Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek mekkora volt 19-20...

Kinek mekkora volt 19-20 hetesen a hasa? Hány kiló volt a súlygyarapodás?

Figyelt kérdés
Arra kérnétek titeket, hogy rakjatok fel képet a hasatokról, amikor a 19.,20. hétben jártatok! Az az igazság, hogy én ma voltam baba börzén ( jövő héten leszek 20 hetes ) és amikor azt akartam mondani, hogy lassan 6 hónapos leszek, a 6 után egyből hetet mondtak,mert, hogy nem látszik a hasam, de szerintem ez nem igaz. a párom is folytan azzal piszkál, hogy kicsi a hasam. Nah meg a súly! Én 62kg voltam, amikor teherbe estem, lementem 58-ra és most 60kg vagyok ( ami ugye plusz2, de még mindig mínusz 2 ). Ti ennyi idősen hogy álltatok a súlyotokkal? Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 6. 10:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia én 1,5kg plusz. 167cm és 45kg voltam. Aerobik edző vagyok, így elég sportos az alkatom, bár a terhesség alatt sajnos nem sportolhatok :( Eszek rendesen, bár az anyagcserém megmaradt a régi :) Talán ez miatt sem hízok annyira. A babám méretei tökéletesek, teljesen egészséges, szóval nem aggódok. Az meg, h ki mit mond, engem is dühít/dühített... De lepereg. Szerintem csak irigyek, vagy egyszerűen csak rosszindulatúak. Nem kell velük foglalkozni! A lényeg, hogy a baba és te is jól vagytok. A párod, meg örüljön, hogy nem folysz el... :) hanem egészséges terhességen mész keresztül. Boldog babavárást! 20+2h kismama
2011. nov. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Minden teljesen rendben van nálunk! Az elején volt 2 hét hányinger, ennek köszönhető a -4kg. A magasságom meg 167cm. Én nagyon örülök, hogy nem vagyok még ( remélem nem is leszek ) bálna. Nincs semmi bajom azokkal, akik sokat híznak, félreértés ne essék, szerintem ez teljesen alkati dolog... Csak én így jól érzem magam és jól esik, hogy pl édesapám is tiszta büszke, hogy milyen szép kismsma vagyok, mert a hasamon kívül nem látszik semmi. És jól esik, ha valaki azt mondta, hogy holtartod a babád stb. A baba szépen nő, igaz a méreténél kicsit kisebb, de nem azért mert nem eszek... Eszek én, sőt... Amit megkívánok, meg is eszem és nem számlálom a kalóriákat én se... Csak ma kicsit bántot, hogy ezt mondták... Meg persze a párom is "idegesít"! :S
2011. nov. 6. 11:33
 3/12 anonim ***** válasza:

[link]

Szia Itt 20+3 hetes voltam! Akkor plusz 2kgnál jártam.

Ne foglalkozz azokkal akik a pocakod méretével foglalkoznak. Minden terhesség más.

Én is sokszor megkaptam hogy pici.

De nem érdekel a kisfiam jól van és ez a lényeg!

Mára már 23hetes vagyok és plusz 7kg-nál járok szóval oda kell kicsit figyelnem! :) De nekem is csak a pocimon látszik meg nyilván már a pofimon is, de nem vészes!


Boldog babavárást!

Te is tehetnél képet, megnézném szívesen!

2011. nov. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hat honapost ne mondj, annyi meg boven nem vagy, mertha a legegyszerubb (es pontatlan) szamitas szerint osztjuk a hetek szamat neggyel, az esetedben meg az sem lenne 5 honap sem, nemhogy hat.

Merthogy a jovoheten leszel 20 hetes, magyarul jelenleg 19 hetet toltottel be eddig.

Egy honap viszont nem negy het, mert akkor a negyven hetes terhesseg is 10 honap lenne es a 365 napos ev is tobb, mint 13 honap lenne, ami ugye nem igaz.

Egeszen konkretan meg csak negy es fel honapos terhes leszel, ha ezt mondtad volna es nem kerekitettel volna valamilyen oknal fogva hat honapra, akkor talan nem csodalkoztak volna ennyire es te sem izgulnal feleslegesen. :)


Egyebkent tenyleg ne izgulj, nekem se volt nagy pocakom, lassan is kezdett noni, a vegere sem lett oriasi, aranyos, feszes, kerek volt es fitt voltam vegig. Jobb ez igy, ha mar valasztani kell.

Ekkora volt nekem 19 hetesen a masodik babaval:

[link]


Az elsovel pedig ennyi idosen meg ennyi sem.

2011. nov. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én 47kilóval indultam. Lefogytam 44re és kb 20hetesen értem el az induló súlyomat. 20hetes voltam amikor idegeneknek is feltűnt a pocakom. Most lassan 30hetes vagyok és még mindig nincs nagy pocakom :)


19hetes: [link]


20hetes: [link]

2011. nov. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

19 hetesen még csak 4 hónapos kismama vagy. Én 25 hetes vagyok, és még mindig nem töltöttem be a 6 hónapot, majd csak jövőhéten fogom.

Képem nincs, viszont 4 hónaposan 4 kilónál tartottam. És azóta ahány hónapos vagyok annyi plussz kiló van rajtam :):) Tehát most +6... :)):)

2011. nov. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Bocsi, rosszul írtam, azt mondtam, hogy a hatodik hónapba fogok lépni!
2011. nov. 6. 21:12
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia. Én azt mondom kicsit se keseregj, hogy pici a pocid. Tudom, hogy erről álmodozik az ember lánya, hogy milyen jó lesz szép nagy pocival.... De én a másik fele voltam, úgy, hogy első baba volt... Nekem agyon korán nagyon nagyot nőtt a hasam. Nincs kép a gépen a 41 hétről, sajnálom, mert elborzasztó.... nem bírtam menni a végén jóformán... Én 20 hétig 1-2 kilót híztam, a végére meg 22kg-ot. Augusztusba császároztak, lement rögtön 12 kg. Szoptatok kizárólag, és azóta egy deka se ment le hiába mondják, hogy a szoptatás fogyaszt :-DDD

A másik előnye a kissebb pocinak, hogy nem lesz kötény hasad, és nem reped 100000fele a bőröd. Én így jártam, tudom, hogy megvolt az eredménye, de hidd el nehezen dolgozom fel. A striák még csak haggyán ,de a lógó bőr....



11 hetesen

[link]


19 hetesen

[link]

26 hetesen

[link]


uh kép 30 hetesen

[link]


38 hetesen

[link]


41 hétre született:-))))

[link]


boldog babavárást :-)

2011. nov. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

utsó vagyok,rossz a 3 utsó link, javítok


[link]

[link]

[link]

2011. nov. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

19 hetesen még akkor is csak az 5. hónapba fogsz lépni. Nem a hatodikba. írd fel egy papírra, hogy mikor tól számolják a terhességed, tehát az utolsó mensid első napját. És onnantól számold a hónapokat.

Pl: nekem május 14.-én volt meg a mensim utoljára. Igy junius 14.-én töltöttem az 1 jónapot, és léptem a 2.ba.

július 14.-én lettem 2 hónapos, és léptem a 3.-ba.

augusztus 14.-én lettem 3 hónapos, és léptem a 4.be.....

Most majd november 14.-én tültöm a 6 hónapos, és lépek a 7.be.

Így számolj te is...

2011. nov. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!