Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek egy nőgyógyász...

Szerintetek egy nőgyógyász meg tud úgy vizsgálni, hogy az elindítson olyan folyamatokat amitől beindul a szülés?

Figyelt kérdés
Ha igen, azt érzi a nő a vizsgálat közben?
2011. nov. 9. 13:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

igen és igen.


Nekem a nögyógyászom (aki nö) nagyon finom volt mindig. a 40-ik napon úgy megvizsgált hogy azt hittem fel sem állok. majd haza mentem és görcsöltem egész délelött. délutánra elmúlt. aztán csak ctg volt de 42-ik héten beküldtek szülés indításra. ott a bába vizsgál meg elöször, majd ctg, majd nem tudom mert a vizsgálat után úgy beindult hogy 5 óra múlva kint is volt. tuti a vizsgálat indította be.

de a kinyomás során sokszor elmaradtak a fájások, így volt hogy egyszerüen szerintem a méhszájra olyan nyomással gyakorolt ami meghozta a fájást.

2011. nov. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Bozony hogy meg tud!

Nagyon sok olyat hallani/olvasni, hoyg a nőgyógyászati vizsgálat után beindult a szülés.

Olyan is volt hoyg a doki rásegített szándékosan, van ahol csak egy véletlen az egész.


De ha megpiszkálja kicsit a méhszájat akkor elképzelhető hoyg beindítja a folyamatot.

2011. nov. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 krisztivan ***** válasza:
100%
Igen és be is indulhat a szülés ha szerencséd van.Úgy fáj amikor "megpiszkálja"a méhszájadat hogy a szemed kiugrik.Nálam is ezt terveztük és azt hittem ott maradok de sajnos nem indult be a szülésem és inditani kellett.
2011. nov. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
60%

Sajnos van egy-két etikátlan, aki mondjuk elkezdi széthúzni a méhszájat, ha az már egy kicsit tágult, de a vajúdás még nem indult be. Ezetleg addig piszkálja a burkot, hogy megrepeszti. Ezeket mind jól lehet érezni, mert elég kellemetlen. Olyan is van, aki azt mondja, h "hű, de jól ki van tágulva, itt már csak burkot kell repeszteni és rásegíteni egy kis infúzióval".

Tévedés ne essék, valamikor a burokrepesztés szükséges, csak nem akkor mikor az adott doktor az ügyeletes. Olyat is hallottam, h az asszisztensnő épp akkor lépett be a vizsgló eldugott sarkába, amikor az orvos épp oxitocint csepegtetett a kesztyűjére. Az oxitocin nem csak vérből tud jól felszívódni, de nyálkahártyáról is. Régi szülésznők még a beöntésbe is tettek. Ma már ezt nem lehet. De egy-két orvos még kijátsza a dolgot. Ezért vagyok én szülésznő választás párti.

2011. nov. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%

13:13-nak


elsö vagyok


szerintem nem etikátlan, ha nem durván csinálja, és nem az ö érdekei miatt.

Pl ha a bába nem ingerel valamit balül ami elinbdítja a szülést, akkor valami más eszközhöz kellett volan folyamodniuk. itt a lassu oxitocinos csepektetés van, ez akár napokig is eltarthat. én örültem hogy semmit nem kellett kapnom még is szépen beindult.

habár a dokim 2 héttel elötte is próbálkozott de amit nem lehet azt nem tud kézzel beindítani.

2011. nov. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen.

Pedig mennyire hogy etikátlan!

A babának és a mamának is az az érdeke, hogy a szülés magától induljon be, mert akkor a legkevesebb az esély komplikációra.


Az természetesen más, ha a babával vagy a mamával van valami gond, viszont olyan esetekben épphogy nem "vizsgálattal indítják", hanem más módon.


Az én dokim olyan szinten természetesség párti, hogy ha nincs panaszom valamire, akkor a 36. héttől már kézzel nem vizsgál, nehogy véletlenül is megbolygasson valamit.

Sajnos kevés az ilyen doki. Sietnek a focimeccsre haza... Tisztelet a kivételnek!

2011. nov. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

13.13 vagyok

Beindítani egy szülést egészségügyi okkal etikus, de azért mert az orvos épp ügyeletes v nyaralni megy v éppen unatkozik az nem etikus. Egy szülés beindítása a sima vizsgálóban sem nem higiénikus, sem nem etikus. Szülés beindítása a szülőszobán/vajúdóban, a már előírt, nyomtatott javallattal, higiénikus környezetben etikus eljárás.

2011. nov. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 9 hónap alatt egyszer sem volt manuális vizsgálatom a terhesség alatt. illetve de, a kenetvétel, de ott sem nyúlt hozzám, csak a szülésznő a pálcikával levette a kenetet :)

viszont a kérdésedre a válaszom, hogy én is túlhordtam a babát és felment a vérnyomásom, így a doki a 40. hét közepén mondta,hogy megvizsgál és megpróbálja kézzel beindítani. kellemetlen volt, úgy éreztem, hogy a méhszájat nyomta meg. nem indult meg tőle a szülés egyébként, viszont a nyákdugóm elment.

2011. nov. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

én higénikus vizsgálóba járok.


de amiket okokat írsz, az igen csúnya dolgok. de szerintem ha 40-ik hetet betöltötte, akkor vannak praktikák mind a nögyógyásznak mind a dokinak hogy tudja mit tegyen, szerintem ezek csak ingerlések a méhszájra.


amit nem értek Mo-n hogy sok dokihoz bemegy az anyuka mert beindult a szülés és nyom neki oxitocint. de ha beindult akkor minek? barátnöm is befeküdt 6-kor és 8-ra volt a doki, lassu fájások voltak, minden szuper és nyomta neki be. a gátsebe iszonyatosan fájt neki.

én semmit nem kaptam és nem is fájt nagyon a gátsebem.


szóval én is a természetes szülés híve vagyok, de ha van pár praktika a 40-ik héttöl lehet használni.

2011. nov. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 krisztivan ***** válasza:

13:11-es vagyok.

Nálam is a kiírt napon "próbálkozott"és azéer mert nagy baba volt.Szerettük volna mind ketten ha magától beindul de sajnos nem így történt.Illetve nem sajnos mert nem volt semmi probléma az inditásnál sem.

2011. nov. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!