Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a Terhességi cukorterhelés...

Mi a Terhességi cukorterhelés menete?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdésem az lenne ,hogy ugye a terhesség 24-28. hetében végeznek egy éhgyomori cukormérést. Ez valójában hogy is működik? Sok variációt halottam már. Reggel odamegyek, levesznek 4 ampulla vért megiszom az oldatot és 2 óra múlva levesznek megint egyet? Vagy egyet-egyet vesznek le, de az első után már a cukros víz mellé ehetek is? Előre is köszi a valászokat :)

2011. nov. 2. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

szia!


nos jó is lenne, ha ilyen egyszerű lenne... :( engem jól megszívattak, mert én is azt hittem így működik... tatabánya egyébként, ahol én csináltattam...

odamentem, levették...aztán a vérrel át egy másik épületbe...ott átvették a vért és közölték hogy üljek le max 1 óra és meg lesz az eredmény...meg kell nézniük, mert ha az éhgyomori vércukorszinted esetleg annyira magas, akkor nem is ihatod meg az oldatot! :( nekem ebből másfél óra lett.... aztán megkaptam az eredményt...jó lett, így megihattam, és utána 2 óra... másnap meg eredmény... elég vicces és szánalmas ez a kínzás szerintem...

szóval kitartást Neked!!!!

2011. nov. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia !

Szóval az első vér vétel után még várni is kell? És akkor csak a 2. vér levétele után lehet enni? Hány ampullával vesznek le, hogy így megkínonak? Tényleg eléggé szánalmas.. Egy 20 évvel ezelőtt erre miért nem volt szükség?! Mégis egészséges babák születtek..

2011. nov. 2. 12:00
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is Tatabányáról...

Kettő kicsi ampullával vettek le, egyet a cukor miatt, a másikkal meg nem is tudom hirtelen mit néztek.

Igen, először megnézik az éhgyomri cukorértéket, ha az jó, akkor mehet a cukros lötty, onnantól két óra múlva még egy ampulla (de ezeket nem töltik tele, csak kicsi kell) vért vesznek.

Az eredményért másnap mehetünk. Amíg le nem veszik az utolsó vért, addig nem lehet enni semmit, inni is csak vizet.

2011. nov. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ma voltam a 11. kerületi sztk-ban, ott így működik:

7.00-re kellett menni éhgyomorra, ahol sorszámot tépsz és levesznek 3v4 ampulla vért. (ezt nem figyeltem pontosan)

Megkérdezik, hogy bekevertél e cukrot (75 gramm gyógyszertári cukor)és ha igen, akkor iratnak veled egy egy soros nyilatkozatot hogy saját felelősségedre részt veszel a cukorterhelésen. Nálunk 2-3 deci vízben kell elkeverni és be lehet ízesíteni egy fél citrommal. (bár nekem ezt a dokim mondta, nem az sztk-ban)Szóval ha megvan a vérvétel, akkor megiszod az otthon bekevert lötyit, és az utolsó kortytól számított 2 óra múlva visszamész a vérvételre, ahol megint vesznek tőled vért.

Illetve nekem még vizeletet is kellett leadnom, azt is nézik ugyebár.

Nekem konkrétan nem mondtak semmit, hogy ehetek e ihatok e, de mondjuk szomjas nem voltam, a kaját meg kibírtam.

De szerintem nem lehet enni, illetve inni is max vizet, meg a mozgást sem ajánlják, mert ezek mind befolyásolják a felszívódást.


24 hkm

2011. nov. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem. Gondolom ez mindenhol így működik akkor.. Nem tudom miért halottam erről ennyi variációt. Azért köszi nektek.
2011. nov. 2. 12:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Veszprémi vagyok.Nálunk így működik:

Éhgyomorra vesznek vért és megitatják a cukros lötyit.Egy óra múlva vissza kell menni és megint vesznek vért,ezután megint egy óra múlva kell menni és megint vérvétel.Mindeközben semmi enni vagy innivaló még víz sem és ezt nálunk ki is hangsúlyozzák.

