljuk az ellátásokat. Az megint egy más kérdés, hogy a sok hozzá nem értő ember okoskodik.

Örülök, h tisztább a "kép".


Első és második voltam :-)

2011. nov. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Sajnos nálunk a pénzügyön és a személyügyön sincs 2 olyan ember aki ugyanazt mondaná (erre értettem). Akkor jól tudom, hogy táppénzből és GYED-ből, nem számolhatnak GYÁS-t és ilyen esetben a 106050Ft bruttómat kell figyelembe venni?

Fú tök hülyének érzem magam már! :( Semmit nem értek!

2011. nov. 2. 10:04
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha egyre gondolunk, akkor jól értetted. Nézd meg a bérlapodat, de NE a bes. béredet nézd, hanem a bruttó összes járandóságodat! Akkor jól értetted.


Ps: A pénzügyön nem is tudhatják ezeket, sem a személyügyön. A bérosztály aki tud válaszolni a kérdéseidre.

2011. nov. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hát sajnos nálunk olyan nincs. Pénzügy,személyügy és doszta. Megnéztem a 2011. szeptember havi (az októberit még ugye nem kaptuk meg) bruttó bér nem szerepel rajta csak a besorolási bér, ami 106050 Ft. A táppénz arra a hónapra 58555Ft + 9760 volt. + ugye kapom a családit az egyenlőre 1 szem gyerek után amit a papíron 12200 Ft. Közalkalmazott vagyok és ráadásul pont átszervezés van így senki sem hajlandó normális érdemi választ adni... Szerintem teljesen hülye vagyok mert minél többet olvasok annál jobban belezavarodok.
2011. nov. 2. 10:23
 9/15 anonim ***** válasza:

Ja azt hittem valami nagy multinál dolgozol.

Tehát még egyszer: Ha tegyük fel, jövőre szülsz,akkor ezt az évet veszik alapul. Ha mondjuk az idei tp-ig van 181 napod és az általad leírt bruttót nézzük, akkor 106050*6 (mivel június 30-ig dolgoztál)= 636 300 ft / 181 (ennyi napot dolgoztál le június 30-ig)= 3515,46 ennek a 70%-a lesz a tgys alapod jövőre, tehát 2460,82 ft bruttóban. 2460,82*30= 73825 ft br lesz a havi terhes gyermekágyi segélyed.

De ez tényleg csak nagyon nagy vonalakban és egy nagyon egyszerű példával illusztrálva.


Így kicsit tisztább? remélem! :-)


Üdv

2011. nov. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ja és nem vagy hülye. Nem egyszerű annak, aki nem ezzel foglalkozik!
2011. nov. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!