Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi GYED-et fogok kapni a...

Mennyi GYED-et fogok kapni a második babámmal?

Figyelt kérdés

A kislányom most volt 2 éves, GYES-en vagyok. Nyárra várjuk a kistestvért.Vele a maximum GYED-et kaptam 88 ezer körülit. A második gyerekkel mennyit fogok kapni, ugyanannyit mint az elsővel, ha GYES-ről megyek GYED-re? És közben marad még a GYES is 4 hónapig?

A második babával is 2+1 évet maradhatok majd itthon?


2011. nov. 3. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:

ha folyamatos most is a munkaviszonyod, tehát biztositott vagy, akkor jár igen ujra tgyás és gyed.

ha megszületik a teso (vagy elötte 28nappal már lehet ugye)igényleg a tgyást, de papiron nyilatkozva le kell mondani a gyes-ről amit elkezdtél addig mig meg nem születik a teso. aztán kell igényelni a tgyást. én is max gyedes vagyok, még gyeden leszek mire jön a teso 21hó különbséggel. nekem arrol kell lemondani a tgyásért. a tgyás kb 10.000rel többet mint a maxgyedem most(jóval több volt anno első babával, hisz az nincs maximalizálva). aztán fél év mulva ha lejár ugyanugy gyedet kell igényelni. ez annyi lesz mint most. max gyed. (ill amennyi akkor lesz ki tudja...)

szoval nálad is igy:)

akkor lenne másképp, ha a szülést megelőző évben 6hónapnál többet lennél gyes-en, azaz a te esetedben 2011ben(hisz 12ben fogsz szülni). de ha nemrég mult 2 a nagyobb, akkor gondolom nem áll ez fent:)

2011. nov. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor sajnos nálam ez pont nem működik, mert 7 és fél-8 hónapot leszek GYES-en, mire a második megszületik. Ebben az esetben mik a szabályok? Ha fél évnél többet vagyok GYES-en és onna megyek TGYÁSRA, GYEDre, akkor nem kapok annyit mint elsőre, ugye jól értem?

Hogy jövök ki a legjobban? Pl ki lehet venni a 2 és fél év alatt felhalmozott szabijaimat és 28 nappal korábban a TGYÁST, mert akkor mire megszületeik a tesó, addigra ki is jönne a hiányzó másfél-2 hónap. Vagy nem tudom terhesen szülés elött kivennia szabikat vagy táppénzre menni, ugye?

És 2+1 év érvényes a tesóra is, ugye?

2011. nov. 3. 13:58
 3/7 anonim ***** válasza:

az nem baj ha 7-8hónapost leszel gyes-es, de szülést megelőző évben ne legyél 6hónpot v többet az a lényeg. tehát idén. ha már juliustól v régebbtől gyesen vagy,akkor más. de irtad h nemrég lett 2 a babád, igy gondolom nemrég kezdted a gyes-t csak.

amugy ha mégis az első verzió van (idén 6hó v több gyes) akkor sajnos a minimálbért veszik alapul a 2ik baba tgyás és gyedjénk...

2011. nov. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ja és a 2+1 természetesen második babánál is él:)
2011. nov. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hú, akkor én értelmeztem rosszul. Szóval a lányom okt 15-én töltötte a 2-t, azaz idén 2 és fél hónapot leszek GYESen, jövőre meg a többit, ameddig meg nem születik a tesó, június végén. Akkor eszerint uyanannyit kapok majd?

de jó lenne!

Köszi szépen a segítséget!

2011. nov. 3. 14:23
 6/7 anonim ***** válasza:

szivesen:)

ha a munkaviszonyod folyamatosan megvan továbbra is amig otthon voltál a babáddal akkor igen, ugyanennyit kapsz majd:)elöbb tgyást majd gyedet.

gondolom a könyvelőtök(ahol dolgozol) segit majd az ügyintézésben:)

2011. nov. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na ez nem így van!

Csak akkor jár az ugyanakkora gyed, ha a gyed alatt megszületik a második gyerkőc. Ha már gyes alatt szülsz akkor az előző gyed 70%-át fogod kapni, mintha az lett volna a fizetésed.

2011. nov. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!