2011. nov. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Paks mellett élek.

Nekem úgy volt, hogy odamentem, vittem pisit, közben levették a vért, megittam a löttyöt, ültem a váróba 1 órát, újra levették a vért, majd a cukros víz megivása után 2 órával levették az újabb vért, délután már volt eredményem. És csak egy fél citrom levét lehet beletenni, amit ott az "ápolók" előtt facsarsz ki...:)

28hkm

2011. nov. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én is túl vagyok rajta. Nem volt kellemes , de kilehet egyszer bírni . :)
2011. nov. 3. 17:30
 9/9 anonim ***** válasza:

Én azt sem tudtam, mi az a cukorterheléses vizsgálat (úgy találtam erre a kérdésre, és választ is kaptam, köszi mindenkinek :) ), viszont arra szeretnék csak még reagálni, hogy húsz éve miért nem volt ilyen és mégis egészséges babák születtek: az ősember is szaporodott, persze, csak úgy juthattunk el idáig, jó pár ezer évvel későbbre, ám a betegségek és a halálozások száma sokkal nagyobb volt régen, naná, hiszen ma már annyi mindent vizsgálnak és annyi minden ellen lehet tenni valamit - akkor meg miért ne?


Tudom, hogy van külön terhességi cukorbetegség (ugye?), és gondolom neked pl. ezért vizsgálták, vagy tán kötelező is mindenkinek (én még nem voltam állapotos, úgyhogy nem tudom, csak gondolom), mert pont ez a lényeges különbség a terhességi cukorbetegség meg az alap vagy általános vagy milyen cukrosság között, hogy a terhességi a baba születésével elmúlik, viszont közben meg figyelni kell az étkezésre, vagy nagy bajokat okozhat (tudtommal a cukorbetegség pl. akár vakságot is, akár a babának is, ugye?).


Azaz erre a mellékes kérdésedre a válasz az, hogy attól még, h húsz éve nem csináltak ilyen vizsgálatot, nem jelenti azt, hogy ugyanolyan arányban szültek és születtek egészségesen, mint ma (nem tudok statisztikát, de biztos vagyok benne, h van oka a vizsgálatoknak, pláne, ha kötelező - pedig még csak egészségügyis sem vagyok).


Mellékesen fura egy világ ez, hogy a beutaló orvos nem magyarázza el ezt automatikusan, vagy ha ezt tán nem is lehet elvárni, de hogy mi, beutaltak miért nem kérdezünk az orvostól, vagy ha igen, az miért nem válaszol így, mint én, sőt, szakszerűbben... Persze ez inkább költői kérdés csak, magam is tudom a választ: csak orvos után jutott eszedbe (ez oké is)/az orvos fáradt, türelmetlen, siet/meg sem fordul a fejében, hogy te nem tudod, hogy minek kell ilyen vizsgálat/ha netán már nála is eszedbe jutott ez a kérdés, akkor tán túlzottan minden mással voltál elfoglalva, hogy nem kérdezted meg/miért nem kérdezted meg a dokit vagy a teljes folyamat bármelyik egészségügyis dolgozóját? (persze lehet, h azóta tán meg is kérdezted már... :) ) Szóval csak azt akarom mondani, hogy néha haragszunk tán olyan dolgokért, amely értelmetlennek tűnik vagy nem értjük, pedig semmibe sem telne megkérdezni olyantól, akinek ez a szakmája és biztosan tud választ adni - érzelem nélkül, ám mégsem tesszük, és vajon miért? (persze még egyszer: ha csak utána jutott eszedbe, akkor mindegy is, csak elgondolkoztam ezen...)


Amúgy azóta gyerek már vagy öt éves? :) Vicces... :) Mármint évekkel később válaszolni egy kérdésre... :) De sebaj! :)

2016. márc. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!